Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Зірка, або терористка, Марина Меднікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Зірка, або терористка, Марина Меднікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зірка, або терористка" автора Марина Меднікова. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 56
Перейти на сторінку:

— Звідки ви знаєте?

— Я… бачила на власні очі.

— Чому не сказали раніше?

— Кому?

Дзвінок мобільника нагадував пожежну сирену: вау-ваувау.

— Слухаю, зрозумів.

Авто за півгодини зупинилося перед інститутом ортопедії.

Адвокат таки домігся для Зірки медичного обстеження.

«Іронія долі, — думала Зірка, — мене завезли до тієї самої лікарні, де померли дівчатка, Назарко… Мені нічого не говорять про інших. Чи привіз Джефрі ліки?»

— Слухайте мене уважно, — сказав чоловічий голос.

Зірка розплющила очі. Перед нею стояв лікар. Знайоме обличчя.

— Ви мене знаєте. Я — палатний лікар вашого учня.

— Назара Марченка.

— У нас немає часу. Я не вірю у вашу провину. Ви опікувалися дітьми. Ви дістали антидоти. Що для вас зробити? Тільки швидше. Я сказав, що маю вас оглянути наодинці, без сторонніх очей. Дали десять хвилин.

— Маєте телефона?

— Тримайте.

Зірка тремтячим пальцем набрала номер Командо. Немає зв’язку. Маріванна? Тільки розбурхати стару.

Олег?

— Слухаю. Стрингер Олег Ткач.

— Це я тебе слухаю, стінгере.

— Вау, Старко! Стінгер — це ракета, а стрингер — незалежний журналіст, вільний стрілець, але мені подобається, як ти мене назвала.

— Стули пельку, ракета з лайном! Як Макс?

— Чому ти лаєшся?

— А ти хотів би за зраду ордена на шию? Це твої касети були в суді, чи Папи Римського!

— Говоріть тихіше, охорона почує, — лікар нервував.

— Псякрев, що з Максом?! — пошепки закричала Зірка. — Він живий?

— Що йому зробиться.

— Ти, курви сину, що зробив з Максом?

— Не кричи, Старко. Він зник, якщо чесно. Я… розумієш, я був у відрядженні… приходжу, його немає. А кватирка прочинена.

Зірка віддала слухавку. Лікар квапливо сховав її до кишені і голосно сказав:

— Усі призначення залишаються. Додатково зробимо енцефалограму, — і стиха: — Як прізвище вашого Макса?

Дайте телефон, я спробую знайти.

Квит, Зірко Симчич, приїхали. Джефрі втік до своєї Гамерики. Командо, сучило, ти зрадив мене і купив собі свободу — так сказав адвокат… Лідка свідчила проти мене.

Травка в дурці. Заштрикають її там. Олег геть опаскудився — дав суду касету проти мене. Чи зроду був таким… Макс пропав! Максику, хлопчику мій, ти єдиний у світі любив мене. І тепер ця наволоч Ткач занапастив тебе!

Зірку затягувало в чорновир. За що зачепитися? Каміння під пальцями кришиться, стає піском, земля під ногами — драглями, повітря втрачає кисень і розриває легені, а світло в кінці тунелю обертається на дірку від бублика і на вічко в сортирі.

Тато казали — пропускай усе через себе, не затримуй, прийшло-пішло, прилетіло-відлетіло, не зосереджуйся на поганому, але й не пручайся йому, просто одвернися від нього і очима, і плечима. Нехай само спурхне, легко й неприсилувано. Ніколи Зірці не надавалося втілити татове знання. Розпач, біль, депресія приходили час од часу й оселялися у Зірчиній свідомості, прихопивши з собою хатні капці й мисочки. Як не прочиняла Зірка їм двері, як не натякала гостям, що інші теж на них чекають, ніхто ані руш.

Щоправда, депресивні напади мали й позитив. Зазвичай наставав спасенний ранок, сонечко світило, пташки співали, будильник не дратував, а Імператор Максиміліан, його пухнаста величність, невдоволено мурчали зі сну, що їх потурбували. Постдепресивне життя ставало смаковитішим.

Максе, Максе, це ж треба дожити до половини життя й не мати за ким так гостро й болісно тужити, як за котом.

Зірка лежала горілиць у лікарняній палаті. Порожньо й тупо, сумно й тоскно. Хоч би помитися, бо тіло найбільш дратувало. Казала Маріванна, щастя — перерва між болями.

Можу вдосконалити формулу. Щастя — теплий чистий душ і пахуча піна. Або шмат господарчого мила, покоцаний рукомийник і змінна білизна.

За віртуальним меню — куди подумки відлетіти звідси?

Якнайдалі. У Почаїв, до Лаври. Коли була там насправжки, дряпало, що святиня, одна з небагатьох правдивих, у чужинецькій власті. Батюшкі-матушкі, лайливі брошурки проти української церкви, відморожено-загальмовані братья в іконних крамницях. Заспокоїлася, коли згадала відповідь одного з лідерів чеченського спротиву на запитання московського журналіста, чи вважають чеченці Чечню суб’єктом Росії. Горець відказав: Чечня — суб’єкт Аллаха!

Отож патріархат святині — на небі. Церкви постають і зникають, а дівоча вузенька стопа Божої Матері, відбита на камені, залишається.

Згадався Почаїв напередодні Покрови. Урочиста літургія.

Чоловічий хор. Тенори вишивають на тлі басовитобаритонному. Люди так співати не можуть, так співають ангели в Раю. Спів — мурашки насолоди, хочеться злетіти на його крилах, невагомо й безтілесно. От тільки терпнуть руки від торби з пляшками святої води (літра — гривня), плаче, б’ється на підлозі дівчина в міському вбранні, їй не заважають, обсідають грішні думки: треба втовпитися, відстоявши кілометрові черги, до стопи, до чудотворної ікони, до ікони «Повна чаша», не забути віддати прокатну спідницю (в штанях жінкам до церкви зась), ще й забігти до платного туалету та встигнути на автобус.

«Достойно єсть яко воістіну блажіті Тя Богородіцу», — виводять срібні тенори. «Прісноблаженную і всєнєпорочную Матерь Бога нашого», — підхоплюють оксамитові баси, і-і-і, — тоненько плаче дівчина на підлозі, а-я, а-я, а-я, — заходиться чиєсь дитя.

Підійшла черга до стопи. Лежить рожевенька, намальована на целофані, за парканчиком. Цьом, цьом, втерла хустинкою, схилилася до віконечка, за ним під підлогою правдивий відбиток, з струменями життєдайного джерела. Нічого не побачила за тьмяним запотілим віконцем. Але ж вона там — дівочо-вузенька, з горошинками ніжних пальчиків, що потоптала граніт, відбилася на ньому, як на мокрій глині.

Вірю. Попри чухонське хамство братів, схожих на

1 ... 50 51 52 ... 56
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зірка, або терористка, Марина Меднікова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зірка, або терористка, Марина Меднікова"