Читати книгу - "Пригоди Клима Кошового. Продовження"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Завмерли.
Грюкнули двері, почулися голоси.
– Сподіваюсь, я вчасно?
Різник.
Кошовий зиркнув на Шацького й пересвідчився: той теж упізнав, кому належить цей голос.
Здригнувся.
Климові теж пробігли мурашки під одягом. Не з переляку – від збудження. Він виграв, він нарешті переграв убивцю.
– З вами можна звіряти годинник, – це голос Навроцького, і Кошовий почув: тремтить.
– Що з вами?
– Зі мною? Нічого.
– Пане Навроцький, ви запросили мене. У вас є щодо мене якісь ідеї. Ми ж не знайомі особисто, хоч я вас читаю.
– Особисто – ні.
– Чому прислали телеграму саме мені, незнайомій людині? І ви не схожі на впевнену в собі людину. Дрижить голос. Вас самого тіпає. Що таке, пане Навроцький?
Клим напружився.
Віхура міцніше стиснув руків’я револьвера.
– Нічого… Тобто… нічого особливого… Послухайте, я…
– Хтось тут є крім вас?
Шацький знову здригнувся, позадкував до вікна.
– Хто має бути? Ми вдвох. Ви і я. Нам ніхто не повинен заважати.
– Заважати – що, пане Навроцький? Ви не можете склеїти двох слів? Вам заціпило? Ви налякані? Маєте рацію: боятися треба. Але запізно.
Кошовий ступив крок до прочинених дверей. З протилежного боку насувався озброєний комісар.
– Слухайте, як вас… Вилетіло з голови… Пане, добродію…
У Навроцького остаточно здали нерви. Різник натомість говорив спокійно й чим далі, тим впевненіше. Виглядало, ніби він живився страхом Януша, він додавав сили.
– Мусили боятися раніше, пане Навроцький. Коли слали мені ту вашу зухвалу телеграму. Мене зовсім не цікавить, що у вас є проти мене, про що збиралися зі мною домовитись. Я – саме той, за кого ви мене маєте і ким уявили. Автора сенсацій про Різника з Городоцької позбавив життя Різник з Городоцької – ось що прочитають у вечірніх газетах ще сьогодні.
– А-А-А-А-А!
Крик, потім – удар.
Усе.
Кошовий випередив Віхуру на півкроку. Вилетів зі спальні першим, побачив спершу бритву, потім – руку, яка її тримала, тоді – того, хто цілився в горло Навроцькому, котрий лежав на підлозі, притиснутий коліном.
– Стій!
Різник повернувся на вигук.
Упізнав Клима.
Лице розпливлося в посмішці.
Кошовий більше не стримував себе – навідліг зацідив кулаком просто в посмішку.
Сам не чекав від себе удару такої сили: відкинув нападника, розквасивши лице до крові. Той не зойкнув – зареготав, і Клим навалився всім тілом, замахувався коротко, бив різко, раз, ще раз, іще, з наміром розтовкти писок на суцільне місиво. Скинув із себе Шацького, котрий намагався відтягнути, припинити екзекуцію. Замахнувся черговий раз.
Різкий біль у руці.
Віхура.
Стиснувши й викрутивши Климову правицю, він стягнув його з ворога, котрий далі реготав, ніби нічого не сталося. Тримав Кошового лівою. Права наставила на лежачого револьверне дуло:
– Досить. Вас заарештовано, пане Альберт Мазур.
Розділ вісімнадцятийНаречена була в білому
Цього разу божевільня не гнітила й не тиснула.
Зайшовши у ворота й перетинаючи двір, Кошовий поводився, ніби заходив до сумного закладу на Кульпаркові так само часто, як до в’язниці. Він, адвокат, мусив бувати там у справах. Не перейнявся навіть сьогоднішньою перемогою. Йому кортіло чимшвидше поставити в історії крапку й більше сюди не вертатися. Розумів: міг написати й підписати в кабінеті Віхури все, що треба, потім давати потрібні показання, свідчити в суді – ось і все, чим обмежиться далі його участь. Та вперед, до остаточної розв’язки, Клима штовхав адреналін. Бажав бачити розв’язку на власні очі й чути все особисто.
Кошовий поспішав, крокував широко. Кремезний Франек Віхура ледь встигав за ним, задихався, чхаючи на ходу, та не здавався, намагався тримати темп. Шацький, прогнати якого в Клима не повернувся язик, замикав їхню невеличку колону. Але вже перед економічним корпусом комісар, наддавши трохи, таки випередив Кошового, призупинив біля дверей.
– Чекайте, пане Кошовий. Я офіційна особа, зайду першим. Так буде правильно.
– Отож! – піддакнув захеканий Шацький, перевівши подих. – Проти пана комісара навіть тут ніхто не матиме вагомих аргументів.
– У мене свої аргументи, – процідив Клим, машинально потираючи через рукавичку розбитий не так давно кулак. – І власні рахунки.
– Пан адвокат виправдовує самосуд?
– Ви все бачили і знаєте, пане комісаре, – парирував Кошовий. – На моєму місці бажали б того ж напевне.
– Поки я на своєму місці, прошу пана, – відчеканив Віхура. – І знаю далеко не все. Як і ви, пане Кошовий. Хіба ні?
Замість відповіді Клим обійшов його, намагаючись усе ж зайти в приміщення першим. Та Віхура виявився затятим: стримав силою, стиснув лікоть залізною хваткою, відсторонив. Кошовий змирився з тим, що зайде другим.
Звичайно, професору Ліщинському вже доповіли про нежданих гостей. Лікар, як і минулого разу, чекав у своєму кабінеті. Лиш не підвівся з-за свого масивного широкого столу. І дивився на прибулих без жодної цікавості, хоч ворожості в погляді Клим так само не побачив.
В очах не відбивалося зовсім нічого.
– Уважно слухаю шановне панство, – мовив Ліщинський, не привітавшись, тут же додав ні сіло ні впало: – Яка честь, сам комісар Віхура. Я саме сьогодні поспішаю. Але заради вас затримаюся. Маю до п’ятнадцяти хвилин, – і потім, знову без видимого зв’язку: – Добрий день, пане Шацький. Як ваша родина?
На Кошового професор демонстративно не звертав уваги.
– Ви приділите нам більше часу, – заперечив комісар. – А тут я справді затримаю вас ненадовго. Маю документ, який дає право заарештувати вас, пане Ліщинський.
– Мене?
Клим не почув у запитанні жодної здивованої нотки. Професор ніби чекав на появу поліції в своєму кабінеті щонайменше кілька останніх років. Віко сіпнулося, і стояти мовчки він уже не міг. Кахикнувши, виступив наперед, наблизився. Тепер від Зенона Ліщинського його відділяв лише стіл.
– Вас, саме вас. Мусили почати не з того. Проте я вже не знаю, хто з вас небезпечніший.
– Перепрошую, пане Кошовий, про яку небезпеку ви зараз завели? Від кого вона йде? Від мене?
Професор тицьнув себе в груди, потім почав зручніше моститися в кріслі, ніби збирався дивитися цікаву виставу чи слухати оперу. Він і не думав вставати й виходити.
– Годину тому поліція заарештувала вашого асистента, Альберта Мазура. Він винен у шести вбивствах, збирався скоїти сьоме. Тому є свідки. Троє з них – перед вами.
– Доктора Мазура?
– Ні, пане Ліщинський, – сказав Кошовий, дивлячись просто на професора та бажаючи побачити його реакцію. – Не доктора. Вашого пацієнта Альберта Мазура.
Хоч Кошовий уже раніше розповів це своєму товариству двічі,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пригоди Клима Кошового. Продовження», після закриття браузера.