Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ловець невинних душ, Донато Каррізі 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець невинних душ" автора Донато Каррізі. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 105
Перейти на сторінку:
його заяча губа, тому своїх жертв він не використовував сексуально. Якби вдався до насильства, щоб мати з ними сексуальні стосунки, він відчував би їхню відразу й досвід відторгнення повторився б. Ножиці уособлювали досконалий компроміс. Завдяки їм він переживав приємні хвилини й одночасно утримував безпечну дистанцію між собою та жінками, яких протягом усього життя боявся. Чоловічий оргазм замінив нагородою споглядання їхніх страждань.

Однак, якщо Нікола Коста, як думав Шалбер, не був Фігаро, треба було відповідно до цього проаналізувати психологічний профіль нападника.

Сандра взялася за фото з убивства Джорджії Ноні. На останках також були рани, завдані ножицями, але цього разу маніяк хотів убити.

Дістався будинку так само, як у попередніх випадках, однак жертва була не сама, там була третя особа, Федеріко. Убивця втік через запасні двері, почувши поліційну сирену.

Фігаро залишив відбитки черевиків на м’якій землі в саду. Коли Сандра дивилася на ці фото, несподівано пригадала Давідову зустріч із незнайомкою, яка бігала пляжем.

«Збіг обставин», — подумала Сандра.

Керуючись інстинктом, її чоловік рушив за слідами на піску, щоб побачити, хто їх залишив. Раптом їй здалося, що це мало сенс, хоча наразі вона не знала який. Поки Сандра розмірковувала про це, Дзіні закінчив розмовляти й повернувся до кухні.

— Якщо хочете, можете забрати їх із собою, — сказав чоловік, указуючи на документи. — Мені вже вони не потрібні.

— Дякую. Мабуть, я вже піду.

Поліціянт сів навпроти неї та сперся руками на стіл.

— Заждіть. У мене не буває аж так багато людей, із якими приємно поговорити.

Перед тим як задзвонив телефон, Сандра мала враження, що Дзіні хотів якнайшвидше її позбутися, а тепер просить, щоб вона залишилася. Це не звичайна ввічливість. Отже, жінка вирішила виконати його прохання, щоб дізнатися, навіщо це йому.

«Під три чорти Шалбера, посиджу ще хвилину», — подумала вона.

— Добре, я залишуся.

Дзіні, на її думку, був схожий на інспектора де Мікеліса. Вона відчувала, що може довіритися цьому чоловікові з міцними руками, через які він був схожий на дерево.

— Чи смакував вам чай?

— Так, дякую.

Сліпий поліціянт налив собі чашку, хоча чайник уже остигнув.

— Я завжди чаював із дружиною. У неділю, коли ми поверталися з церкви, вона заварювала чай, і ми сідали тут порозмовляти. То були наші побачення. — Він усміхнувся. — Гадаю, за двадцять років подружнього життя ми ніколи цього не пропустили.

— Про що ви розмовляли?

— Про все. І це було прекрасно: розуміти, що ми можемо ділитися всім. Інколи ми дискутували, сміялися або щось згадували. А позаяк нас оминуло щастя мати дітей, ми знали, що маємо грізного ворога, проти якого треба повставати щодня. Тиша може бути ворогом. Якщо людина не навчиться тримати її подалі від себе, вона проникне в щілини стосунків з іншими і змінить усе, перш ніж людина зорієнтується.

— Недавно я втратила чоловіка, — просто сказала Сандра. — Ми були одружені лише три роки.

— Співчуваю. Я знаю, як вам важко. Усе-таки я гадаю, що був щасливий, бо Сузі пішла так, як і хотіла, — раптово.

— Я досі пам’ятаю, як мені сповістили, що Давід мертвий. А ви як дізналися?

— Якось уранці спробував її розбудити… — Дзіні не додав більше ані слова, того було досить. — Може, це егоїстично, але хвороба допомагає тому, хто залишається. Готує до найгіршого. Натомість…

Сандра знала, що Дзіні має на увазі. Раптова порожнеча, спроби вдати, що нічого не сталося.

— Пане Дзіні, ви вірите в Бога?

— Що саме ви маєте на увазі?

— Віру в Бога. Якщо ходили до церкви, то ви вірянин. Ви не маєте до Нього претензій через те, що сталося?

— Віра в Бога не означає, що ми Його любимо.

— Не розумію.

— Наші взаємини з Ним ґрунтуються тільки на надії, що існує щось по смерті. Але, якби не було ілюзії вічного життя, чи ви так само любили б Бога, який нас створив? Якби не було обіцянки нагороди, чи могли ви стати навколішки й прославляти Творця?

— А ви?

— Я вірю у Творця, але не вірю в життя по смерті. Тому я відчуваю, що маю право його ненавидіти. — Дзіні вибухнув сміхом, голосним і гірким. — Це місто повне храмів. Зводячи їх, люди намагаються заперечити неминуче й одночасно маскують свої поразки. Але кожна із цих споруд має якусь таємницю, якусь легенду. Моя улюблена пов’язана з храмом Сакро-Куоре-дель-Суффраджіо. Мало хто про це знає, але там розташований Музей душ чистилища. — Дзіні нахилився до жінки, немовби хотів сказати щось важливе. — Невдовзі після зведення храму, 1897 року, у ньому сталася пожежа. Коли її загасили, деякі віряни зауважили, що кіптява залишила на стіні вівтаря риси людського обличчя. Ширилися плітки, що то зображення якоїсь душі з чистилища. Непояснима подія спонукала уяву отця Вітторе Жуе шукати інших слідів, залишених мертвими, які блукають світом, відчайдушно намагаючись знайти дорогу до раю. У цьому музеї зберігають зібрані ним свідчення. Ви як фотограф-криміналіст маєте це побачити. Вам буде цікаво. Знаєте, що він з’ясував?

— Не знаю. Розкажіть.

— Якби якась душа забажала увійти з нами в контакт, вона зробила б це не за допомогою звуків, але за допомогою світла.

Жінка затремтіла, згадавши фото, які залишив їй Давід.

Не почувши від Сандри ані слова, Дзіні сказав:

— Я не хотів лякати вас, вибачте.

— Нічого. Маєте рацію, треба подивитися.

— Отже, покваптеся. Музей відчинений тільки протягом години щодня, по вечірні.

За тоном голосу Дзіні Сандра вирішила, що йдеться про щось важливе.

З вуличних дренажних систем хльостала вода, немовби нутрощі міста вже не могли вмістити її. Три дні рясних опадів стали важким випробуванням для міської каналізації.

Розпочалася буря. Вітер, виючи, гуляв римськими провулками й площами.

Сандрі здавалося, що вона протискується через невидимий натовп, немовби навколо перебувають цілі орди духів і примар. Вітер напирав, але вона невтомно йшла. Відчула вібрацію мобільного в сумці, яку притиснула до тіла. Сягнула по телефон, обдумуючи докір, який хотіла закинути Шалберові, адже була певна, що це він. Жінка розуміла, що нелегко буде його переконати, щоб залишився у квартирі. Уявляла собі, як він лютуватиме, дізнавшись, що вона ще не повертається й не повідомить про результати зустрічі із Дзіні. Але вона знала, що на це сказати.

Сандра нарешті знайшла телефон серед безлічі речей, які носила в сумці,

1 ... 53 54 55 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"