Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 123
Перейти на сторінку:
ще мікрофони в квартирі. Один черепаха випадково витягла.

— Хто?

— Черепаха. У неї черепаха є, Пушок звати. Він під диван поліз і мікрофончик звідти панциром витягнув. Ліза мені сама показала. Думає, що кілька днів тому поставили, коли вона в басейн ходила. Вона його не чіпала, але мені показала.

— То «штірліц» за нами ледь не від початку полював! Потім уторопав, що може нас не знайти, вирішив бити по Пастору, щоб позбавити нас прикриття, але спостерігав за місцями, де ми могли з’явитися.

— І що тепер? — спитав Бухгалтер. — Як ми його будемо ловити?

— Ніяк. Дуже ризиковано. Нехай Іван Карпович цим займається, а в нас інші справи будуть. Зараз поїмо і відпочиваємо.

Заїхали в супермаркет, Бухгалтер набрав пакет їжі. Сказав, що його двічі впізнали. Знали, що позивний «Бухгалтер», що ветеран війни, воював у добровольчих загонах, а до того був фінансовим спекулянтом — тобто всю біографію. Навіть про втрачену на війні ногу і протез!

— Мені потрібні борода й перука, — сказав він.

Георгій згадав, що в нього є знайомий, театральний гример, і там можна розжитися всім необхідним. З’їздили, набралися, причому ми не світилися, ходив сам Георгій, щось набрехав про зйомки відеокліпу в естетиці вісімдесятих. Поки він ходив, ми винайняли квартиру, поїхали туди. Мікроавтобус залишили за три під’їзди.

— Ну все, відпочиваємо, — сказав я.

Поїли, поділили чергування, я попросив Георгія зібрати досьє на «штірліца» і заснув першим. Мене мусили розбудити вночі, але хлопці вирішили, що мені треба добре виспатися, й не розбудили. Прокинувся вже вранці. Бухгалтер варив каву, Мовчун нарізав бутерброди, Георгій працював на планшеті.

— Що там нового? — спитав я.

— Міліція розслідує стрілянину в житловому будинку на лівому березі й вибух на Подолі, але зв’язку не бачить. У першому випадку підозрюють кримінальні розборки, а в другому — газ, — доповів Георгій. — На лівому березі багато трупів. Повний ліфт і ще на поверхах.

— Вони не чекали удару з тилу. Наставили пістолети на двері, а тут я зі спини, — пояснив Бухгалтер.

— Я взагалі майже з-під землі стріляв! — згадав, як дірявив дно ліфта. — Ото здивувалися пацани! Що читачі?

— Процес читання книг про Івана Карповича набуває ознак ажіотажу. У книгарнях їх вже розібрали, у бібліотеках черги, всі хочуть прочитати на камеру і надіслати, бо всіх приваблюють призи. Міносвіти розпочало конкурс на найкращу учнівську, студентську та наукову роботу на тему епопеї про Івана Карповича. Теж досить великі призи. Видавництво пообіцяло додрукувати всі томи, а автор заявив, що, можливо, в останній книзі Івана Карповича й не вб’ють, — продовжив доповідь Георгій.

— Добре, підживлюють, — кивнув я.

— Тим часом у Росії хочуть запровадити кримінальну відповідальність за паплюження пам’яті не тільки історичних осіб, а й літературних та кінематографічних персонажів. Таку ініціативу викликала злива викривальних матеріалів щодо Штірліца. Ініціатори змін до законодавства кажуть, що фальсифікація історії може відбуватися і внаслідок ганьблення народних улюбленців типу Штірліца, солдата Тьоркіна чи Альоші. У Держдумі вже заявили, що розглянуть ці зміни до законодавства позачергово. Однак, заблоковано кілька десятків сайтів, які поширили матеріали про гомосексуалізм Штірліца та його участь у злочинах проти людства. Арештовано власників цих сайтів, а також користувачів соціальних мереж, які розміщували посилання на відповідні матеріали.

— О, злякалися, падли! Це добре!

— Ще в Росії запустили кілька статей про Івана Карповича. В одних твердять, що він був більшовицьким агентом і працював на Москву, а в тридцятих зробив успішну кар’єру в НКВС, де особисто розстріляв кілька тисяч безневинних жертв. У інших ідеться про те, що Іван Карпович був гомосексуалістом і наркоманом, навіть пив кров християнських немовлят.

— О, пізнаю брата Федю. Ідіоти! Вони мочать Івана Карповича, про якого в Росії ніхто не знає!

— Намагаються поширити ці матеріали і в Україні.

— Бий по них, кажи, що це кацапські вигадки, кремлядська заздрість, що у нас такий персонаж є, а в них немає, — наказав я.

— Ну, що, можна поснідати, — запросив Бухгалтер.

Ми поїли бутербродів із кавою, я наказав збиратися.

— Поїдемо на Щекавицю, зустрічати Івана Карповича.

— Мікроавтобус пасуть, — промовив Мовчун, який визирнув у вікно.

— Що? Як?

— Десь о шостій ранку знайшли. Якісь хлопці. Не наближалися до нього. Потім приїхало два мікроавтобуси, стали неподалік, але так, щоб будь-коли заблокувати дорогу. Тепер чекають, — пояснив Мовчун.

— Добре працюють! — аж здивувався я. — Ну, що ж, зробимо їм сюрприз.

Я зібрав телефон і зателефонував до міліції. Переляканим голосом сповістив, що у дворі стоїть мікроавтобус, повний озброєних людей із автоматами.

— Білий «Фольксваген»! Так, я сам бачив! Я собаку вранці вигулював, а вони вийшли розім’ятися, при автоматах і в цивільному! Так, досі стоїть! Це пов’язано зі стріляниною на лівому березі? О, господи, я у ванні сховаюся, в мене ванна чавунна! — зобразив паніку, затинався і тремтів. Потім вимкнув телефон, викинув сім-картку.

— Слухай, та ти артист! — похвалив Бухгалтер.

— Доводиться. Клеїмо вуса й бороди, одягаємо перуки, щоб ніхто не впізнав. А потім запрошую всіх на перегляд серіалу «Кохала жаба гадюку».

Ми швиденько затримувалися і всілися біля вікна. У двір влетіли два мікроавтобуси з міліцейською групою захоплення. Оточили білий «Фольксваген». Я сподівався, що менти арештують пасажирів першого мікроавтобуса, а другий тихенько здрисне. Та куди там! Із другого почали стріляти. Група захоплення відповіла. Почалася жвава стрілянина.

— Чорт забирай, ну й дурні ж! — здивувався я, обережно дивлячись на той бій. Потім він почав ущухати. — Так, усе, треба тікати. Щоб не привертати уваги, йдемо парами. Я з Мовчуном. Зустрічаємося на Щекавиці.

Коли виходили, стрілянина тривала, і її учасникам було не до нас. Десь за годину зустрілися на Щекавиці, присіли в кущах, я відклав куплений одяг, виставив портвейн у пакетах. Пластикові келишки, сир, кілька сосисок. Товариство вийшло на природу випити, ніхто не запідозрить.

— Чудове маскування, — оцінив Бухгалтер. — Погано, що реквізит чіпати не можна.

— Наливай давай, — дозволив я, а сам узяв книжку про Івана Карповича. — О, ви таки знайшли її! — здивувався Георгій. — Пишуть, що ніде немає.

— Так, у книгарні продавець сказав, що страшний ажіотаж, усі тільки про Івана Карповича й питають, розмели книги ще вчора. Я запропонував додати до ціни книжки нуль, і продавець погодився продати власний екземпляр. Сказав, що від серця відриває.

— Готово, — доповів Бухгалтер. Ми підняли келихи з портвейном.

— Ну, за успіх нашої безнадійної справи! — проголосив я тост. Почаркувалися, випили.

— Ох, шмурдяк! — закректав Бухгалтер. — Давно такого лайна не пив.

— Відірвався ти від народу, дорогий захиснику Вітчизни. А я в експедиціях тільки таким і грівся.

— А я більше віскі люблю, — сказав Георгій.

1 ... 53 54 55 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"