Читати книгу - "Застосування практики Європейського суду з прав людини в адміністративному судочинстві: Науково-методичний посібник для суддів."
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Рішення у справі «Петровіч проти Австрії» (Pev. Austria) від 28 лютого 1998 року, заява № 20458/92.
(обратно) 70Див. Валерий Зорькин. Предел уступчивости. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.rg.ru/2010/10/29/zorkin.html
(обратно) 71Рішення у справі «Сміт і Грейді проти Сполученого Королівства» (Smith and Grady v. the United Kingdom) від 27 вересня 1999 року, заяви №№ 33985/96 та 33986/96.
(обратно) 72Див. пункт 71 і подальші рішення у справі «Константін Маркін проти Росії» (Konstantin Markin v. Russia) [Велика палата] від 22 березня 2012 року, заява № 30078/06. Україна не входила до числа держав, чиє законодавство аналізувалося.
(обратно) 73Наприклад, в таких державах, як Австрія, Естонія, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Польща, Португалія, Сербія, Фінляндія, Хорватія, Швеція відпустка по догляду за дитиною для військовослужбовців регулюється тим самим законодавством, що й для цивільних осіб; в інших державах, таких як Греція, Латвія, Литва, Румунія, Франція, Чехія, така відпустка, хоча і регулюється спеціальними положеннями, однак вони не містять суттєвих відмінностей у порівнянні з положеннями для цивільних. У п'яти державах (Бельгії, Іспанії, Нідерландах, Німеччині і Сполученому Королівстві) у законодавстві для військовослужбовців є певні обмеження щодо відпустки по догляду за дитиною (порівняно з невійськовими), наприклад, надання відпустки може бути відстрочене або особу може бути відкликано з відпустки, коли цього вимагають інтереси служби.
(обратно)Оглавление Правові підстави застосування Конвенції та рішень ЄСПЛ в адміністративному судочинстві Застосування практики ЄСПЛ при тлумаченні загальних положень та принципів адміністративного судочинства Завдання адміністративного судочинства Принцип верховенства права Принцип законності Принцип рівності Процесуальна рівність Принципи змагальності, диспозитивності та офіційного з'ясування усіх обставин справи Принципи гласності та відкритості адміністративного процесу Забезпечення апеляційного та касаційного оскаржень рішень адміністративного суду Доступ до суду апеляційної інстанції Доступ до суду касаційної інстанції Обов'язковість судових рішень Інші вимоги права на справедливий суд (стаття 6 Конвенції) Доступ до суду першої інстанції Суд, встановлений законом Незалежний і неупереджений розгляд Обґрунтованість рішень суду Принцип юридичної визначеності Право власності (стаття 1 Першого протоколу) Концепція «майна» в розумінні статті 1 Першого протоколу Виправданість втручання у право власності Право держави регламентувати використання власності відповідно до суспільного інтересу Забезпечення «справедливого балансу» Загальні вимоги щодо виправданості втручання у права, гарантовані статтями 8-11 Конвенції Втручання «згідно із законом» Легітимна мета «Необхідність у демократичному суспільстві». Застосування принципу пропорційності Право на повагу до приватного та сімейного життя та житла (стаття 8 Конвенції) Особливості та сфера застосування статті 8 Конвенції Справа щодо права на безпечне довкілля у світлі статті 8 Конвенції Свобода вираження поглядів (стаття 10 Конвенції) Загальні положення статті 10 Конвенції Основні концепції з практики Європейського суду з прав людини щодо статті 10 Конвенції Свобода зібрань та об'єднань (стаття 11 Конвенції*) Особливості та сфера застосування статті 11 Конвенції Мирні зібрання Свобода об'єднань Реалізація прав, гарантованих Конвенцією, без дискримінації (стаття 14 Конвенції та Протокол № 12) Гендерна рівність
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Застосування практики Європейського суду з прав людини в адміністративному судочинстві: Науково-методичний посібник для суддів.», після закриття браузера.