Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Сам себе катаю 📚 - Українською

Читати книгу - "Сам себе катаю"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сам себе катаю" автора Віктор Маслов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58
Перейти на сторінку:
не тільки буксирувати, а й переносити на плечах на випадок бездоріжжя.

Конструкція дорожнього та туристського велосипедів цілком придатна для перевезення малюків. Родинне катання у дворі чи прогулянкові поїздки за місто, до річки чи лісу будуть безпечними, якщо обладнаєте велосипед додатковим дитячим сидінням. Його можна кріпити спереду до керма та рами або позаду.

У першому випадку основа сидіння пригвинчується до металевого кронштейна, привареного до кермового стержня.



Висота спинки-тримача може регулюватися. Якщо центр ваги дитини проходитиме умовно через стержень, кермо легко повертатиметься під час руху.

Юний пасажир пристібається страхувальним ременем, що пригвинчується до спинки. Це дитяче сидіння розраховане на підлітка віком до 10 років.

Заднє дитяче сидіння, як запевняє київський велоконструктор і невтомний прихильник сімейного велотуризму Сергій Ковеза, бажано робити розкладним аби найменший пасажир міг не лише сидіти, але й напівлежати. Сам він пропонує монтувати його з металевої рами, підлокітників та високої м'якої спинки, укріпленої шарнірно. Підлокітники створюватимуть певний комфорт для сну. Спереду сидіння кріпиться до трубки багажника крюками-захватами, його задня планка має отвір, що відповідає нарізному з'єднанню фаркопа. Страхувальний пояс шиється з цупкого матеріалу. Він стягується, подовжується, а також змінює нахил за допомогою карабіна і трьох металевих кілець. Щоб ніжки дитини не попали в спиці, ставляться щитки-підніжки, приєднані до стояків багажника.



У поході чи далеких поїздках не обійтися, звичайно, без води. Возити велику посудину в рюкзаку незручно, до того ж вона займає чимало місця.

Набагато вигідніше придбати мисливську флягу і укріпити її на рамі.


Тримач фляжки: І — напрямне кільце; 2 — хомут; 3, 4 — опорна і напрямна скоби; 5 — заклепка.



Юному умільцеві цілком під силу поліпшити ходові якості свого велосипеда. Приводить веломашину в рух ведуча зірочка. В усіх марках велосипедів вона має форму круга. Але чи так необхідно бути центральній зірочці круглоподібною?

Над цим задумалися науковці, з'ясовуючи сумісність людини і педального механізму. Вони звернули увагу, що круглоподібна зірочка не зовсім відповідає рівномірній витраті м'язової сили людини. Той, хто їздить на велосипеді, не заперечить: не так уже й легко (навіть досвідченим гонщикам) утримувати стале зусилля під час повного обертання педалей. Воно наростає в першому півколі, а в другому, навпаки, спадає. Крутіння педалей буде плавнішим і значно ефективнішим, якщо звичайну зірочку замінити на еліпсоподібну. При цьому її слід розмістити щодо площини педалей так, щоб у момент максимального натискування ланцюг натягався меншим плечем (на короткій напівосі) еліпса, а коли зусилля мінімальне — довшою напіввіссю.

Експеримент, проведений болгарськими спеціалістами на велосипеді із зірочкою-еліпсом, дав позитивні результати.

Щоб зробити свій велосипед плавнохіднішим, досить мати найпростіші слюсарні інструменти: дриль, зубило, молоток, ножівку і терпуг.

Зірочка-еліпс виготовляється із листової сталі завтовшки 3 міліметри, її контур викреслюється циркулем на окремому папері, а потім переноситься на заготовку. Звичайно, еліпс можна нанести кернером просто на поверхню металу. Поділіть циркулем довжину еліпса на 48 рівних частин довжиною по 12,7 міліметра (крок стандартного ланцюга) і просвердліть 8-міліметровим свердлом у точках поділу стільки ж отворів. Вийдуть грубі зубці, які слід обробити терпугом так, щоб вони максимально відповідали зубцям знятої зірочки.

Виготовлена зірочка кріпиться так, як і звичайна. Тож зробіть в її центрі отвори для насадження на валик каретки та стягнення до основи шатуна болтами або заклепками.

Попереджаємо: спочатку вам доведеться звикати до уніфікованого педального механізму, оскільки здаватиметься, що за один оберт ніби двічі міняється число зубців на зірочці — від 43 до 54, а потім навпаки — від 54 до 43. Але ця ілюзорна незручність дуже швидко зникає. Вдосконалена веломашина котитиме значно плавніше і стрімкіше.



Оглавление Здрастуй, велосипеде! Де б узяти прудкі ноги! Як "павук" народив "тахіона" Крутити педалі — жити повноцінно І для космосу, і для квартири Вітри далеких мандрів Ласкаво просимо у Велоград! Хто прудкіший: рисак чи велосипед! Олімпійський вогонь у спицях Нумо, дівчата! Траси, що ведуть до миру Міста… на велосипедах Транспорт, що рухається серцем На чому кататимемося завтра? Велоазбука
1 ... 57 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сам себе катаю», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сам себе катаю"