Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Знаки карпатської магії 📚 - Українською

Читати книгу - "Знаки карпатської магії"

1 118
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Знаки карпатської магії" автора Громовиця Бердник. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59
Перейти на сторінку:
сага «Віщування вьольви» ( «Старша Едда» ), розповідає, як одну з таких жінок-віщунок викликає з підземного світу мертвих сам Одін для того, аби вона розповіла богам-асам про майбутнє світу та про прийдешній Рагнарьок - велику битву між богами та силами пітьми, а також про «сутінки богів».

38

Найвідоміиіі з Нагів: тисячоголовий Шеша, що утримує Всесвіт, та Васука, за допомогою якого деви-боги пахтали світовий океан, аби здобути напій без* смертя - амріту.

39

Текст примівки подається за виданням: Українські замовляння. - К.: Дніпро, 1993.

40

І знову паралель: Світове Древо, з-під якого витікає Джерело Життя.

41

Пор.: вовк Фенрір у скандинавській міфології. 204

42

У старовинному китайському мистецтві фен-шуй теж вирізняють два основні розділи. «Янський» фен-шуй для живих: його порадами користувалися для спорудження будинків та планування інтер'єрів; та «Інський» - для мертвих: ним послуговувалися для будівництва храмів та планування гробниць і місць поховання.

43

Можна також пригадати билинного Вольгу Все-славича, який народився від любовного зв'язку княжни полоцької зі змієм і знав «три премудрості»: умів обертатися ясним соколом, сірим вовком і туром золоторогим. До речі, й історичний прототим Вольги, князь Все-слав Полоцький, теж вважався перевертнем. Про нього згадується в «Слові о полку Ігоревім».

44

Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Подніпрянщини. - К.: Дніпро, 1999.

45

Очевидно, назва «бісиці» - пізнішого, вже хри-стиянського походження.

46

Саме це вірування використав М. Коцюбинський у «Тінях забутих предків».

47

Сузір’я Плеяд. Неозброєним оком можна побачити шість із семи зірок цього зоряного скупчення.

48

Віли - в південнослов'янській міфології вродливі діви, що жили в горах і були повелительками вод. Одягнені вони в чарівні сукні. Хто віднімав у віли одяг - тому вона корилася. До людей віли ставилися здебільшого доброзичливо, але якщо їх розгнівати, то вони можуть жорстоко покарати.

49

Дерево Життя як космогонічний символ та його

255

земні втілення згадуються і в індуїстських священних книгах «Рігведі» та «Упанішадах», а також у шумерських міфах. Одним із «земних» проявів Дерева Життя в побутових обрядах слід назвати весільне вильце, яке встромляли у весільний коровай.

Відомий психолог Г. Юнг бачив у символіці Світового Древа схему людського мислення: витоки підсвідомості (корені), реалізація свідомості (стовбур), транссвідома мета (крона ).

50

Я свідомо не зупиняюся окремо на лікувальних властивостях тих чи інших рослин, бо вони досить детально описані в інших книгах про лікарські трави (напр. Б. Кархут. Ліки навколо нас. - КЗдоров'я, 1978).

51

Подається за виданням: Українські замовляння. - К.: Дніпро, 1993.

52

Пригадайте Омфалос ( «Пуп землі» ), священний камінь у Дельфійському храмі, символ зустрічі земного й потойбічного світів.

53

ss У книгах К. Кастанеди старий маг дон Хуан, розповідаючи про «трави сили», говорить, що хоча дурман і є сильним «союзником», він сам його майже не вживає, бо «...ця трава дає відчути людям силу, не зміцнюючи їхніх сердець...»

54

66 За народними переказами, злі духи оселяються навіть у покинутих церквах. Саме це повір'я використав Микола Гоголь у повісті «Вій».

55

Для порівняння: кельти називали сову «нічною відьмою», у їхніх переказах сова - це хтонічний птах, пов'язаний із Великою Богинею, символ володарювання над нічними кошмарами.

56

Якщо прискорити зйомку росту дерева, то картинка на екрані дуже нагадує спалах блискавки. Може, прадавні шамани знали про це?

57

Від діал. «мосяж» - латунь. 318

58

Пор. книги К. Кастанеди. У шамансько-магічній традиції дона Хуана темі «усвідомленого сновидіння» приділено дуже багато уваги.

59

Тут доречно пригадати казкову Курочку Рябу, котру можна розглядати, як Богиню-Птицю, Небесну Квочку, що знесла золоте Яйце-Райце - Всесвіт.

60

Пор.: Апокрифічна «Книга Єноха», в якій розповідається про групу «грішних янголів», котрі подарували людям різні технологи, мистецтва та знання.

61

вг Саме тому не мають щастя люди, що віддалися магічному шляхові з корисливих міркувань. Тоді жертва приноситься даремно, адже гроші й достаток не дають задоволення тому, хто втратив здатність отримувати радість від земних благ.

62

Цікаво, що бик (тур) нерідко виступав одним зі священних тотемів бога Громовика. Очевидно, загадка бере початок ще з тих часів, коли кожне стихійне божество пов'язувалося з певним тваринним втіленням на землі.

1 ... 58 59
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Знаки карпатської магії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Знаки карпатської магії"