Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Війни художників 📚 - Українською

Читати книгу - "Війни художників"

300
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Війни художників" автора Станіслав Стеценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 215
Перейти на сторінку:
крякнув Герасимов, ляскаючи циганок по боках. — Та, на жаль, братською любов’ю. А як у вас із цим, геносе Клейст? Переклади, — попросив Гущенка.

Клейст уважно вислухав і сміючись відповів:

— О, в Німеччині нині панує культ сім’ї! Це принципова позиція керівників нашої партії та держави. Жодних позашлюбних зв’язків! Величезний розголос нещодавно отримав роман рейхсміністра пропаганди Геббельса з однією німецькою актрисою. І фюрер, і рейхсляйтер Борман, як товариші по партії, займалися цією справою. Партія засудила таку поведінку доктора Геббельса, і він вимушений був повернутися до фрау Геббельс. Коли справа стосується сім’ї, тут фюрер невблаганний! Доктор Геббельс дуже легко міг позбутися його прихильності й міністерського поста.

Герасимов невдоволено махнув рукою, підморгнув Гущенкові:

— Товаришу Гущенко, наливай! Культ сім’ї, вигадали теж… Скажіть, будь ласка. Та я загалом не про те. Є ще порох у порохівницях? Не розумієш, про що я? Ех геносе, ти ще молодий! Культ сім’ї… Дурня! Он Гущенко в Парижі часу марно не втрачав! І сім’ї його це не заважало.

Гущенко стенув плечима, не дуже розуміючи, звідки Герасимов має таку інформацію, але сумлінно переклав. Усі зареготали.

— Звідки така інформація, товаришу Герасимов? — посміхнувся й Гущенко.

— Про що? — не зрозумів Герасимов.

— Що я в Парижі часу не гаяв.

— Хіба може в Парижі бути інакше? — Герасимов поплескав Гущенка по плечу. — Прошу всіх випити! І до дна!

Клейст і Шютте закивали, що означало: так, Париж — місто розпусти і гнилої буржуазної моралі. Підняли чарки.

Публіка в ресторані вже зовсім сп’яніла. Звідусіль линув шалений гомін: сміх, вигуки, музика.

Герасимов приговорив чергову стопку і пішов у танок разом із циганками, притупував, ляскаючи себе по череву, але через кілька хвилин важко впав у крісло. Очевидно, товстому Герасимову було непросто встигати за танцівницями, та й через випите важкувато було просто триматися на ногах. Відсапавшись, він по-панібратськи поклав Гущенкові руку на передпліччя:

— Гущенку, товаришу любий, ти маєш працювати «в соцреалізмі»! Єдине, з чим не погоджуюсь, що соцреалізм не сприймає голого тіла — всі ці мундири, сукні. Ось у мене є класна річ «Лазня». Велике полотно! Я його майже нікому не показую, але вам покажу. Переклади.

Гущенко переклав, і німці закивали. Звісно, вони хочуть бачити таємний твір великого майстра Герасимова.

— Товаришу Клейст, товаришу Шютте, геносе мої дорогі! Поїхали до мене в майстерню, — сказав він, здираючи із себе галстук-метелик. — Поїхали.

Біля входу в ресторан стояв особистий ЗІС Герасимова. Водій швидко всадовив усіх і рушив.

У величезній майстерні стояв під стать їй величезний диван і чималий стіл. Стіни були завішані роботами, здебільшого незакінченими. На більшості контури Сталіна, Леніна, Ворошилова. «Лазня» стояла у найдальшому кутку, вкрита брудним покривалом.

Поки Герасимов установлював перед глядачами і демонстрував своє полотно — десяток оголених жіночих тіл, мокрі лавки, клуби пари (Герасимову вдавалася мокра поверхня, і він намагався втулити сліди води чи дощу будь-куди), водій швидко організував випивку і закуску. А ще за півгодини привіз двох дебелих, височенних натурниць з величезними грудьми. Застілля продовжилось тепер уже з натурницями. Герасимов перекидав чарку за чаркою. Не відставали від нього й натурниці.

— Дівки, зараз стриптиз! — схопився Герасимов, тримаючи в руці бокал. Язик у нього заплітався так, що деякі слова важко було зрозуміти. — Я бачив у американців! (Я б-чив у мир-канців!) Класна річ! Ви ж звичні. По-нашому, по-робітничо-селянському! Давайте, давайте. Ось музика.

Увімкнув радіоприймача. Грудасті натурниці перезирнулися, для виду трохи поопиралися, але, зрештою, встали і почали повільно, але без зайвої сором’язливості роздягатися, акуратно складаючи одяг на стільці. Герасимов, похитуючись, підійшов до них. Взяв у руку одну величезну грудь і, посміхаючись і похитуючись, повернувся до компанії. Вільною рукою вказав на натурницю — «ви хіба бачили щось подібне?», повернув голову до другої і вільною рукою взяв за грудь другу натурницю. Так він і стояв кілька секунд, дурнувато хихочучи і тримаючи дівок за груди.

І Гущенко, й обоє німців з відкритими ротами спостерігали це дійство. Мабуть, найбільш враженим виглядав Клейст. Бо саме йому Герасимов, регочучи, запропонував:

— Геносе Клейст, хочеш помацати? Підходь! Російські діви — кров з молоком! Таких у Берліні удень з вогнем не знайдеш!

Клейст знітився, не розуміючи, як поводитися далі. Бурмотів: «Широкий рускій душа!»

Гущенко напружено міркував, як зупинити Герасимова і врятувати залишки його репутації. Але, на щастя, ситуацію врятував час. Годинник на стіні вибив дванадцяту, і з репродуктора, що висів на стіні, гримнув «Інтернаціонал».

Від несподіванки Герасимов відпустив дівок, зробив крок до стола і перекинув на себе чарку горілки. Зляканим поглядом окинув чоловіків, потім завмерлих моделей. Мабуть, йому прийшло на ум, що він може бути звинувачений НКВС, як мінімум, у політичній незрілості за те, що слухає «Інтернаціонал» поруч із оголеними дівками. Швидко вимкнув репродуктор.

— А, не те! — махнув рукою. — Їдемо в лазню! Паритися! Всі разом!

Клейст і Шютте перезирнулися.

— У лазню, зараз усі їдемо в лазню, — хрипів Герасимов, хитаючись і хапаючись за стіну.

Клейст і Шютте почали активно відмовлятися, очевидно, побоюючись такого бурхливого розвитку подій. Разом із Гущенком їм удалося всадовити Герасимова в крісло, і за кілька хвилин п’яний Олександр Герасимов уже солодко спав, поклавши голову на оголені груди однієї з натурниць.

Німці, а за ними й Гущенко, відкланялися, залишивши геніального радянського художника Герасимова на дивані з двома натурницями в оточенні його безсмертних полотен.


* * *

Коли Гущенко повернувся додому, Шурик спав, а дружина, сидячи на ліжку, гортала популярний у Москві журнал «Работніца». Герасимов поцілував дружину і визирнув у вікно, де навколо ліхтаря кружляла хмара мошок.

— Треба почепити якусь сітку на вікно, бо влітку в кімнаті буде купа крилатих

1 ... 58 59 60 ... 215
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Війни художників», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Війни художників"