Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дворіччя. Книга українця 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворіччя. Книга українця"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворіччя. Книга українця" автора Мирон Козак. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 74
Перейти на сторінку:
убивства й самовбивства. У ній — постійні злети і падіння, життя і смерть...

А де основа Духа, поцікавився наш мудрий предок, основа всього сущого? І відповів: «Бог!» Тобто: буки-он-глаголить. І це вже потім, услід за нашим далеким предком, євангеліст Іоанн скаже: «Споконвіку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог».

У цьому Слові — таїна життя, Першопричина. Це Слово початкує буква «б». Як і магічна свічечка букви «і», ця божественна буква буквально творить дива. Ось, приміром, щось здається вам неосяжним. Вставте після «не» єдину буквицю б — і неосяжне стане небосяжним, — прекрасним і зрозумілим, що сягає неба!

Не біймося «в прадавню впасти глибину». Нашу рідну глибину.


Спасибі, предки, за духовний спадок! З таким минулимможна і в майбутнє! (Ліна Костенко)

...3 усіх визначень життя мені найбільше запам’яталося два.

Індійське: «Життя — це постійне прагнення істоти до розвитку за обставин, які прагнуть її роздушити» (Свамі Вівекананда).

Європейське: «Життя можна вважати лише епізодом, який безглуздо порушує блаженство і спокій небуття» (Артур Шопенгауер).

(А затятий матеріаліст Фрідріх Енгельс твердив у своїй «Діалектиці природи», що життя є всього-на-всього «способом існування білкових тіл». І це сімдесят років подавалося на території СРСР як істина в останній інстанції, починаючи зі шкільної парти і закінчуючи докторантурою філософських факультетів. І ще: жодна, навіть найпрацьовитіша у світі, мавпа ніколи не стала людиною, як би цього не хотілося автору «Ролі праці в процесі перетворення мавпи в людину».

«На лекціях казали, що „бытие определяет сознание“, що душа „продукт производственных отношений...“. І мені страшно стало, що я, людина, яка керує своїми думками і поступками, раптом підлягаю якійсь табуретці і взагалі мертвим речам.

Мені перестало хотітися жити, і я умовився з однією курсанткою повіситись...»

Такі думки виникали у молодого червоноармійця Володі Сосюри (колишнього петлюрівця!) на більшовицьких політичних курсах в Одесі. На щастя, вони з тою курсанткою не повісилися, а солодко покохалися на березі Чорного моря. І тому тепер маємо в українській поезії «Так ніхто не кохав» і «Любіть Україну»...

Не в теплу Одесу на курси, а на вічні мерзлоти й мерзоти Колими — а то й на той світ! — відправили б московиди Володимира Сосюру, якби потрапила їм у лапи його маленька збірка поезій «Пісні крові», видана у Проскурові 1918 року. Двадцятилітній козак гайдамацького полку писав тоді так:


То не вітер віє із тьми-домовини, То не сови будять помертвілий край. Чую плач і стогін з милої Вкраїни... Знов москаль мордує мій коханий край.

Якими дивовижно актуальними є ці рядки і сьогодні! До речі, Володимир Сосюра народився 6 січня 1898 року на станції Дебальцеве...)


Дуже слушну пораду, яку варто взяти з собою у життя, дає нам український поет Олександр Олесь у своєму знаменитому вірші «Чари ночі» («Сміються, плачуть солов’ї і б’ють піснями в груди...»):


Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла,Гори! Життя — єдина мить, Для смерті ж — вічність ціла. Таїна смерті

А Числобог порахував дні наші.

Велесова Книга
Од темних підземних безодень До ясних планетних верхів, Важкі світовії питання Я всі розв’язати зумів. Усе там поплуталось хитро, Усе я розплутав геть-геть... Та єсть нерозв’язана тайна: «Смерть». Авіценна

Таїні життя дорівнює таїна смерті. Це дві сторони однієї «медалі»: буття-небуття. Протилежності борються і єднаються. Полярність створює напругу життя.

У Книзі Велеса читаємо: «обаполи Білобог і Чорнобог перуняться — і ті Сваргу удержують, аби світу не бути поверженому». (Наші волхви-ясновидці застерігали, що не слід зневажати Чорнобога — він також потрібен природі мудрих противаг!)

Усе парне:

БілобогЧорнобог

Світло — темінь

Добро — зло

Любовненависть

Звук — тиша

Радість — печаль

Благословеннепрокляте

Чоловіче — жіноче...

І навіть —

Є два світи: один круг нас, а другийце ми; між ними вічна боротьба лягає на життя клеймом напруги. (Богдан-Ігор Антонич).

«Так стоїть увесь світ. Протилежне допомагає протилежному» (Григорій Сковорода).

«Є достатньо світла для тих, хто хоче бачити, і достатньо темряви для тих, хто бачити не хоче» (Блез Паскаль).

...Смерть може

1 ... 5 6 7 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворіччя. Книга українця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворіччя. Книга українця"