Читати книгу - ""Людина без нервів""
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
За ним, притискаючи до грудей купу барвистих ганчірок, вискочила така сама білява. дівчинка, за дівчинкою — Антінко Дудкін, одягнутий, як завжди, а за Антінком вибігла Аглая. Я глянув на неї, та так і завмер.
Аглая мені подобалася навіть у непоказному своєму одязі, навіть тоді, коли вибігала на вулицю в старому материнському жакеті, що сягав їй до колін, і в стоптаних валянцях на тонних ногах. А тут… тут вона постала переді мною в шатах казкової принцеси. На ній була сукня з марлі, розмальованої блакитною, рожевою та жовтою фарбами; на шиї виблискувало намисто з різноколірних скляних бус, якими прикрашають ялинки; дві великі кульки від цих бус теліпалися на ниточках під вухами, над лобом у темному волоссі сяяла кошлата ялинкова зірочка, а дві такі самі зірочки, але менші, прикрашали стоптані тапочки.
Задивившись на цю красу, я аж пальця в рота засунув від захоплення. Пробігаючи мимо, Аглая ледь кивнула мені, але раптом зупинилась і спитала через плече:
— Ну що, поїхали твої?
Я швидко вийняв пальця з рота і сказав якомога недбаліше:
— Звичайно, поїхали.
— І тебе самого залишили?
— Звичайно, самого. Ото ще! Не знаєш, магазин відкрито? Хочу сиру купити собі на сніданок.
— Відкрито, — сказала Аглая, про щось думаючи. — Ти потім додому прийдеш?
— Еге. От тільки сиру куплю. Сиру щось заманулося. Надумав сиру купити.
— Гей! Ходіть-но сюди! — крикнула Аглая своїм приятелям і, коли ті підійшли, звернулася до мене: — Тебе Олексійком звати, так? Олексійку, можна ми до тебе прийдемо? А то нам репетирувати треба, а нас звідусіль женуть і клуб зачинено… а ти сам у квартирі. Гаразд?
— Будь ласка, звичайно! — зрадів я. — Я от тільки в квартирі приберу, приклади розв'яжу, і приходьте.
Обличчя Аглаї стало якимось пісним:
— У-у! Приклади! А тебе що, примушують від самого ранку вчити уроки? Мене, приміром, ніхто не примушує. Коли хочу, тоді і вчу.
— А мене хіба примушують? Мене зовсім ніхто й не примушує, це я сам хотів, — заквапився я. — Будь ласка! Хоч зараз ходімо! Я й квартиру можу не прибирати… Коли захочу, тоді й приберу. Будь ласка! Шумко, додому!
Великими, впевненими кроками я пройшов попереду артистів до свого під'їзду, піднявся разом з ними на другий поверх, одімкнув ключем двері і широко розчинив їх.
— Прошу! Ви в якій кімнаті бажаєте? У цій чи в тій? В якій бажаєте, в тій і репетируйте. Будь ласка!
Артисти пройшли до великої кімнати, яка правила за нашу їдальню і водночас за мою спальню. Я із шкури пнувся, щоб показати, яка я незалежна людина і який гостинний господар.
— Аглає, ти не соромся, кажи, що треба. Стіл заважає? Стіл можна відсунути, і дуже навіть просто. Шумко, на місце! Не плутайся під ногами! Як треба, так і зробимо, як захочемо, так і влаштуємо. Так, Аглає?
«Принцеса» розглядала себе у великому дзеркалі, що стояло біля стіни.
— У тебе губна номада є? — спитала вона.
— Помада? У! — вигукнув я зовсім як Аглая. — Я тобі не тільки помаду можу дати, я й пудру, і фарбу для брів, і навіть одеколон…
Майнувши до другої кімнати, я взяв там велику коробку з парфюмерним набором «Білий бузок», прихопив ще коробочку з фарбою для він і приволік усе це Аглаї.
— Ось! Будь ласка! Вибирай, що забажаєш. Дуже навіть просто!
Аглая напудрила собі лоба й носа, нафарбувала губи і підрум'янила щоки. Те саме зробила Ліза — дівчинка, яка грала літню королеву. Крім того, їй густо напудрили і так біле волосся, щоб вона видавалася зовсім сивою.
— Антінку! — сказала Аглая. — Давай ти загримуйся. Знаєш, як артисти роблять, щоб красивішими стати? На носі білу риску проводять, а під бровами рожевою фарбою мажуть. І губи теж.
Але Дудкін, схрестивши руки на грудях, похнюпивши голову, з похмурим виглядом сновигав по кімнаті:
— Ану тебе! «Загримуйся»! Мені цап спокою не дає, а ти — загримуйся.
— Який цап? — спитав я.
Мені пояснили, що Дудкін грає Іванка-дурника і під час вистави має приїхати до принцеси верхи на цапі ще й з дохлою вороною в руках. Саме з цього цапа, нашвидкуруч випиляного з фанери, Антінко був вельми невдоволений.
— Дохлу ворону і ту справжню дістали, а цапа курям на сміх зробили. Треба, щоб він на чотирьох ногах був, щоб я міг сісти на нього і мене б на ньому за мотузочку і втягли. А на фанерного хіба сядеш! Волочи його між колінами, а сам плетись на батьківських. Публіка тільки реготатиме.
«Король» похмуро кивнув:
— Угу. Я казав Наталі Петрівні, що треба іншого цапа, а вона своєї: ми, мовляв, казку ставимо, а в казці і фанерний годиться.
Артисти замовкли в роздумах. Я теж мовчав і все поглядав на Аглаю. Мені дуже хотілось дізнатись, що вона думає про мене, чи переконалася нарешті, що я людина, гідна її уваги й пошани. Але Аглая не дивилася на мене. Мов на зло, вона звернула увагу на великого коня з пап'є-маше, який стояв біля ліжка і на якому я часто гасав верхи по квартирі, ганяючи за Шумкою і стріляючи в неї з жерстяного пістолета.
— Це твій кінь? — спитала вона.
Я дуже любив свого скакуна, ставився до нього, як до живої істоти, але тепер я зрікся його.
— Ні, не мій… Тобто мій, але я в нього вже давно не
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «"Людина без нервів"», після закриття браузера.