Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи) 📚 - Українською

Читати книгу - "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"

263
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 79
Перейти на сторінку:
великий концерт. Зикіна. Магомаєв. Уланова. Трошин. Ансамбль «Берьозка»...

І раптом на сцені незвичайний номер: «Тренування космонавтів» - двісті гімнастів вищого класу показують запаморочливі трюки. Адже це 1961 рік. Лише півроку тому наша радянська людина першою піднялася в космос, продемонструвавши всьому світу надзвичайно високий рівень розвитку науки і техніки в Радянському Союзі. Ми й далі будемо флагманом розвитку для всього світу. На черзі Місяць, Венера, Марс... На запорошених стежинах далеких планет залишаться наші сліди!

Тут же за гімнастами - куплетисти Нечаєв і Рудаков. Народні улюбленці. Вони акомпанують самі собі. У них проста мелодія, яку обожнює країна. Їм писали: зовсім ми не супротив, що у вас один мотив.

Виконували вони завжди чотирирядкові куплети. Нечаєв промовляв два перші нейтральні рядки, а Рудаков видавав ударну кінцівку.

Зала чекає їх появи. Без них концертів у Кремлі не буває. Ось вони! Уже від одної їх появи веселе пожвавлення: зараз відмочать! Вони заспівали про п'яниць і бракоробів, про бюрократів і порушників вуличного руху. І ось фінал.

Нечаєв:

Пани мають на прикметі,

Що є в нас уже ракети.

Рудаков:

Сто мільйонів тон тротилу,

Щоб всіх їх трясця вхопила.

Зала бурхливо сміялася. Зала шалено аплодувала.

7

Тим часом світ, як з крижаної гірки, спочатку повільно, але потім усе швидше, сповзав до Третьої світової війни.

Пройде зовсім небагато часу і товариш Хрущов прийме рішення розгорнути на острові Куба 51-у ракетну дивізію і бойові частини, які ці ракети будуть прикривати.

Радянський Союз першим запустив штучний супутник Землі, першим доставив на Місяць вимпел із зображенням Герба Радянського Союзу, першим здійснив обліт Місяця і сфотографував його зворотну сторону, першим запустив людину в космос. У нас були такі ракети і такі ядерні заряди, яких ні в кого в світі не було. Навіщо ж вивозити ракети на Кубу? Нехай вони стоять в Сибіру, на нашій землі. Навіщо везти ракети на Кубу, якщо можна стріляти по Америці з нашої території?

Отже, питання: НАВІЩО РАКЕТИ НА КУБІ?

Щоб це зрозуміти, нам абсолютно необхідно повернутися трохи назад і зробити невелику подорож у Вальпургієву ніч 1960 року.

Дійові особи

СЛАВСЬКИЙ ЮХИМ ПАВЛОВИЧ (1898-1991). Комісар у кавалерійській бригаді 1-ї Кінної армії. Після Громадянської війни закінчив Московський інститут кольорових металів і золота. У 1941 році - директор Дніпровського алюмінієвого комбінату в Запоріжжі, за евакуацію якого отримав свій перший орден Леніна. Під час війни - директор алюмінієвого комбінату на Уралі. З 1946 року - заступник начальника Головного управління з Проблеми № 1. З 1953 року - міністр середнього машинобудування. Тричі Герой Соціалістичної Праці (1949, 1954, 1962) лауреат двох Сталінських (1949, 1951), Ленінської (1980) і Державної (1984) премій, кавалер десяти орденів Леніна.

У квітні 1986 року - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Після цього Славський вийшов на пенсію.

Розділ 3

1

Вальпургієва ніч - з 30 квітня на 1 травня. Це свято відьом, які збираються на неприступній горі Брокен навколо свого повелителя Сатани і справляють шабаш. А потім на світанку настає День міжнародної солідарності трудящих усього світу, день огляду бойових сил пролетаріату, готовності до боротьби і до Світової революції.

Головнокомандувач військ ППО країни Маршал Радянського Союзу Бірюзов Сергій Семенович був розбуджений дзвінком червоного телефону 1 травня 1960 року о 5 годині 41 хвилині.

Не знаю, як тут розділити: чи то на зорі ще завершується шабаш відьом, чи то він вже відшумів і гримнуло свято солідарності пролетарів усіх країн.

Одним словом, маршала розбудили холодного гидкого ранку на самій межі між завершенням одного заходу і початком іншого. Але, можливо, межі ніякої й не було. Можливо, Сатана, пролетарі й відьми тріумфували одночасно, один одному не заважаючи.

Підняв маршал слухавку, а вона спокійно, наче бездушний автомат, вимовила:

- Перший, я - сто восьмий. Ціль.

З вечора в кімнаті поруч з маршальською спальнею ад'ютант акуратно розклав парадний мундир. Вішати його не можна, провисає під вагою орденів: діамантова Маршальська Зірка, Золота Зірка Героя Радянського Союзу, одинадцять радянських орденів, не рахуючи чужоземних, медалі. А ордени - золото, срібло, платина. Вага, коротше кажучи. Все готове до параду на Красній площі.

Але сьогодні парадний мундир маршалу не буде потрібний. Парад для маршала скасовується. О 5 годині 36 хвилин нерозпізнана ціль на висоті 21 300 метрів перетнула кордон Радянського Союзу в районі міста Кіровабад в Таджикистані, швидкість 750-800 км/год, напрямок - північ.

Маршал Бірюзов одягнувся за півхвилини, по-солдатському, форма польова. Бігом вниз, застібаючи ґудзики на ходу.

Чорний ЗІС-110 уже біля входу. Порядок заведений суворий - якщо в кабінеті або спальні маршала ожив червоний телефон, негайно в гаражі вмикається сигнал звуковий - різке скреготливе виття, і сигнал світловий - бридка помаранчева мигалка. І, що б не трапилося, водій без усяких команд тут же вирулює до парадного під'їзду. А до воріт особняка негайно підкочують три мотоцикли з колясками.

Пусто в Москві о 5 годині 43 хвилини. Вся бойова техніка для параду на Красній площі ще вночі прогуркотіла з Ходинки на вулицю Горького, на Манежну площу і площу Свердлова. І там завмерла в очікуванні.

Летить ЗіС по Москві. Мотоцикли попереду, на зразок рибок-лоцманів поруч з акулою.

Не думайте, що їхати далеко. Шлях - до першої станції метро.

А хіба маршали їздять у метро?

Ще й як.

Ви ніколи в московському метро маршалів не зустрічали?

Не дивно. Тут дві причини.

Перша: маршали їздять у метро не щодня, а тільки в разі бойової тривоги.

Друга причина: ви маршалів не зустрічали в московському метро тому, що для них товариш Сталін ще в тридцятих роках створив зовсім інше метро. Його невпинно продовжували копати і під час війни, і після неї, не тільки при Сталіні, а й далі. Те, інше метро, нижче першого. Не лізьте туди зі своїми трудовими копієчками. Вас туди не пустять. Та й мене теж.

Водіям і мотоциклістам супроводу зовсім не треба знати, що везуть вони свого пасажира до станції метро. Та й про саме існування таємного метро їм знати нічого. Вони зобов'язані доставити Головнокомандувача військ ППО країни в непримітну будівлю на Ленінських горах. Їх у Москві он скільки, непримітних. Паркан зелений, без щілин. Ворота теж зелені. За парканом

1 ... 5 6 7 ... 79
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"