Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ловець невинних душ, Донато Каррізі 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець невинних душ" автора Донато Каррізі. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 105
Перейти на сторінку:
той прийняв його.

Чекаючи гостя, Дзіні влаштував пастку. Вимкнувши струм, зрівняв шанси. Вони не могли бачити один одного. Поліціянт діяв, як кіт, а Федеріко грав роль пацюка, якого треба впіймати.

Дзіні був вищий і краще почувався в темряві. До того ж він знав будинок, знав, як у ньому рухатися. Йому вдалося примусити Ноні спіткнутися, і тоді він ударив його ножицями. Справжнє покарання.

Маркус іще протягом хвилини придивлявся до трупа. Подумав, що припустився чергової помилки: дістав елемент, якого бракувало, і це уможливило помсту.

Відвернувся, щоб вийти з кабінету, коли зауважив, як коти завмерли біля французького вікна, що вело в сад.

Там щось було.

Маркус широко розчинив вікно, і всередину ввірвалася буря. Тварини зібралися біля лежака, на якому сидів П’єтро Дзіні, як і під час першого візиту Маркусa.

Священик освітив ліхтарем його незрячі очі. Дзіні не мав темних окулярів, і на його обличчі застигла згода з долею. Одну руку він поклав на стегно, а в другій тримав пістолет, із якого вистрелив собі в рот.

Маркус мав сердитися на Дзіні: поліціянт скористався ним, спрямувавши його фальшивою стежкою.

«Цей хлопець, Федеріко Ноні, досить уже терпів. Кілька років тому він упав на ноги, і це сталося саме з ним, спортсменом. Якщо втратити зір у моєму віці, можна з цим якось примиритися. Потім брутально вбили його сестру, майже в нього перед очима. Подумай, яким безпомічним він почувався. Один Бог знає, яка провина над ним тяжіє, хоча він не скоїв нічого поганого».

Дзіні міг сповістити поліцію, спрямувати слідство правильним шляхом і зняти обвинувачення з невинної людини, ув’язненої в Реджина-Коелі. Але він був переконаний, що Нікола Коста готувався до чогось більшого, що був не лише міфотворцем, а й небезпечним психопатом. Увага до нього, що з’явилася завдяки арешту, приспала злочинницькі інстинкти. Але по суті це був напівзахід. У ньому жило багато особистостей. Нарцистична не притлумлювала надовго другої, кровожерливої.

Крім того, для Дзіні це було питання честі. Федеріко Ноні посміявся з нього, виявивши його слабкість. Позаяк Дзіні знав, що втратить зір, він співчував хлопцеві, адже першим принципом кожного поліціянта є не вірити нікому.

До того ж Федеріко скоїв найстрашніший злочин, убивши свою сестру. Яка істота нищить те, що любить? Цей хлопець був здатний на все, тому, на думку Дзіні, заслуговував на смерть.

Маркус зачинив французьке вікно, наче спустив театральну завісу. Повернувшись до кабінету, він знайшов комп’ютер із клавіатурою, пристосованою під шрифт Брайля. Попри те що струм був вимкнений, комп’ютер працював — завдяки безперебійному блоку живлення.

Це був знак.

Сьогодні по обіді за допомогою синтезатора мови вони прослухали повідомлення, яке П’єтро Дзіні отримав кілька днів тому. Маркус, однак, був певний, що повідомлення довше і поліціянт урвав його відтворення, аби він не почув решти.

Знайшовши потрібну клавішу, він увімкнув пристрій. І почув холодний знеособлений електронний голос, що вимовляв таємничі слова, які тепер Маркус уже міг розшифрувати.

«Він-не-та-кий-як-ти.-Шу-кай-у-пар-ку-Віл-ла-Ґло-рі».

То був фрагмент, який він уже чув, але, як і передбачав, існувало продовження: «Той-хло-пець-те-бе-о-шу-кав.-Ско-ро-ма-ти-меш-гос-тя».

Другий фрагмент стосувався Федеріко Ноні, а також Маркусa — хтось попередив Дзіні про його візит.

Але найбільше його вразили останні слова, промовлені монотонним електронним голосом: «Це-ста-ло-ся.-І-ста-неть-ся-зно-ву.-c.g.-925-31-073».

Вразило попередження — «це сталося і станеться знову» — і код «925-31-073», який стосувався іншого випадку несправедливості, але понад усе — дві літери, що передували цьому коду.

Culpa gravis. Смертний гріх.

Тепер Маркус знав.

«Є місце, у якому світло зустрічається з темрявою. Там, у цій країні тіней, де все розмите, заплутане й непевне, і відбувається найважливіше. Ми хранителі цієї межі. Але всупереч усьому іноді через неї щось продирається. Моє завдання — повернути це щось назад, до світу темряви».

Той, хто пов’язував між собою жертв і катів, — пенітенціарій. «Як я», — подумав Маркус.

Рiк тому

Київ

— Великі мрії закінчилися, коли ми проміняли ідею на ліпші перспективи. Ми лягли спати з надією в серці, а прокинулися з якоюсь курвою, що навіть імені її не знаємо.

Так доктор Норенко описав перебудову, зруйнування Берлінського муру, розпад СРСР і навіть появу покоління нафто-газових правителів — нової повновладної господарської й політичної олігархії. Двадцять років радянської та пострадянської історії.

— Погляньте. — Він вказав пальцем на першу сторінку «Харківського кур’єра». — Усе сиплеться, а вони що? Нічого. До чого була нам та свобода?

Микола Норенко подивився спідлоба на гостя, який кивав головою, навіть виявляв інтерес, але не приєднувався до діалогу, як того хотів психолог. По тому він торкнувся своєї забинтованої руки.

— Докторе Фостер, ви сказали, що ви американець? — спитав Норенко.

— Насправді я англієць, — відказав Мисливець, намагаючись відвернути увагу чоловіка від рани, що залишилася після укусу Анхеліни в психіатричній лікарні в Мехіко.

Офіс, у якому вони перебували, був розташований на другому поверсі будівлі Державного центру допомоги дітям, на захід від Києва. З великого вікна розгортався приємний краєвид на парк із березами. Дерева були вже жовті — тривала рання осінь. Усе було в ДСП і з ДСП: стіни кабінету, меблі. На одній зі стін видно було три прямокутні тіні. На цих місцях колись мали висіти портрети «батьків» вітчизни — Леніна й Сталіна, а також портрет чергового генерального секретаря ЦК КПРС. У кабінеті був відчутний застояний запах сигаретного диму, а попільничка, що стояла перед Норенком, була повна недопалків. Попри те що мав лише п’ятдесят років, через неохайний вигляд і нездоровий кашель він справляв враження людини значно старшої. Він застудився, і його обличчя виражало злість і приниження. Рамка без фото на столику й постільна білизна, що лежала на шкіряному дивані, наводили на думку про подружнє розставання. За часів комуністичного режиму він, певно, був шанованою людиною. А тепер — меланхолійна пародія на державного чиновника із зарплатою прибиральника.

Психолог сягнув за аркушем із фальшивими рекомендаціями, що його вручив Мисливець, коли назвався. Норенко ще раз проглянув його.

— Тут написано, що ви головний редактор журналу із судової психології в Кембриджському університеті. Гідна посада у вашому віці, докторе Фостер, мої вітання.

Мисливець знав, що ця подробиця приверне його увагу, тож йому вдалося подражнити гордість Норенка. Задоволений психолог відклав аркуш.

— Знаєте, пане, дивно. Аж до сьогодні ніхто не прийшов поцікавитися в мене про Діму.

Мисливець знайшов Норенка завдяки докторці Флорінді Вальдес із Мехіко, яка показала йому статтю психолога, опубліковану 1989 року в одному з другорядних журналів, присвячених

1 ... 59 60 61 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"