Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Букет улюблених квітів 📚 - Українською

Читати книгу - "Букет улюблених квітів"

439
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Букет улюблених квітів" автора Світлана Талан. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 60 61 62 ... 73
Перейти на сторінку:
мене десь курка біленька пропала, — пожалілася сусідка. — До вас, бува, не прибилася?

— Ні, я б помітила і сказала вам.

— А собака не міг її задушити?

— Та ви що?! Він на таке не здатен.

— То я піду? Пошукаю ще на вулиці, може знайду, — журилася сусідка.

— Хай щастить! — побажала їй Тамара.

— То ви, отже, Ростиславівна? — запитав Слава.

— Так. От приїде незабаром тітка Людмила (насправді вона мені бабуся), тоді я й дізнаюся, хто мій батько, який він і де.

Слава іще трохи посидів із Тамарою, а тоді запропонував залишитися в неї на ніч, на що жінка категорично запротестувала.

— Я попрошу сестру переночувати в мене, — пояснила вона.

— Тоді зв’яжіться з нею зараз, аби я знав напевно, що Галя прийде, — попросив чоловік.

Тамара зателефонувала Галині. На розпитування сестри, що трапилося, жінка не стала вдаватися у подробиці, пообіцявши розповісти все потім.

— Гаразд, — погодилася сестра. — Буду в тебе надвечір.

— Я можу її зараз привезти, — шепнув жінці Слава.

Галина спочатку віднікувалася, а потім погодилася.

— Хоча б раз проїдусь у «джипі», — пожартувала вона.

Розділ 70

Лізка прожила найдовшу за свій вік добу. Навіть самотність довгих зимових вечорів здавалася раєм порівняно з тим, як вона почувалася тепер. Кожна хвилина без Миколи була годиною чекання. Жінка не їла й не пила, не робила нічого, лише іноді брала на руки собача й беззвучно та невтішно плакала. Світ для неї втратив і сенс, і барви. Лізка думала, ще мить — і її серце не витримає туги, що огорнула її душу. Вона була щаслива, що на схилі літ доля змилостивилася, пославши зустріч із чоловіком, який її поважав, розумів і хотів бути разом до скону. Та щастя часто буває надто коротким, аби насолодитися ним уповні. Лізці було так погано, що вона не змогла знайти в собі сили молитися і просити Всевишнього допомогти Миколі. Ніби якась невидима сила висмоктала з неї всі життєві соки, залишивши натомість саме немічне тіло. Вона чекала на Миколу і ніч, і день, але той не повернувся. Зрозумівши, що вже його не побачить, Лізка відчула, що жити більше не хоче й не може. Надвечір, коли надія згасла зовсім, вона знайшла мотузку й узялася шукати очима цвях на стіні. Біля входу побачила вбиті замість вішака великі цвяхи. Згадала, що Микола збирався за зиму змайструвати з дерева справжній вішак, аби витягти ті цвяхи й викинути. Не судилося. Лізка вирішила, що цвяхи міцно закріплені у стіні та витримають вагу її тіла. Вона поцілувала Доню, посадила її на ліжко. Скрутивши з мотузки петлю, Лізка вже накинула її собі на шию, аж помітила, що цвяхи вбито надто низько. Жінка дістала з ящика молоток і забила один цвях у стіну повище.

— Прощавай, Доню, — промовила вона й додала: — І пробач.

Жінка принесла низенький стільчик, стала на нього, накинула на шию зашморг. Доня, що весь час уважно спостерігала за своєю хазяйкою, залилася дзявкотом, зістрибнула з ліжка та підбігла до неї. Собача крутилося навколо стільчика, стривожено дзявкало, скавчало та благально дивилося на Лізку. Жінка опустила очі на Доню.

«Хто тепер дбатиме про неї? — подумала вона. — Згине десь під парканом, чи дорослі собаки загризуть, а чи люди приб’ють».

Лізка зняла зашморг із шиї, злізла зі стільця. Доня метнулася до неї, почала радісно скавуліти й лизати ноги. Розчулена жінка розплакалася, узяла собача на руки.

— Не можна давати надію, щоби потім її відібрати, — сказала вона йому, цілуючи у мокрий ніс. — Має ж бути якась справедливість у цьому житті?! Так, моя золотенька?

Розділ 71

Анатолій зволікав із викликом Залізничого на допит.

«Нехай посидить, поміркує, згадає колишнє життя, може, стане балакучішим», — вирішив він.

Через добу після затримання слідчий таки викликав Миколу на допит, дістав папери, зафіксував дані.

— Я хочу розповісти все, що знаю, — одразу почав Залізничий. — Мої покази можете перевірити.

— Буде зізнання? — запитав Анатолій.

— Записуйте мої покази, — сказав Микола.

Він розповів, як уранці того дня, коли вбили жінку, він із Лізкою бачив її на дачі, а потім тим самим, що й загибла, першим рейсом поїхав до міста. Те, що жінка, яка йшла вулицею поперед нього, виявилася тією самою, що розмовляла з ним на дачі, було просто випадковим збігом.

— Вона випадково звернула у провулок, де ви проживаєте? — з іронією поцікавився слідчий, хоча добре знав, що потерпіла мешкала неподалік, тож іншою дорогою йти додому не могла.

— Я йшов за тією жінкою, — ігноруючи зауваження слідчого, продовжував чоловік, — коли раптом вона впала, і в неї почався напад чорної хвороби.

— Чого?

— Епілепсії, як її називають медики, — уточнив Микола й розповів, що один його співкамерник страждав на таку саму хворобу, тому він знав, як допомогти хворому в такій ситуації.

— І що було далі?

— Жінка випустила з рук і квіти, і сумку з кропом, який везла з дачі, — описував чоловік. — Упала горілиць і вдарилася об виступ бордюра. Я підбіг до неї і побачив кров під головою... Товаришу начальник, вона вбилася, просто вдарившись потилицею.

— Чому не викликав лікарів, поліцію? І взагалі, як ти встановив, що вона померла?

— Я розгубився. Роззирнувся — нікого нема на вулиці, тож побіг до будинку взяти води, щоб опам’ятати її, — пояснив чоловік.

— Тобто на той момент ти не був увпевнений, що жінка мертва?

— Так, тому й побіг по воду.

— Далі що було?

— Я відімкнув дверний замок, набрав у чашку води й почув, що хтось говорить біля потерпілої. Прочинив хвіртку та побачив, як той чоловік, не знаю його прізвище, всі Коляном звуть, сидить на землі біля жінки й плаче: «Тьотю, тьотю, вставай!». Він узяв її на руки й поніс у бік свого будинку, але зашпортнувся, упав, побачив кров і ще більше розплакався, — розповідав чоловік.

— Далі, продовжуй.

— Я підбіг до них, перевірив у жінки пульс — не почув, та й так було видно, що вона вже не дихає.

— І ти їх залишив?

— Я злякався, товаришу начальник, — зізнався чоловік. — Загиблій життя я не поверну, а мені, колишньому зеку, хто повірить, що

1 ... 60 61 62 ... 73
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Букет улюблених квітів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Букет улюблених квітів"