Читати книгу - "Джури і Кудлатик, Володимир Григорович Рутковський"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Я… — ледь чутно проячав Васько. — Вони самі…
— Може, врізати йому ще раз? — запропонував Козулька. — В тихому куточку. І під одне місце. А заодно й цим…
І він зневажливо чвиркнув у Грициків бік.
— Та ні, — гигикнув Макогін. — Для них я придумав дещо краще.
Вони розвернулися й пішли попереду. Час від часу перемовлялися між собою та аж душилися від сміху.
Васько перелякано поглянув на Грицика з Даньком.
— Ой, хлопці… Коли вже мені дали такої лупки, то що ж вони придумали для вас?
Я слухав Васька і гарячково роздумував, що ж його робити. Але нічого придумати так і не зміг. Одна справа — захистити Найду від підступної Сестрички, і зовсім інша — накинутися на таких здоровил!
Кіно у верболозі
Тепер Грицик з товаришами не розлучалися ні на мить. Вони були скрізь разом — по дорозі до школи, дорогою зі школи, на стадіоні. Вони збиралися разом навіть тоді, коли комусь із них мама загадувала збігати до крамниці. І ця їхня дружба не лишалася непоміченою навіть для підсліпуватих діда Маковія і діда Марка, які вже кілька днів вигрівалися на призьбі під сонцем.
— Гарна молодьож пішла, — прошамкотів дід Марко, коли ми вчора проходили повз них. — Дружна. Прямо серце радується за них.
— І не кажи, — згодився дід Маковій. — Мабуть, знову якусь капость збираються встругнути.
І ніхто в селі не здогадувався, що хлопці дружать не просто так, а тому, що бояться поодинці зустрічатися з Макогоном та його другом Козулькою. Тому й не дивно, що друзі тільки про них і балакали.
— Невже ми весь час ходитимемо, як малята в дитсадку? — ремствував Грицик.
І я розумів його. Грицикові дуже кортіло бодай на кілька хвилин опинитися поруч з Яринкою. Проте як ти це зробиш, коли твої друзі ні на крок не відходять від тебе?
— Хлопці, не лишайте мене самого! — благав Васько. За намовою друзів він таки перестав віддавати Макогонові шкільні гроші і тепер над усе боявся розплати. — Ви ж не знаєте, що то означає, коли з тебе вибивають дихання.
— Чому не знаємо? — заперечив Данько. — Минулого тижня Мишко Коцепуга з восьмого класу зацідив мені кулаком під дих.
— Це коли ти з ним боксував? — поцікавився Грицик.
— Еге ж. Мені тоді так сперло дихання, що я аж скрутився.
— Так то ж Коцепуга, — журно зітхнув Васько. — А Макогін же до десятого класу ходить. Тож кулаки у нього удвоє більші. Та й у Козульки теж не малі.
— Та я розумію, — сказав Данько. — Проте мене зараз цікавить, що саме вони приготували для нас із Грицем. Мабуть, кулаком під дих не обійдеться. А ти як гадаєш, Грицю?
Грицик тільки плечем стенув.
— Добре було б вивчити кілька борцівських прийомів, — за якийсь час відказав він. — І жбурнути Макогона так, щоб той тільки п’ятами зблиснув.
— Еге ж, такого кинеш, — засумнівався Данько. — Він же важчий, ніж ми з тобою разом взяті. Та й час потрібен, аби тих прийомів навчитися.
— В тому то й справа, — зітхнув Грицик.
І все ж він не відступався. Перед вечерею, коли вони з батьком підгортали картоплю, Грицик запитав:
— Тату, а що треба робити, аби не чіплялися старші хлопці?
— Що, дістають? — співчутливо поцікавився батько, не відриваючись від роботи.
— Ага… А на тебе теж нападали старші?
— Та був один, — признався батько.
— І що ж ти робив?
Батько оперся грудьми на сапу й почав згадувати:
— Всяке було. І тікав від нього, і бився. Навіть один прийомчик для цього вивчив.
— Який?
— Наступаєш своєму ворогові на ногу, що він її виставив наперед, а тоді щосили штовхаєш у груди. Йому, щоб зберегти рівновагу, треба відставити її назад. А зробити цього він не може — ти ж на ній стоїш.
— І поборов?
— Не вдалося. Він цей прийомчик теж знав. І мені влетіло тоді так, що ого-го! Тож лишалося тільки мріяти, що коли виросту такий, як він, тоді й покажу йому де раки зимують.
— І показав?
Батько всміхнувся.
— Не встиг. Ми з ним подружилися. Та ти його знаєш, це наш агроном.
— Іван Петрович? Той, із ким ти весь час ходиш на рибу?
— Той самий.
Грицик витер спітнілий лоб і замислився.
— Ні. З моїм Макогоном не дуже подружишся.
Батько скоса позирнув на сина.
— Може, мені з ним побалакати? — запропонував він.
— Поки що не треба. Може, сам відчепиться.
І все ж хлопці вирішили вивчити батьків прийомчик. Вони розшукали в нашому парку безлюдне місце й почали тренування. Спочатку в них нічого не виходило, аж доки вони здогадалися, що наступати на ногу й штовхати у груди треба майже одночасно. І, звісно, найкраще це виходило у мого Грицика. Хлопці від його поштовхів падали як підкошені.
Я теж не відставав. Правда, нікому на ногу не наступав, а просто з усього розгону стрибав комусь із хлопців на груди. І під кінець тренування в мене вже дещо почало виходити. Васько, який не чекав, що я на нього стрибону, відлетів від мене на кілька кроків.
А тим часом по школі поповзли дивовижні чутки. Виявляється, у нашій Воронівці ось-ось почнуть знімати навчальний фільм. І не просто навчальний, а про дозвілля шостого класу. Тобто саме того, в якому вчаться Грицик, Орлюк та Сливка.
Зрозуміло, що хлопці тільки про це й говорили. Вони навіть забули про Макогона з Козулькою.
— Уявляєш, Кудлатику, — хвалився переді мною Грицик. — Тепер вся Україна дізнається про те, яка у нас школа! А може, й нас побачить, — мрійно додав він.
Це було позавчора. А сьогодні вони вилетіли зі школи такі, що я одразу зрозумів: трапилося щось надзвичайне.
— Чув, Кудлатику, новину? — вигукнув Грицик, коли я кинувся йому назустріч. — В суботу починають знімати цей фільм! І знаєш, де саме?
— Тихіше, — попередив його Данько. — Бо ще хтось зі старших класів почує!
— Я й забув, — схаменувся Грицик і вже стишеним голосом розповів мені, чому інші класи, особливо старші, не повинні знати про цю подію.
Виявляється, акторів і операторів (тих, хто знімає фільм) вибиратимуть саме з-поміж учнів з їхньої школи. І якщо про це довідаються, скажімо, старшокласники, то хто дасть гарантію, що вони не відтиснуть справжніх шестикласників і нахабно займуть їхнє місце? Тому їм краще не знати, що зйомки почнуться в суботу об одинадцятій ранку у верболозах під Городищем.
Про це місце я дізнався, ще коли був козацьким вовком. Городище тоді було таке круте й високе, що в
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Джури і Кудлатик, Володимир Григорович Рутковський», після закриття браузера.