Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Кривавими слідами 📚 - Українською

Читати книгу - "Кривавими слідами"

350
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кривавими слідами" автора Ксенія Циганчук. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 61 62 63 ... 65
Перейти на сторінку:
та гарантійний талон на рушницю «Kral Champion» від третього січня цього року, чотири паспорти, два фотознімки підозрюваного, ідентичні тим, що на копії підробленого паспорта, і посвідчення водія. Більше того, у ноутбуці Базилюка знайшли файли з навігатора про знаходження його транспортного засобу в дні напередодні вбивства. Він намагався видалити їх з основних папок ноутбука, але файли збереглися в «кошику». На записах зафіксований неодноразовий рух автомобіля біля будинку потерпілого. – Кир’ях зробив невелику паузу, аби Шевчук, нарешті, збагнув, що не зможе відкараскатися і запитав: – То що, розповісте нам мотив скоєння злочину? Чи нам знову самим про все повідомляти?

– Це я вбив Мáрко, – уперто повторив Шевчук. – Я захищався.

– Он воно як, – зацікавився Єгор. – І як же вам загрожував потерпілий? – поклав лікті на стіл, узяв до рук ручку і покрутив її пальцями. Сьогодні він зняв (причому самостійно) пов’язку з лівої руки. Лиш частково перев’язав саму рану. Звісно, поранення давало про себе знати, проте порівняно несильно.

– Я вбив його необережно. Я захищався, – повторив Шевчук власну версію.

– Ну гаразд, припустимо, що саме так і було, – вирішив погодитися Скляр. – Але ж навіщо ви принесли із собою зброю? Звідки ви знали, що у вас виникне настільки серйозний конфлікт, що доведеться захищати своє життя?

– Все дуже просто, – спробував запевнити підозрюваний, – ми були не в дуже гарних стосунках. Ви маєте про це знати. Ми з Мáрко припинили спілкуватися, коли я дізнався, як він повівся з Ілоною.

– Ваша сестра, навпаки, запевняла, що попервах ви були на його боці, коли вона хотіла позбавити свого чоловіка батьківських прав. Що це? Ви з нею погано продумали свою казочку?

– Ілона не причетна до злочину, – майже прошипів від злості затриманий.

– У нас записи ваших дзвінків із того, другого номера. Який, ви думали, нікому невідомий. Коли ми з допомогою нього дізналися про ваше так майстерно продумане алібі, ми відправили запит у «Водафон», звідки отримали повний перелік дзвінків із нього, – порадував Кир’ях новою несподіванкою.

– Після того, як ви ним фактично ніколи не користувалися, – Єгор пильно вдивлявся в обличчя затриманого: слідак люто ненавидів убивць і зараз неабияк тріумфував, що, нарешті, впіймали справжнього злочинця, – ви вирішили вжити його для своїх підступних цілей. Відтак ми визначили, що із цього номера і на цей номер здійснювалися та отримувалися дзвінки з кількох номерів. Серед них є і вашої двоюрідної сестри. Її вже теж заарештували за підозрою в співучасті в злочині. Після вас ми допитаємо її також. Що стосується Базилюка, то серед усіх номерів (хоч вони у вас і не занесені в «Контакти») є і його номер.

– Із допомогою даних мобільного оператора «Київстар» ми встановили його місцеперебування, – похвалився опер. – На жаль, далеко від Рівного. Проте, дякувати Богу, не настільки далеко, аби вашого, так би мовити, поплічника неможливо було повернути в місто і покарати за скоєний злочин. У хвилини, коли ми тільки починали допит, наш колега, який заходив сюди ненадовго, повідомив про його затримання. Тож зовсім скоро він повернеться сюди. А за допомогою одорологічної експертизи ми зможемо точно встановити, хто з вас перебував у будинку Мáрко Вітторіно і, урешті-решт, натиснув на гачок, – резюмував Кир’ях.

Шевчук із нерозумінням глянув на опера. Відтак на свого адвоката. Її обличчя видавалося кам’яним і майже сірим. Інтуїтивно Шевчук зрозумів, що новина більш серйозна за своїми наслідками, ніж можна було б думати спочатку.

– Одорологічна експертиза[23], – вже навіть не приховуючи свого тріумфального погляду, почав пояснювати Єгор, – дозволить нам за запахом встановити, хто з вас перебував у будинку жертви. Ми вилучимо запахові сліди в будинку та ваші з Базилюком. Усе просто, як два по два, – розвів руками Єгор, широко посміхаючись.

* * *

Субота, 2 лютого 2019 року. 18:45

Скляр перечитував отримані від підозрюваних свідчення. Слідак прекрасно розумів, що вони і є справжніми злочинцями, проте за законом прямо називати їх убивцями не мав права. Презумпція невинності. Ти не винен, доки не доведена твоя вина. А довести можна лише в суді. Тож поки ці троє лише підозрювані.

На першому допиті Шевчук так і не відмовився від своєї заяви, що спільників не мав, а все вчинив сам. Поліцейські чудово розуміли, що заарештованому не уникнути покарання і він тільки тягне час, аби щось придумати. Або ж ця мовчанка – для того, аби не бовкнути зайвого. А далі в тихій, спокійній обстановці обговорити з адвокатом усі деталі й вирішити, як діяти.

Учора вранці вони провели допит Ілони Вітторіно. Жінка заперечувала будь-яку причетність до справи, стверджуючи, що брат усе придумав і втілив у життя самостійно. Єгор усвідомлював, що, передбачивши подібний розвиток подій (себто арешт когось одного з них), кузени заздалегідь домовилися заперечувати вчинення вбивства групою осіб.

І досі слідак відчував неприємний осад після розкриття злочину. Він хоч і знав від самого початку, що Ілона Вітторіно має найбільш резонний мотив, та жодного разу не хотів вірити, що це саме вона. Думка, що в неї незаперечне алібі, його неабияк тішила. Надто ця жінка йому сподобалася. Не як жінка, а як людина. І вкотре він переконався, що вірити нікому не можна. Така вже в нього робота – кожного разу в цьому переконуватися.

А ще він зрозумів, що так нашорошувало його з першого дня розслідування. І мучило постійно. Коли на місці злочину він відчув, що щось пропустив. Тоді зауваження Ілони Вітторіно йому видалося дещо дивним, та він не надав йому того значення, якого варто було: «Ну, а вам би сподобалося, якби ваша дівчина стала пропонувати колишньому хлопцеві поновити стосунки?» Чому саме «дівчина», а не дружина? Звідки вона знала, що в нього є дівчина чи що він не одружений? Ось що тоді його насторожило, та він не надав цьому важливого значення.

Слова «дівчина» чи «дружина» можна бовкнути навмання. Це насправді не є показником. І тільки сьогодні довідався (після допиту Базилюка), що, використавши свої зв’язки, колишній працівник правоохоронних органів відразу дізнався, хто саме розслідуватиме справу. А заразом і інформацію про самого Скляра. Убивці хотіли повністю контролювати процес, навіть після скоєння злочину. Тож Ілона Вітторіно тоді банально бовкнула зайвого.

Скляр тепер зрозумів, що видалося йому не так в очній ставці Віталіни Волошко та Ілони Вітторіно, коли він

1 ... 61 62 63 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кривавими слідами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кривавими слідами"