Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ловець невинних душ, Донато Каррізі 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець невинних душ" автора Донато Каррізі. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63 64 ... 105
Перейти на сторінку:
також обере помсту, хоч наразі не знала, як мститиметься. Хотів виграти на часі, відчуваючи, що ця справа якось пов’язана з іншими.

Усі люди, що стикалися із цими вбивствами, зазнали кривди, яка назавжди змінила їхні життя. Зло не обмежилося завданням удару, ушкодивши їхні душі, воно закинуло в їхні серця паростки ненависті. Люди, яким ніколи не спало б на думку позбавити життя іншу людську істоту, ставали сіячами смерті.

Однак щось у свідомості Маркусa не давало йому засуджувати тих, хто не задовольнявся пізнанням правди й не мирився з вироками долі, бажаючи помсти. Він мав із ними багато спільного.

Маркус подивився на стіну й прочитав два останні записи, що стосувалися подій у празькому готелі.

«Розбите скло». «Три постріли». Він додав ще один: «Шульга».

Що зробив би Маркус, поставши перед убивцею Девока, людиною, яка намагалась убити і його, позбавивши пам’яті? Чоловік не зараховував себе до справедливих. Чи можна пробачити когось, хто не заплатив за свої гріхи? Тому він не засуджував нікого, хто, прагнучи покарати злочинця, сам скоював злочин.

Ці люди дістали велику владу, а тим, хто дав їм її, був пенітенціарій.

Маркус не знав, що думати. Він бачив у цьому зраду, але відчував і величезне полегшення, збагнувши, що не лише він має цей талант. Він ще не знав, що саме підштовхує таємничого пенітенціарія до дій, але розуміння того, що за кожною дією стоїть людина, скерована Богом, давало йому надію на порятунок Лари.

«Я не дозволю їй померти», — подумав Маркус.

Усе-таки він відчував, що вервечка слідства вислизає в нього з рук. Порятунок студентки, викраденої Єремією Смітом, має бути найважливішим, а він про неї майже забув. Дозволив статися низці подій, бо вірив, що вони підкажуть, як звільнити дівчину. У його голові лунали таємничі слова з імейлу пенітенціарія, надісланого Дзіні: «Це сталося. І станеться знову».

А якщо все це сталося для того, щоб він опинився за крок від порятунку Лари, але не міг цього зробити? Тоді він мав би жити з докорами сумління. Вони стали б завеликим обтяженням для його пам’яті.

«Я не маю вибору: мушу й надалі опікуватися цією справою, дістатися її суті, перш ніж усе справдиться, — сказав він собі. — Лише так я врятую їй життя».

Маркус вирішив забути про передчуття. Існувала ближча загроза, про яку треба думати: c.g. 925-31-073.

Цей код, указаний в імейлі, інформував про інший злочин, який залишився без покарання. Кров пролито, і ніхто за це не заплатив. Хтось стояв перед вибором: бути жертвою чи також зіграти роль ката.

За два місяці після початку підготовки Маркус спитав Клементе про архів. Він чув про нього й поцікавився, коли зможе з ним ознайомитися. Одного дня пізно ввечері Клементе, ставши на порозі мансарди на Віа-деї-Серпенті, сповістив:

— Настала слушна мить!

Маркус рушив за ним вулицями Рима, не ставлячи запитань. Частину дороги вони подолали на авто, далі йшли пішки. Незабаром дісталися старовинного будинку в центрі, зайшли в підвал. Прямували прикрашеним фресками коридором до невеликих дерев’яних дверей, які Клементе відімкнув вийнятим із кишені ключем. Ставши перед цим останнім бар’єром, Маркус відчув, що ще не ладен його подолати. Крім того, він здивувався, що так легко можна сюди дістатися. Від моменту, коли про нього почув, архів будив у Маркусові побоювання.

Цьому місцю протягом віків давали різні назви, підозрілі або тривожні: Бібліотека зла, Пам’ять диявола. Маркус уявляв, що це лабіринт, повний шаф із рядами томів, у якому легко загубитися або втратити розум через його вміст. Однак, коли Клементе відчинив двері, Маркус розгубився.

Він побачив позбавлене вікон маленьке приміщення з голими стінами. Посередині стояли стілець і стіл, на якому лежала тека з документами.

Клементе запропонував, щоб він сів і проглянув їх. Це була сповідь людини, яка вбила одинадцять осіб. Усі жертви були дітьми. Перше вбивство злочинець скоїв на двадцятому році життя й відтоді не міг утриматися від подальших. Чоловік не міг пояснити, яка темна сила керувала ним, коли він заподіював смерть. Він відчував непоясненний примус повторення цих жахливих учинків.

Маркус подумав, що це типовий серійний убивця, і поцікавився в Клементе, чи спіймали його.

— Так, — відповів приятель, — але це сталося понад тисячу років тому.

Маркус був переконаний, що серійні вбивці є ознакою сучасності. За останнє сторіччя людство здійснило величезний крок, з етичного й морального погляду. Маркус вважав, що поява серійних убивць — наслідок такого розвитку. Але, читаючи цю сповідь, він мусив змінити думку.

Відтоді Клементе щодня ввечері водив його до маленької кімнатки й давав прочитати про нові випадки. Маркус замислився, чому приятель наказує відвідувати саме це місце. Чи не міг би він приносити йому ті акти в мансарду? Відповідь була проста: потрібна ізоляція, щоб Маркус сам зрозумів щось дуже важливе.

— Архів — це я, — промовив він якось увечері.

І Клементе підтвердив, що, крім секретного місця, де зберігають матеріальні докази зла, за архів правлять самі пенітенціарії. Кожен із них знає певну його частину й несе цей досвід у світ.

Однак після смерті Девока й аж до візиту у квартиру Дзіні напередодні ввечері Маркус був переконаний, що він сам.

Ця думка не давала йому спокою, коли він ішов вуличками єврейського гетто до Портика Октавії позаду великої синагоги. У Давньому Римі тут містився храм Юнони, а потім Юпітера Статора. Над руїнами звели сучасний міст зі сталі й деревини, з якого відкривався краєвид на Цирк Фламінія.

Клементе тримався обома руками за балюстраду. Він уже знав усе.

— Як його звуть? — спитав Маркус.

— Ми не знаємо, — відповів його приятель, не повертаючись.

Маркусa не задовольнила така відповідь.

— Хіба це можливо, щоб ви не знали особи одного з пенітенціаріїв?

— Я не надурив тебе, сказавши, що лише отець Девок знав імена й обличчя вас усіх.

— То в чому полягала брехня? — Маркус квапив його, здогадуючись, що Клементе почувається винним.

— Це почалося значно раніше, ще до справи Єремії Сміта.

— Отже, ви знали, що хтось порушує таємницю архіву. — Він мав дійти до цього сам.

— «Це сталося. І станеться знову»… «Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно». Хочеш знати, що це означає? Зазирни до Екклезіяста, розділ перший, вірш дев’ятий[24].

— Коли розпочалися викриття?

— Кілька місяців тому. Було забагато жертв, Маркусе, а це погано для Церкви.

Слова Клементе стурбували його.

1 ... 62 63 64 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"