Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чому я не втомлююся жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому я не втомлююся жити"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чому я не втомлююся жити" автора Ярослав Йосипович Мельник. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63 64 ... 68
Перейти на сторінку:
все у нього є.

— Ну, там його в обиду не дадуть. А тебе за що сюди?

Домініка не знала, що казати: їй було соромно.

— Ну, якщо не хочеш, не говори.

— Мене... — Домініці захотілося сказати: вперше і собі пояснити, за що, що сталося.

— А-я-яй, — сказав літній санітар, вислухавши її, — і за це тебе запроторили? Та я б за такі справи цю твою сусідку вбив би.

— Я знаю, мені не треба було його так бити, я це з відчаю, таке життя у мене нескладне.

— Так, життя у тебе не позаздриш. Ну нічого — у тебе все попереду, ти молода. Це все як сон буде, вийдеш — забереш ти свого синочка, і будете жити, будеш його любити.

— А скоро мене випустять?

— Я не знаю, який тобі діагноз поставили. Але у нас раніше, як за місяць, нікого не випускають.

— Цілий місяць! — вигукнула Домініка.

— У нас роками тут лежать.

— А чому мене тримають? Ви ж бачите — я нормальна.

— Я-то бачу, але докторам, як кажуть, видніше. Закон такий. Нічого не поробиш, доча, треба терпіти.

— Мені тут дуже самотньо.

— А ти спілкуйся побільше — тут не всі ідіоти. Разом — воно веселіше. А там, дивись, і випустять тебе.

— Я боюся — поруч он лежить якась страшна стара.

— А, ця зовсім без розуму, з нею тобі нема чого спілкуватися. Ти заговори з однією, другою — відразу видно, хто: на обличчя дивися, на очі — щоб очі не бігали, лице не гримасничало, ну і думки щоб чіткі. Якщо відчуєш, що кудись заносить людину — краще подалі. Тут, доча, — темний ліс: не тільки для тебе, але і для самих лікарів. Спробуй залізь до людини в мозок — що у неї там заховано, що вона собі думає? Один ось нещодавно, з чоловічого відділення, ходив-ходив, тихий такий, сумирний, потім відкрутив у їдальні, коли ніхто не бачив, ніжку від стола, залізну, і запхав вночі своєму сусідові в рот наполовину. Ось такі-то справи, доча, пора мені. А ти тримайся.

— Ви зовсім йдете?

— Я чергую через три дні. Через три дні знову буду.

І літній пішов до крайнього ліжка, де годували наступну хвору.

Домініка немов би прокинулася по-справжньому: озирнулася ще раз навколо. Її зовсім перестав мучити страх — було просто дуже тоскно. Пройшли санітари з тарілками. Крикнули тим, кому дозволено було ходити по палаті, йти їсти. Їдальня була тут же, в ніші палати, відгороджена занавісками, вихід з палати охороняв санітар, який там постійно чергував.

То хто ж вона? — ненормальна, божевільна для всіх, хто має тут владу. І — зрозуміла самій собі! Ні, вони ніколи не збагнуть, навіть цей літній, що вона відчувала, коли била Торвіга мотузкою. Як легко їм вирішити її долю, дізнавшись, що вона засовувала сина в сміттєпровід, як все просто для них! А вона і зараз знає, що це було потрібно: так, потрібно! потрібно! Вона не хотіла йому зла...

Торвіг-ІІ

— Торвігу, пам’ятаєш, колись я лежала в психлікарні — ти повинен пам’ятати, ти приходив до мене. Ми сиділи в такій глухій кімнатці з єдиним заґратованим вікном. Ти плакав і вперше в житті просив у мене вибачення. Ти ніколи до цього не любив мене.

— Я пам’ятаю, дуже невиразно, — Торвіг підійшов і поклав матері руку на плече. — Ти краще не згадуй, мам. Нам пора збиратися. Батьки Регіни вже чекають.

— Так-так, Торвігу, зараз. Я тільки... зараз, одну хвилинку.

Вона заплющила очі, і ліва її щока почервоніла від ляпаса.

— Стривай-стривай, панянко. Ти навіщо дитинку четвертувала?

— Я... я... не бийте мене!

— Ти щось сказала, мамо?

— Я? Нічого. Я зараз, зараз, Торвігу.

Вона знову заплющила очі — прислухалася до звуків за стінкою: стукнули залізні двері нагорі, якийсь шум, щось загуркотіло, промчало, наростаючи, мимо, щось страшне, чуже — вона кинулася бігти, подалі від сміттєпроводу, в свою квартиру, начебто доля передумала, повернулася, женеться за нею по п’ятах, — все! двері захряснуті, притиснуті спиною і потилицею з внутрішньої сторони: нікого не впустити, нікого! — Її світ, її держава.

— Мамо...

— Так, йду.

Домініка піднялася, змучено посміхнулася: Торвіг зав’язував біля дзеркала краватку. Він ніколи не буде там — на сходовому майданчику, ніхто ніколи не буде там з нею. Її

1 ... 62 63 64 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому я не втомлююся жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому я не втомлююся жити"