Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63 64 ... 123
Перейти на сторінку:
то обережніше. Бо «жеглова» покликали, а він почав Москвою ходити й хабарників ловити. Бо злодій мусить сидіти у тюрмі. А це ж на сам сенс режиму зазіхання — проти хабарників виступити. Такого наробив «жеглов» у Білокам’яній, що ледь його втихомирили й прибрали подалі. Бо занадто неконтрольований.

Ми вже виїхали за Київ по трасі на південний схід, у бік Яготина. Мовчун топив добряче, дорога була хороша, аж летіли.

— Куди ми зараз? — спитав Георгій.

— Спочатку в Журби, а потім на Полтавщину.

— І що там?

— Сало.

— Сало? Що сало?

— Купувати будемо сало. Центнери три-чотири потрібно.

— Сала? Стільки? Для чого? Їсти будемо?

— Та ні, хіба ж ти стільки сала з’їси?

— Так а для чого?

— Побачиш. — Я не хотів говорити не тому, що не довіряв комусь із хлопців. Я не хотів уводити їх у спокусу. Не знаєш — не зрадиш. — Відпочину. Не турбувати.

Пов'язка, беруші й сон, аж поки не застрибали на ямах. Це значить, що з шосе з’їхали й тепер гребли поганенькою дорогою на Журби. Я попросив зупинитися, щоб вийти до вітру. Мовчун зупинив, вони з Бухгалтером вийшли разом зі мною, підійшли до лісосмуги, перевірили кущі, стали поруч, тримаючи зброю напоготові.

— Хлопці, я не можу, коли на мене дивляться. Відійдіть, — попросив. Вони відійшли, так було краще. Сеча пінилася на торішньому листі, крізь яке пробивалася молода трава. Я замислився й відчув небезпеку. Чудовисько! Десь неподалік! Я почув лопотіння гілок. Так бувало в дитинстві, коли кидав у яблуню гілку, щоб збити яблук.

— Лягай! — крикнув я. І кинувся за дерево. Позаду щось упало, потім вибух і стрілянина. Я поплазував геть. Бухгалтер валив по комусь із автомата, прилетіла ще одна граната. Бухгалтер кинувся в один бік, я в інший. Потім Мовчун збив мене з ніг і накрив собою. Ще вибух. Засвистіли осколки. Мовчун зойкнув, але підхопився й почав стріляти сам. Я ж поплазував уперед, де помітив щось схоже на канаву. Наче неглибока, але коли заліз, провалився з головою. Спочатку злякався, що це пастка, але ніхто мене не хапав і не вбивав. Я вихопив пістолет і відчув страшенний сморід, аж запаморочилося. Ще два вибухи. Осколки свистіли десь високо над головою, я був у безпеці, але смерділо так, що я не витримав. Поліз із канави нагору. Там стало тихо. Поруч озирався Мовчун. Мабуть, не бачив ворога, тому й не стріляв. А що з Бухгалтером? Його не було видно.

Мовчун подивився на мене, поглядом запитав, чи все добре. Я кивнув, спитав поглядом про дірки на бронежилеті. Мовчун махнув, що все гаразд. Я зосередився. Це було важко, заважав сморід, якого я встиг набратися в канаві. Але я вмів не помічати того, що заважало. Намагався відчути чудовисько. Воно було десь поруч, готувалося атакувати, воно не відступить, поки не вб’є нас. Або ми його.

Я таки помітив його. Вихопив пістолет і почав стріляти. Прилетіло дві гранати. В мене не було іншого виходу, окрім як сторчголов стрибнути в канаву. Пролунали вибухи, застрекотали автомати. Це хлопці відкрили вогонь по чудовиську. Ще кілька пострілів. Я поліз із канави, бо непритомнів від смороду. Хлопці перезарядили автомати й знову стріляли. Потім удар, від якого земля аж затремтіла. Ще кілька черг. Тиша. Я виліз, відповз від канави й проблювався.

— Що з тобою? — спитав Бухгалтер.

— Все добре. Де чудовисько?

— Лежить, там. — Бухгалтер махнув рукою. Ми вийшли з лісосмуги в поле. Я побачив вирву, де лежало металеве тіло з багатьма отворами від куль. Хлопці били прицільно, але й ця тварюка була вкрай живучою. — Що це? — спитав Бухгалтер. Таких чудовиськ нам досі не траплялося. Але я легко його впізнав.

— Це — «валякотік», кремлядське чудовисько, яке використовують для здійснення терористичних актів та замовних убивств. Зазвичай завалює ціль гранатами.

— Нічого собі! — Прибіг Георгій, почав фотографувати.

— Як він нас знайшов? — Бухгалтер кивнув в бік чудовиська.

— Не знаю. Може, вирахували по машині. А може, ще якось. Їдьмо звідси! — наказав я. Ми побігли до машини. Коли рушили, хлопці почали принюхуватися.

— Що це? — скривився Георгій.

— Це я. Провалився в яму, а там гнилі коров’ячі кістки. Цілий могильник. — Аж самому неприємно було.

— Тих корів з’їли чудовиська? — спитав Георгій.

— Та ні, то шабаї різали в лісосмузі, а кістки заховали у ямі, прикидавши її гілками. Ось я і провалився.

— Хто такі шабаї? — спитав Георгій, показавши, що страшенно далекий від народу.

— Підприємці, що їздять по селах, скуповують худобу, потім ріжуть і продають на базарах м’ясо. На різниці цін і заробляють.

Бухгалтер закрив ніс хусткою, Мовчун ледь не вивалювався з машини в одне вікно, Георгій став блювати в інше.

— Подивися мапу, є тут десь водойма? — наказав я.

За кілька кілометрів виявилася річка. Ми поїхали до неї, там я скинув брудний одяг і старанно вимився. Мовчун знайшов під водійським сидінням пакетик із господарським милом, я кілька разів милився й ліз у річку. Вода ще була крижана, але я терпів.

— Ти той, не захворій! — турбувався Бухгалтер. Приніс із мікроавтобуса шерстяну ковдру, не дуже нову, але теплу.

— Намагатимуся. — Я вкутався в ковдру, і ми поїхали далі.

— Стало відомо про перестрілку на дорозі, — сказав Георгій, який стежив за інтернетом.

— І що пишуть?

— Підозрюють диверсію з боку росіян.

— Правильно підозрюють.

Ми їхали путівцями й сільськими дорогами, це забрало більше часу, і довелося пострибати на ямах, але до Журб ми прибули непомітно, заїхавши не трасою, а вуличкою приватного сектора. Хлопці швиденько купили мені новий одяг, машину ми добре сховали й рушили пішки до одного знайомого скульптора. Той удома щось ліпив із глини в майстерні. Коли мене побачив, спочатку не впізнав, бо я ж був у перуці й при бороді.

— Добрий день! — сказав йому.

— Добрий. — Скульптор подивився спочатку здивовано, а потім зацікавлено. — Я вас знаю?

— Ні, — збрехав я.

— Мати Божа! Та це ж Владюша! Ти що тут робиш! — Він таки мене впізнав. От що значить скульптор — золоте око!

— Мені потрібна твоя допомога, Вуха. — У скульптора було прізвисько «Вуха», похідне від прізвища Сивуха.

— Ти зараз весь час у новинах. Біля тебе все вибухає і стріляє. — Вуха помітно вагався.

— Буде небезпечно, це точно, — не сперечався я.

— І що, правда, що ти рятуєш Україну?

— Правда. Допоможи нам. Ти насправді дуже потрібний. Врятуй Україну разом із нами.

— А чому я?

— Тому що скульптор.

Він замислився. Я озирнувся. Вуха працював над якимось великим проектом. Здається, щось про війну — зброя, хлопці

1 ... 62 63 64 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"