Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Свята Марійка 📚 - Українською

Читати книгу - "Свята Марійка"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свята Марійка" автора Зінаїда Валентинівна Луценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 65 66 67 ... 115
Перейти на сторінку:
від баби, майже за сім кілометрів! Ігорок теж не хотів приходити додому, він уже вчився в технікумі, жив у гуртожитку.

Зима позавівала дороги снігом, а Наталка брела й брела дорогою вперед…

Зате ж спокійно спала.


Так тривало цілий тиждень. Аж доки одного дня не об’явилася тітка Вірка, вона почала вмовляти Марійку повернутися назад до чоловіка. Вірка молилася й клялася, що її брат вже не буде більше ніколи битися, що він тепер геть зовсім змінився, іншою людиною став.

– Не було вас, тьотю Віро, у нашій квартирі тими страшними ночами, ні разу не були ви за свідка! – кричала їй Наталка.

– Ой, Наталко, кому ти все це кажеш? – зітхала тітка. – Твій дід, а мій батько, така ж була скотина. Тільки… треба постаратися зрозуміти і вчитися прощати. Я ж простила…

– Погляньте на маму! – кричала у відчаї Наталка. – У неї в сорок років геть сиве волосся! А он ті рани, залиті зеленкою, бачите? А той шрам на носі?

– Твоя бабка Рузя…

– Я – не моя бабка! І моя мама – теж! Я вже більше не можу таке витримувати!

– Чому ти кричиш на мене? – здивувалась тітка. – Мала ти ще, аби в такі справи вмішуватися, і не тобі вирішувати, як дорослим далі жити. От буде у тебе власна сім’я, тоді й побачиш, бо хто його ще знає… – а тоді розвернулась до Марійки: – То що, Марійко, повернись до брата, бо він там такий пригнічений і плаче.

– Ні… Не знаю… Треба думати…

– Мамо!!!


– Наталко… Доню? – заглядала тітка Вірка до очей Наталки ще й наступного дня, перестрівши ту, коли вона ішла дорогою до школи. – Вернись, доню, хоч ти додому! Чуєш, Наталко, ну? Вернись! Тато ваш ходив до Ігоря в гуртожиток, то брат твій тата вже простив. І ти, Наталко, теж не сердься! Що ж тобі зробив твій батько? Хіба він тебе коли образив? Йди, Наталко, жити назад додому, тобі ж і до школи буде ближче ходити. А тоді й мама за тобою повернеться. Хіба ж ти, Наталко, не хочеш своїм батькам щастя?…


Того ранку за вікном віяло немилосердно. Сніг сипався, немов з рядна, і світу не було видно. Був перший день зими. Та Наталка мусила йти до школи – вона ж була відмінниця і закінчувала восьмий клас.


Йти треба було повз свою хату. Наталка пройшла байдуже, наче й не жила тут ніколи.

Тільки й запримітила, що ворота чомусь відчинені навстіж, і вітер шарпає ними туди й сюди.


У школі Наталка висиділа всі шість уроків, пішла ще й на гурток в’язання.

Уже вчителька почала щось розказувати; учениці побрали спиці до рук, аж тут до класу зайшла Наталчина класна керівничка.

– Наталко, а йди-но сюди, вийдемо за двері, маю тобі щось важливе сказати.

– Що сталося? – здивувалася Наталка, але підвелася, вийшла.

– Ти, дитино, тільки не хвилюйся, але кажуть, ось, мені щойно потелефонували, що твій батько… наклав на себе руки, чи що. То ти йди тепер додому…

– Що?! Хто це такі брехні про мого батька розпускає?! То все брехні! У нас удома все нормально! – Наталка вже звикла ховатися з бідою, уже була доросла.

– Ну… – опустила очі вчителька. – Як знаєш, Наталко, тільки краще йди.

– Ви тільки уявіть собі, – уже в класі пошепки заговорила Наталка до своїх подруг, – наша класна щось тут таке мені намолола щойно, неначе мій батько помер… У неї, мабуть, у голові вже всі клепки повилітали.

– Але ж, Наталко, ти сама казала, що ви із матір’ю тепер живете в баби… – засумнівалася Оринка.

– То й що? Кого обходить, де ми тепер живемо? Може, класна щось пронюхала, або її моя тітка Вірка вмовила мене лякати.

– Але ж, Наталко…

– Все, не будемо більше про це! Це якась дурня, їй-Богу!

Заняття в класі йшли далі, вчителька показувала, як набирати на спиці петлі.


Коли гурток закінчився, за вікном починало сіріти. І тут Наталка відчула страшний неспокій.

– А ходімо зі мною, – попросила вона в Оринки. – Мені чомусь страшно самій, а що як батько і справді… там…


А вдома Наталка побачила все ті ж відчинені настіж ворта. У хаті – чужих людей і матір – тільки вона чомусь була у чорній хустині.


Іван і справді того дня наклав на себе руки, зробив він те із собою вранці, якраз у той час, коли Наталка йшла повз свій будинок до

1 ... 65 66 67 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свята Марійка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свята Марійка"