Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Тіні над Латорицею 📚 - Українською

Читати книгу - "Тіні над Латорицею"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тіні над Латорицею" автора Володимир Леонідович Кашин. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 65 66 67 ... 92
Перейти на сторінку:

У голові його склалися плани найближчих дій, але обговорювати їх на нараді було зарано.

Перед ним стояли невідкладні завдання:

По-перше, знайти «брата Симеона» і розібратися з ним.

По-друге, ще раз допитати Ернста Шефера, з'ясувавши нарешті все про перстень.

По-третє, продовжити розшуки знаряддя убивства, ножа, можливо, того, що залишився у Каталін від її другого чоловіка — різника Андора Іллеша.

По-четверте, продовжити розшуки ножів, виготовлених Кравцівим та Самсоновим.

По-п'яте, поцікавитися подіями, зареєстрованими у відділеннях міліції області в ніч з п'ятнадцятого на шістнадцяте липня…

Втім, це, либонь, не «по-п'яте», а «по-перше». Треба було провести таку роботу, як тільки приїхав, але, захопившись, як і всі, версіями, що самі йшли до рук, вважав це за дрібниці.

А тепер, коли Кравців і Самсонов повністю перейшли до компетенції слідчого прокуратури, він може уважніше оглянутися навколо.

— Хочете, товариші, — звертаючись до всіх, сказав Бублейников, — я вам зараз намалюю повну картину?.. Значить, так: спочатку увійшов у дім Кравців. Каталін іще не спала. У неї був гість, який щойно пішов; тому й не закричала! подумала — повертається назад. — Хто був цей гість? — перебив Коваль.

— Це, Дмитре Івановичу, поки що не має вирішального значення. Але, звісно, і його знайдемо.

— Так от, поки Кравців душив Каталін, Самсонов кинувся у спальню дівчат. Убивці добре вивчили розташування кімнат. Ілону він зарізав одним ударом ножа.

— Цей щуплий Самсонов?! — відмовившись від позиції невтручання, вкинув капітан Вегер. Незважаючи на природну обережність, він уже вирішив стати відкрито на сторону Коваля.

— Еге ж, Василю Івановичу, — суворо повторив Бублейников. — Оцей щуплий Самсонов. Практиці відомі випадки, коли у стресовому стані в людини з'являються неймовірні сили. І не треба забувати, що Самсонов — боягуз. А значить, весь час тремтів, як заєць, і від страху був більш лютий…

— Вам, Семене Андрійовичу, детективи писати, — криво посміхнувся Коваль і знову мимоволі згадав Наталчин «Шлях до ніріапуса»…

Оперативна нарада наближалася до кінця. Вона нічого не вирішила, тільки уточнила погляди учасників і остаточно розділила оперативно-слідчу групу на два табори: Тура з Бублейниковим і Коваля з Вегером.


2

У Коваля вже стало звичкою заходити вранці у маленьку кав'ярню на вулиці Миру, де пригощали чудовою кавою. І після роботи тут можна було спокійно посидіти, подумати, не напружуючись, а так: схоплюючи то одну, то другу думку, що народжувалися, пливли, зникали і знову народжувалися.

Сьогодні, тікаючи від суперечливих думок, що цілий день атакували його, підполковник завітав сюди, розслабився і віддався потоки асоціацій, які, завдяки своїй несподіваності, навіть алогічності, іноді підказували несподівані рішення.

Каву було допито. Дмитро Іванович узяв ще одну чашечку.

«Добре, що Наталка не бачить, скільки я п'ю цієї чорноти, — був би сімейний скандал… Коли б швидше знайшли ченця… Від допиту його багато залежатиме… Звичайно, краще було б самому допитувати, Бублейников дуже гарячкує… Нетерпеливість і непримиренність майора цілком зрозумілі, але вони можуть зашкодити справі… А як йому про це скажеш?.. І так уже ображається, сердиться… Треба буде показати цьому «брату Симеону» перстень — цікаво, як він реагуватиме на нього… Так, перстень. Перстень, перстень… Що може сказати чернець про цей фамільний перстень Локкерів?.. А хто іще міг бачити цей перстень? Не тоді, а тепер?.. Гм, як я цього не врахував?..»

Коваль підвівся, квапливо розплатився і мало не вибіг на вулицю.

До будинку міліції було недалеко, і за кілька хвилин він уже пройшов повз здивованого чергового, з яким півгодини тому попрощався до завтра. Переступаючи через два-три східці, піднявся на другий поверх, у кабінет Вегера, де застав капітана, який складав у сейф папери.

Капітан не встиг здивуватися раптовій появі підполковника, як той видихнув:

— Телефон є у нього?

— Який телефон? У кого?

— У хустівського таксиста! І у Диби з Ужгорода. Службовий, квартирний — однаково!

— Зараз скажу, щоб подзвонили в автопарки і з'ясували. — Вегер умів не дивуватися і не розпитувати. Він незворушно глянув на Коваля, який важко опустився на стілець, підійшов до апарата і розпорядився.

— Фу, треба менше курити, починаю задихатися, коли поспішаю. І як це я випустив з уваги?.. Склероз, мабуть, старість підстерігає, лиха година! Раніше такого не бувало… Забув важливу деталь…

Виконавши завдання підполковника, Вегер із задоволеним виглядом повідомив:

— У нас хороша новина, Дмитре Івановичу. Знайшли цю святу особу. В Києві, у печерах! — Капітан урочисто поклав на стіл перед Ковалем повідомлення по всесоюзному розшуку громадянина Гострюка Семена Гнатовича. — Добре, що прізвище не змінив. Закопався, гад, у ці ваші печери.

— Які ще печери? — не втямив відразу Коваль.

— Київські. Де мощі святі. У Лаврі. Бував я там, руки коричневі їхні бачив. Так от цей Гострюк там працює. Мало того, він і справді приїздив сюди за три тижні до загибелі Іллеш!

— Як установили?

— Брав на роботі відгул на три дні, з двадцять четвертого по двадцять сьоме червня. А двадцять шостого його бачили тут. Одне до одного. А потім він, можливо, приїхав удруге і… був тим самим нічним гостем, якого на своє горе зустріла Каталін. У вас хіба є сумніви, Дмитре Івановичу? — спитав капітан, наштовхнувшись на спокійний погляд Коваля. — Які можуть бути сумніви? Якщо не Довгий та Клоун, значить, його робота… Вони тут, за фашистів, пани ченці навчилися катівської справи.

— Усе це добре. Добре, що встановили його приїзд. Але цього мало. Ви не поцікавилися: у ті дні, коли сталося вбивство, він не брав відгулу?

— Аякже, Дмитре

1 ... 65 66 67 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тіні над Латорицею», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тіні над Латорицею"