Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 65 66 67 ... 123
Перейти на сторінку:
ближче, — тихо сказав я.

— Це дівчина! — перелякано сказав Вуха.

— Дівчата не душать інших із кулею в голові! Піди й подивився, що то за дівчина! — роздратувався я.

— Як ти її впізнав? — спитав Бухгалтер.

— У мене нюх на чудовиськ. Хоча вона маскувалася. Навіть зробила вставки на очі. Бо чудовисько завжди дивиться на тебе поглядом хижака. І це помітно. Але вона закрила свої очі. Тільки ж я подивився на її шию.

— І що?

— Вона ховала її під хусткою. Бо в неї синя шия. Нацисти ж повісили її прототипа. У всіх таких чудовиськ синя шия.

— Господи, ти ж убив її! — простогнав Вуха.

— Убив, убив. Подивіться, що з хлопцем на кухні.

Мовчун побіг, швидко повернувся.

— Він мертвий, зі скрученою головою!

— Бідолаха. Там щось залишилося з їжі? — спитав я.

— Ти будеш їсти тут? — спитав Вуха. Як людина творча він завжди був дуже чутливим до обставин. А я вивчав чудовиськ і наростив такі мозолі на душі, що за необхідності міг би сісти на вбитого ворога, наче на колоду, і їсти на ньому.

— Так, буду, нам потрібні сили, а часу більше не буде. Мовчун, неси, що є. І приберіть це стерво!

«Зою космодем’янську» відтягай, стіл поставили на місце, Мовчун притягнув сковороду з м’ясом і каструлю з гречкою. Я налив іще горілки — для апетиту.

— Слухай, Владюшо, але ж вона боролася з фашистами! — ніяк не міг заспокоїтися Вуха.

— Вона не боролася. Боролася — принаймні так стверджувала радянська пропаганда — жива дівчина, яку повісили. А це — чудовисько, кремлядський проект для терору. Не плутай. Випиймо.

Ми випили й добряче поїли. Вуха не їв і не пив. Дуже вразливий. Йому було важко поруч зі смертю, а ми до неї вже звикли. Завезли скульптора в Журби, я ще раз подякував і наказав їхати на Київ. Але вже на виїзді з міста дорогу нам перекрив БТР. З кущів вискочили автоматники й наставили на нас зброю.

— Що робимо? — спитав Бухгалтер. Він був спокійний, психувати не почав.

— Стоїмо на місці, — наказав я.

— Здавайтеся, інакше ми відкриємо вогонь! — сказали нам у мегафон. Мінімум два десятки автоматників за кілька секунд могли перетворити «Ланос» на братську могилу. Я зібрав телефон, подзвонив Тетяні Павлівні.

— Це я. Нас оточили менти в Журбах. Погрожують розстріляти. Що за лайно?

— Здавайтеся. Парламент вирішив, що вас потрібно доправити до Києва на парламентські слухання. Віддано відповідний наказ. Ви мусите дати пояснення депутатам.

— У мене немає на це часу! Нам треба діяти, а не пиздіти! — роздратувався я.

— Здавайтеся. В них наказ відкривати вогонь у разі непокори.

— Скасуйте наказ!

— Не можу, голова МВС нам не підкоряється. Здавайтеся, а потім ми вам допоможемо. Не доводьте справу до стрілянини, бо вас можуть убити!

Я подивився на автомати. Вбити нас могли дуже й дуже легко.

— Не рипаємося, здаємося, — сказав хлопцям. Крикнув у вікно. — Ми виходимо!

Була тиша, і я подумав, що зараз достатньо одного пострілу, щоб автоматники відкрили вогонь і остаточно вирішили наше питання.

— Зараз буде постріл! Вас хочуть спровокувати відкрити вогонь! Не стріляйте! — крикнув я, коли виліз із машини. І в ту ж мить пролунав постріл. Куля пролетіла десь поруч, але я й не сіпнувся. Напружена мить. Автоматники, дякувати Богові, не почали стріляти.

— На землю, лягайте на землю! — крикнули в мегафон. Я ліг, мої товариші теж. До нас підбігли, заламали руки за спину, забрали зброю, кудись потягли. Мене одразу відділили від інших, шість міліціонерів у бронежилетах і масках завели в мікроавтобус, і ми поїхали. Куди саме, я не бачив, бо на голову вдягли мішок.

— Хто ви такі й куди мене везете? — спитав у них.

— Закрий рота! — відповіли мені.

Ми проїхали хвилин десять, потім одному з моїх вартових зателефонували. Пояснювали, куди треба їхати.

— Так, зрозумів. За кілька хвилин будемо! — сказав він. Мабуть, командир.

— Куди ви мене везете? — спитав я. Отримав кулаком в обличчя. Мішок на голові анітрохи не пом’якшив удару. Мені було боляче — пика тільки почала загоюватися після подорожі до «головосіка», і ось знову.

Ми їхали спочатку по дорозі, бо сильно стрибали на ямах, а потім з’їхали на путівець, бо стрибки припинилися. Потім зупинилися.

— Так, біля дерева. Ага, навпроти руїни ферми, — доповів командир. — Залишити тут? Але як? Наказ?

— Ні! Ні! Вони хочуть убити мене! Тебе потім посадять за це! Не слухай! — закричав я і знову отримав кулаком. — Ні! Ні! Вся відповідальність буде на тобі й…

Після наступного удару я знепритомнів. Потім відчув, що лежу на землі, а від мене їде машина. Вони таки залишили мене! Я спробував підхопитися, щоб кудись бігти, але через мішок на голові геть нічого не бачив. Зняти не міг — руки в наручниках за спиною. Почав трусити головою, щоб скинути його, але де там. Він міцно тримався. Нічого не вдавалося. І тут я почув сміх. Від цього сміху мені аж похололо. Сміх із кількох боків, звідусіль. Сміх, що наближався.

— Ну що, лошок, дострибався? На перо тебе посадити? — спитали мене. — Диви, як матляє головою порожньою. Відчуваєш, фраєр, що тобі зараз буде?

Я знав, що смерті не уникнути, але хотів хоча б подивитися їй в очі, а не помирати, так і не побачивши власних вбивць.

— Тварюки! Тварюки! Тварюки! — Я кричав, а сміх уже був зовсім поруч. Постріл. Я впав на землю. Я не знав, що відбувалося, але знав, що пострілу не мусило бути. Щось гепнулося на мене. Ще щось гепнулося, щось потекло, липке й тепле. Солонуватий запах крові. Постріли, постріли, крики, ще щось упало. Потім удар ножем. Я смикнувся, було боляче, але не так, як мусило б бути, якби ніж увійшов у мене. Бронежилет врятував. Потім тиша. Я лежав, завалений тілами, і не знав, що буде далі. Я мусив загинути, мене завезли й залишили помирати, мусили вбити, але хтось завадив. Хто й навіщо? Це порятунок чи початок нових, інших бід?

Я почув кроки, і серце моє забилося. Бо це були легкі, летючі кроки, які я чув лише вдруге в житті. І коли чув уперше, запам’ятав назавжди. Потім хтось відтягнув із мене кілька тіл.

— Ну, що ти тут, живий? — спитали мене, а я ледь знову не знепритомнів, цього разу від радості, від щастя, що вона поруч. — Живий? — Вона струснула мене за плече. Я був живий, але не міг відповісти. — Живий, давай, підводься.

Вона підняла мене, зняла мішок із голови разом із перукою. Я примружився. Не так від

1 ... 65 66 67 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"