Читати книгу - "Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ваш календар мети
Календар мети – це великий аркуш, поділений на квадратики, по одному на кожен місяць, який залишився до втілення вашої мети. Це може бути календар на півроку: або на два роки:
…або на той термін, який вам потрібний.
Тепер подивіться на основні кроки вашого плану, тобто кола блок-схеми. Зверніть увагу: якщо ваша мета полягає в чомусь на кшталт написання роману, отже, не має чітко визначених етапів, – просто вимагайте від себе стабільного темпу праці, вигадавши певні великі кроки: «Закінчити перший варіант», «Написати сто сторінок» або «П’ять розділів». Вам потрібні ці віхи як для того, щоб регулювати швидкість роботи і не панікувати за два тижні до встановленої дати, так і для того, щоб частіше радувати себе відчуттям певного реального досягнення. Призначте кожному з цих завдань свій термін виконання й запишіть ці дедлайни у свій календар мети.
Знов-таки ці дати будуть досить приблизними. Не зважайте. Ви можете змінити будь-яку з них у разі потреби, коли дізнаєтесь, як просуваються справи на практиці, але ці терміни необхідні, аби ви почали й продовжували діяти.
Календар мети визначає часові межі реалізації блок-схеми, даючи вам орієнтовний графік, з яким ви будете звіряти продуктивність праці та ваші досягнення.
Дженет, майбутній фотограф-мандрівниця, справді мала чітку першу ціль: день від’їзду до Аппалачів із повністю обладнаною фотолабораторією на колесах, списком адрес, де б вона могла безкоштовно зупинятися на ночівлю, та грошима, яких було б досить, щоб покрити витрати на подорож. Повернувшись із мандрівки, вона могла намалювати нову блок-схему, яка б окреслила її дії, необхідні, щоб довести книжку до ладу й продати її видавцеві. Отже, Дженет призначила дату від’їзду – 15 червня 1979 року. Вона обрала цей день не лише тому, що це давало їй достатньо часу для підготовки, але й тому, що хотіла подорожувати Аппалачами влітку, коли діти на канікулах.
Щоб вирушити 15 червня, треба було досягти трьох конкретних цілей, а саме: мати обладнаний транспортний засіб, адреси та гроші. Дженет вирішила, що їй потрібні цілих чотири місяці, аби подбати про старий фургон, який вона збиралася купити, – два з половиною місяці для ремонту та ще півтора для перетворення його на фотолабораторію. Отже, фургон мав потрапити до майстерні не пізніше ніж 1 лютого. Поки він був у ремонті, вона мала б час на пошук – за допомогою мережі друзів – старих фотокамер та адрес людей, які б могли прихистити її під час подорожі, а це, у свою чергу, означало, що їй треба було розробити маршрут уже в лютому. На січень вона запланувала зробити рекламні знімки для автомеханіка в обмін на ремонт. Вона вирішила, що варто буде організувати розпродаж 25 листопада – напередодні Різдва, аби зібрати гроші на купівлю фургона. Також вона подумала, що найкращі шанси отримати роботу в крамниці фототоварів у неї будуть під час передріздвяної метушні і що у великої кількості плівки та фотопаперу термін придатності збігатиме саме 1 січня. Дженет позначила всі ці дати у своєму календарі. Сплутаний клубок різних завдань, окреслених її блок-схемою, тепер був чітко поділений на конкретні проміжки часу, які не накладались один на одного й не перевантажували жоден період. Отже, її календар на дев’ять місяців між початком утілення плану і датою досягнення цілі мав такий вигляд:
Для Мері, яка мріяла вступити до медичного університету, календар мети залежав від розкладу зовнішнього світу. Отже, їй довелося зібрати певну інформацію. Яким є дедлайн для подання документів до медичних вишів кожного року? Коли абітурієнтів повідомляють про рекомендацію до вступу? Коли можна скласти тести MedCATs? Коли починаються заняття на оглядових підготовчих курсах?
Мері почала працювати над своєю метою в березні 1978 року. Їй вистачило кількох дзвінків до найближчих університетів, щоб дізнатись: оглядові курси цього семестру вже давно почалися, тести MedCATS складають у червні та грудні, кінцевий термін подання документів до медичних коледжів – у вересні. Вона зрозуміла, що почне відвідувати курси не раніше ніж наступної осені. Робота не дозволить їй навчатися на денній формі, тому доведеться присвятити підготовці два семестри. Мері не могла подати заяву до медичного вишу раніше ніж восени 1979 року, і це визначило її дату досягнення цілі – вступити до університету восени 1980-го. Її календар мети охоплював два з половиною роки!
Тепер ви бачите, чим відрізняється блок-схема від календаря мети – і якими необхідними є обидві ці речі. Блок-схема визначає логіку вашого плану, тоді як календар – це справжній розклад, що бере до уваги чинники реального життя, такі як передріздвяна метушня чи літні канікули, дати складання тестів та терміни подання документів, а також ураховує те, скільки часу знадобиться для досягнення певних цілей. Ваша блок-схема розробляє кожну гілку дій до перших кроків, тобто справ, котрі ви можете почати виконувати вже завтра. Календар мети показує, за яку з них ви маєте взятися завтра.
Коли ви закінчите календар, у вас буде план, що ґрунтується на реальному часі. Ви визначили ваші перші кроки – чітко окреслені, короткострокові завдання з досить обмеженим терміном виконання. Тепер ви можете зосередитися на них і поки що забути про решту справ, які вам треба буде зробити. Усе це зафіксовано на папері; це тут, перед очима, це реальність, що нікуди не зникне. Вам не слід намагатися тримати всю структуру в голові. У будь-який час, коли вам треба перевірити, чи дотримуєтеся ви графіка, варто лише подивитися на наступний дедлайн на календарі. І в будь-який момент, коли вам треба буде нагадати собі, чому ви зараз робите те, що робите, ви можете просто глянути на свою блок-схему й побачити, як саме маленька справа сьогоднішнього дня допомагає втіленню вашого
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш», після закриття браузера.