Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » В обіймах Казанови, Роберт Форісь 📚 - Українською

Читати книгу - "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "В обіймах Казанови" автора Роберт Форісь. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 68 69
Перейти на сторінку:
пояснили...

Король зробив багатозначну паузу.

Казанові не потрібно було повторювати двічі.

Після аудієнції він наказав відвести себе до Браницьких.

Граф лежав у ліжку, блідий, як простирадло. Джакомо вклонився, і Браницький помахом руки привітав його.

– Пане графе, я прийшов попросити у вас вибачення за мою нездатність стримати свою образу, яка принесла нам обом більше шкоди, ніж честі.

— Мені теж шкода, кавалере, — відповів граф і скривився, наче кожне слово завдавало йому болю. – Мене охопив гнів, засліпили ревнощі і відібрали здоровий глузд.

– Тож прошу вас, графе, захистіть мене від ваших гусар, які вважають, що підлестяться вам, позбавивши мене життя.

– Пане Казанова, будьте впевнені, я не маю жодного відношення до дій цього божевільного Бишевського. Як тільки я дізнався, що він збирається зробити, я наказав йому залишити країну. Крім того, для нього це було б найкращим результатом, бо його назвали розбійником за напад із шаблею на графа Мощенського та князя Любомирського. Мені шкода бідолашного хлопця, тому що він мій приятель, і він думав, що я не виживу.

Граф знову замовк, а сильний біль розривав його.

– Сідайте, будь ласка, і давайте дружити, — додав він і вказав на стілець, поставлений біля ліжка.

Казанова скористався запрошенням магната.

– А як ваша рана, граф? – запитав він.

– Лікарі кажуть, що я одужаю, хоча мені доведеться пролежати кілька тижнів, а потім сидіти на жорсткій дієті. Але це незначна заминка порівняно з тим, що могло статися. До речі, ви чудовий стрілець, кавалере, якби я це знав, я б вибрав шаблі.

І тоді б ти, напевно, був у могилі, — подумав Казанова, який був кращим фехтувальником, ніж стрільцем. Проте зовні він прийняв здивований, невинний вираз.

– Ну, графе, це був мій перший фатальний постріл у житті. Якби я міг чимось похвалитися, то удачею, гострим оком і твердою рукою.

Браницький, хоч зовсім і не вірив йому, лише посміхався.

Він показав на тембляк.

– А як же ваша рука, мій пане? Я чув, що ти прогнав хірургів, і, мабуть, вчинив це розумно.

– Рука видужає, графе, мене більше хвилює розмова з коронним маршалом. Наскільки я чув, він суворий чоловік і любить вішати людей.

Браницький кивком підтвердив це.

– Якби не протекція його величності, він би без вагань відрубав би пану голову, але оскільки король надав вам свою прихильність, у вас немає причин хвилюватися, пане Казанова.

Виконавши волю його величності й помирившись із Браницькими, Джакомо попрощався з графом. Відразу ж після виходу з палацу він відправився до Августа Чарторийського.

Перший міністр зустрів його дружелюбно. Вислухавши подяку Казанови, він запросив гостя до свого кабінету. У кімнаті переважали стримані бежеві кольори. Усі стіни, штори та меблі були такого кольору, навіть гарячий камін мав колір, що сприяв зосередженості.

Князь Чарторийський попросив Джакомо присісти на стільці, а сам сів у крісло по інший бік столу. Пронизливий погляд міністра впав на обличчя Казанови.

– Пане, було б краще, якби ви покинули Варшаву вчасно, поки справа не притихне, — сказав він твердим тоном.

– Це обов'язково?

– Боюся, що так. Цим поєдинком ви нажили собі лютих ворогів.

– Я якраз повертаюся від Браницького, ми помирилися і мені здається, що граф був щирий у своєму намірі.

Август Чарторийський махнув рукою.

– Браницький має нестійкий характер, сьогодні він тебе прощає, а завтра нашле на тебе гайдуків. А якщо це не він, то його офіцери та довірені особи змовляться проти вас, хоча б лише для того, щоб подратувати мене. Раджу берегти себе і не виходити на вулицю поодинці з настанням темряви.

– Я так і зроблю, княже.

– Чудово. Пан вже знає, куди поїде?

– Я скористаюся запрошенням старости фон Брюля, який заохочує мене поїхати з ним до його маєтків в Україні.

– Тоді їдь.

Казанова вагався

– Проблема в грошах. Я сподівався отримати посаду при дворі, але тепер у мене зовсім немає коштів.

Чарторийський кивнув, ніби очікував цього.

– Мій бухгалтер привезе тобі додому сто дукатів.

Казанова посміхнувся, показуючи задоволення від щедрості міністра.

Сума була не маленька. Саме стільки золотих монет заробляв за рік власною практикою хороший лікар чи юрист.

– Дякую, княже.

Темні пильні очі міністра знову зосередилися на співрозмовнику.

– Може трапитися так, що перед від’їздом вас спровокують якоюсь образою, але пам’ятайте, пане, ще один поєдинок, і навіть прихільність його величності вас не захистить.

– Я покину місто якнайшвидше, не даючи ворогам жодного шансу на образи, – запевнив Казанова.

Князь кивнув, задоволений таким запевненням.

Після аудієнції Джакомо повернувся до своєї кам'яниці і наказав своїм слугам пакувати речі в дорогу. Оскільки він планував повернутися до Варшави щонайбільше через два-три місяці, то заплатив панові Кампіоні орендну плату за цей період, а також погасив власні борги найбільш важливі борги. Перед виїздом з міста він відвідав гральний будинок на вулиці Трембацькій, де виграв ще сто дукатів.

З брязкотом золота в гаманці та вірою у власну удачу він ще до кінця тижня прямував до Львова.

Епілог

Запах кави витав над альтанкою, змішуючись із запахом троянд, що оповили її дерев’яні стіни. Ельжбета поставила кофейник на стіл і піднесла чашку до губ. В смакові кави було чутно тирлич і горіхи з відтінком шоколаду.

Ельжбета зітхнула й закрила очі, насолоджуючись чудовим смаком.

Через деякий час вона почула кроки і біля входу в альтанку з’явилася Марія з тістечками, начиненими першими цьогорічними вишнями.

Вона поставила тарілку з смаколиками перед господинею і пішла.

Ельжбета витягнулася в плетеному кріслі, примружившись і насолоджуючись літнім ранком. Сонце тільки зійшло на дев'яту годину й сяяло радісним сяйвом.

Такий прекрасний ранок віщував новий, кращий початок її життя.

На цей вечір вона, вперше за майже три роки, отримала запрошення на бал у замку. Прийом організував сам король на честь приїзду до Варшави пані Жоффрен, його колишньої коханки та власниці одного з найважливіших салонів Парижа.

Ельжбета відчула, що нарешті, завдяки своїй наполегливості та зусиллям, вона стала на властиву стежку. Хоча їй довелося зізнатися в цьому самій собі, повернення колишнього становища виявилося не таким простим і очевидним, як вона очікувала, повертаючись з Литви. Так, її знову почали помічати і приймати в палацах, але це були переважно колишні друзі її чоловіка, старости. Більшість опозиціонерів, зрештою, прийняла до уваги, що Станіслав Август посів престол назавжди, тож з'їхалася до столиці, щоб

1 ... 68 69
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В обіймах Казанови, Роберт Форісь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"