Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Кагарлик 📚 - Українською

Читати книгу - "Кагарлик"

233
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Кагарлик" автора Олег Шинкаренко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 32
Перейти на сторінку:
2002-му, а батько помер, коли йому було 62 роки. Припустимо, що батько народився, коли дідусю було 25, тобто — у 2027-му, виходить, що помер батько у 2089-му, і було це 12 років тому, а значить зараз приблизно 2101 рік. Звісно, у моїх розрахунках є слабке місце — рік народження батька”.

5900

Я бачив у цих міркуваннях певну логику. “Але, — продовжував отець Андрій, — всю мою схему руйнує майор Григоренко. Бо він стверджує, що народився у 1990-му, а зараз йому десь років сімдесят. Тож, за його версією, наразі приблизно 2060-ий рік”. — “А чи має він якісь документи, що підтверджували б його рік народження та вік?” — вирішив уточнити я. “Жодних! — рвонув за важіль дрезини отець Андрій. — Саме тому ми з ним постійно сваримося. Без жодних грубощів чи скандалу — це чисто наукова суперечка”. Панотець трохи помовчав, ніби збираючись із силами, і нарешті переконано промовив: “Але я твердо вірю, що існує науково достовірний спосіб визначення дати”.

6000

На Контрактовій площі ми зупинилися від утоми. Панотець запалив свічку, аби було хоч щось видно. На станції скрізь громадилися якісь старі поїдені іржею прилади з купою дротів та уламками упаковки. Мабуть, колись їх хотіли продати, але вони згнили раніше, ніж на них знайшовся покупець. Ця картини здавалася символічною, але важко було вгадати, символом чого вона є. Таке саме відчуття виникає у мене, коли дивлюся на стару рекламу. Зроблено дотепно, але от у чому гумор — ніяк не розбереш. “На Контрактовій не можна вийти нагору, бо там чимось завалило всі виходи, — сказав Андрій. — Історично склалося так, що на Подолі ніхто не живе”.

6100

Як під’їжджаєш до Петрівки, то стає чутно якийсь дуже дивний звук, ніби щось тихо гуде. А що воно таке? “Бог сотворив людей не для того, аби вони каталися під землею”, — сказала раптом Ганна. “Ганно, — відповів панотець Андрій, — я тобі вже багато разів казав: це не бог сотворив людей, а люди — бога, він — це лише інструмент”. — “А як же тоді сказати, що я не хочу, щоб люди каталися тут під землею?” — “Кажи прямо, без бога. А бога треба використовувати в зовсім інших ситуаціях”. — “У яких?” — “Ну, наприклад, ти ось помираєш, а в твоїх родичів немає морфону. Тоді треба молитися за душу”.

6200

Найважче підніматися пішки ескалатором вгору у темряві. В обличчя постійно дме вологий протяг, і свічка майже миттєво гасне. “Іноді у мене виникає враження, ніби ми живемо у далекому минулому, нічого ще не трапилося з того, що я ледве пригадую, і кожного дня уявні спогади поступово стають спогадами справжніми, — сказав мені отець Андрій. — Але насправді ми живемо у далекому майбутньому, і всі мої спогади дійсно справжні”. Це здалося мені позбавленим логіки: хіба можна жити в минулому чи у майбутньому? Хоча, з іншого боку, більшість людей залишилася у минулому, і якась частина з них, безсумнівно, потрапить у майбутнє. Принаймні на деякий час.

6300

Під кінець темрява стає майже зовсім відчутною на дотик. “Це просто зрозуміти, — заспокоїв мене отець Андрій. — Час рухається із минулого у майбутнє, а назустріч йому рухається такий самий потік із майбутнього в минуле. Саме тому у нас виникає враження постійного теперішнього часу, яке за своєю суттю є оманливим”. — “Але чому нас постійно зносить у майбутнє?” — “Ні, нас нікуди не зносить! Ми весь час залишаємося на місці. Ілюзію потрапляння у майбутнє нам дають спогади. Людина, позбавлена власних спогадів, одразу бачить реальну картину, але повне знищення пам’яті неможливе, атому постійно буде присутнім певний дефект, завдяки якому ми й відчуваємо “плин часу”.

6400

У супермаркет “Ашан” влучила крилата ракета. Це трапилось багато років тому, тож сьогодні ніхто не пам’ятає обставин, за яких це сталося. Але, дивним чином, після обвалу даху та пожежі у внутрішніх приміщеннях будівля стала більш придатною для життя родини з трьох людей. Майор Григоренко жив там поки що один, але вже двадцять років не втрачав надії на поповнення його вкрай обмеженого сімейного кола. На складі зберігалося ще понад триста персонажів цього роману: або людей, або законсервованих спогадів, або зіпсованих копій, або остаточно зруйнованих часом і несприятливими погодними умовами конектомів. Кожен з них являв собою побитий іржею торохкотливий контейнер на коліщатах.

6500

Протяг — головна ознака зруйнованих будівель. Після вибуху супермаркет “Ашан” мав так багато незапланованих архітектурним проектом отворів, що потоки вітру створювали всередині нього заплутану мелодію. Майор Григоренко іноді записував уривки з неї, аби потім, коли йому вдасться знайти якийсь музичний інструмент та навчитися грати на ньому, він міг би зібрати їх докупи та виконати у вигляді логічно побудованого твору. Але перспектива того, що ці плани не здійсняться, останнім часом хвилювала його все більше. Позначки, які він винайшов спеціально для запису музики, допомагали лише доти, доки він пам’ятав саму мелодію. Навряд чи було можливо навчити такої химерної нотній системі людей сторонніх.

6600

Головна властивість будь-якої війни — ніколи не закінчуватися. “Я читав у газетах, що російська армія в Україні не окупаційна. Це правда чи ні?” — спитав я майора Григоренка. — “Це яка ще армія? Про що ви кажете? Що це за газета? Ви на її число взагалі дивилися? Чи ви не знаєте, що в Україні давно не виходить жодних газет?” — спитав мене майор Григоренко. — “Врешь, собака! — прокинувся тут раптом Михайло Калашніков. — Есть русская армия! Русское оружие неодольно и победоименитно есть! Русский воин смиренен — но дерязив, нежен — но зверонравен, неукорен — но самовластен. Страшись человека с ружьем, сучье племя инородное!”

“Морфон містив у собі модель конектома людини, але ніхто не міг тонно сказати, що це таке”.

6700

Раптово запала тиша. “Хто це? — спитав майор Григоренко. — Хіба ви не чули, що війна давно закінчилася, хоч окремі випадки насильства ще трапляються? Хіба ви не знаєте, як важко солдатам знайти своїх ворогів, навіть якщо докладна схема їх пересування нанесена на карту? Чи відомо вам, що останній раз я брав участь у бойових діях не менше тридцяти років тому? А є серед вас такі, що чекають пострілу у спину? Може, хтось із вас

1 ... 6 7 8 ... 32
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кагарлик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кагарлик"