Читати книгу - "Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Інформація на вашій планувальній стіні буде часто змінюватися. Вам можуть зовсім несподівано запропонувати роботу; ви можете закохатися й вирушити в круїз на Багами на два місяці; ви можете взагалі вирішити змінити мету. Тоді ви приберете геть попередні схеми й розпочнете все заново. Не виключено, що ви захочете намалювати нову блок-схему, перебуваючи на півдорозі, коли з’ясуються деталі пізніших етапів. Рекомендації, які я даю вам зараз, не є непорушними правилами – це низка порад, які допоможуть вам будувати великі плани з маленьких, рівномірних дій, не випускаючи з уваги ані деталей, ані ідеї в цілому. Ось яку думку висловила щодо цього 36-річна Ґлорія, у якої виник складний та амбітний план заснувати навчально-виробничий центр текстильного дизайну:
«Мій план здається таким великим, і я нервую через це. Проте мене змушує почуватися впевненою одна річ – моя планувальна стіна. Навіть якщо переді мною відкриваються перспективи, які лякають своєю невідомістю, тепер я спокійна, бо знаю, як працювати з усіма цими різноманітними схемами. Моя робота пов’язана з візуальним сприйняттям, і мені справді легше, коли я можу бачити всі свої плани в такій наочній формі».
З точки зору деталей та цілого є ще два важливі компоненти, які дуже зручно мати під рукою на своїй планувальній стіні. Вони окреслюють усю перспективу часу, від вашого наступного кроку аж до далекого обрію, і нагадують: щоб якнайефективніше використати ваше перебування на Землі, ви маєте мислити і великими категоріями, і дрібними.
Наступні п’ять років
Наприкінці розділу «Пошуки мети», коли ми виконували вправу «П’ять життів», я запропонувала вам подумати про масштабніший життєвий план, який би охоплював усі ваші мрії та цілі. Тепер настала черга визначити реальні часові межі цього плану. Звісно, ви ніяк не можете знати, чим справді будете займатися – або чого прагнутимете – через п’ять років. Але з усіх чинників, які впливатимуть на ваше життя протягом цих років – випадок і кохання, втрати й удача, здоров’я, економіка та історія – ваші бажання й воля, ваше власне зростання мають бути одними з найсильніших. І вони можуть бути такими. Власне, саме про це – уся моя книжка.
Ось, наприклад, як бачить свої наступні п’ять років моя подруга, письменниця Джулія:
Приблизний план наступних п’яти років, розміщений на планувальній стіні, виконує дві функції. Він є ще одним додатковим стимулом, який спонукає вас дотримуватися встановлених термінів, адже нагадує про всі ті пригоди, які чекають на вас. Якщо ви стабільно рухаєтеся вперед до своєї нинішньої мети, майбутні мрії також почнуть здаватися більш реальними й можливими. Ваші досягнення зростатимуть разом із розширенням цілей, за які ви беретеся, коли ви на власному досвіді переконаєтеся, що справді можете будувати свою долю власними руками.
Наступний крок
Як і ваш графік на тиждень, цей план найзручніше писати в блокноті, повісивши його на планувальній стіні. Ви зможете відривати верхній аркуш кожного дня й заповнювати наступну сторінку, спираючись на інформацію з розкладу, складеного на тиждень.
Мабуть, вам здається зайвим писати знову те, що ви збираєтеся зробити сьогодні ввечері чи завтра, коли ви вже занотували всі свої плани день за днем на стіні та в записнику-щоденнику. Однак це може бути надзвичайно корисним, і я поясню чому. Насамперед, це дозволить вам зосередитися лише на тому, що ви маєте зробити наступного дня. Ви можете сконцентруватися на одній цій дії та впевнитися, що готові до неї. Якщо вам треба зателефонувати комусь завтра під час обідньої перерви, ви маєте перевірити, чи записаний потрібний номер у записнику-щоденнику. Можливо, ви захочете продумати те, що будете говорити, або навіть зробите якісь нотатки для себе. Якщо наближається співбесіда, непогано було б її прорепетирувати й дібрати одяг, аби не збиратися поспіхом уранці. Про підготовку я детальніше розповім у наступному розділі. Це один із найкращих засобів проти хвилювань.
По-друге, аркуш із планом дій на сьогоднішній вечір та завтрашній день – це потужне нагадування про те, що діяти потрібно зараз. Дії відбуваються в теперішньому часі або не відбуваються взагалі. І найбільш значущий елемент усього вашого плану – це не та важлива зустріч наступного тижня і навіть не ваша мета, а те, чим ви займатиметеся завтра. Ваша мета настільки ж реальна, наскільки реальним є цей крок! Упораєтеся з ним якнайкраще – і це буде суттєва справа для мети. Не зробите його – і найбільший талант чи найбагатша у світі уява не зрушать вас із мертвої точки.
З одного боку, ця тактика заспокоює. Ви забуваєте про свої перебільшені фантазії, пов’язані зі славою, та страхи поразки, котрі, наче янголи й демони, збираються навколо великої мети, і зосереджуєте всю творчу енергію на одній телефонній розмові чи одній сторінці прози, яку збираєтеся писати. З іншого боку, цей перший дзвінок або чистий аркуш у друкарській машинці може лякати вас більше, ніж будь-яке ваше найжахливіше страхіття.
Тому що це реальність.
Що ви збираєтесь робити завтра для втілення вашої мети?
Саме тут починається справжній страх – і веселощі.
Частина ІV
Засвоєння вмінь та навичок (ІІ): Тремтіти, але йти вперед
Розділ 9. Як упоратись зі страхом і перемогти: перша допомога
До цього моменту все, чим ви займалися, – за винятком хіба що організації толоки – було на папері. Якщо ви не дуже нервували, це тому, що не робили ще нічого небезпечного.
Структура, створена вами на планувальній стіні, привела вас прямо до порога дії, забравши при цьому більшість ваших колишніх відмовок на кшталт того, що ви не знаєте, з чого почати, або не вірите, що взагалі зможете цього досягти (ваша блок-схема
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш», після закриття браузера.