Читати книгу - "Смерть у Бреслау"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Мокк повільно походжав кімнатою й гордовито випинав могутні груди.
— І бачиш, Maacce? Доля — це я. І твоя теж... Хочеш почути мою інтерпретацію останнього пророцтва? Ось вона: amoc — це «Маасс», далі jeladim — «діти», akrabbim — «скорпіони», chul — «падати». «Діти», «скорпіони» й «падати» — ось пророцтво твоєї смерті.
Мокк зупинився посеред кімнати її підніс руки над головою. Він застиг у цій позі поганського жерця й гучним голосом промовив:
— Я, Ебергард Мокк, невблаганна доля, я, Ебергард Мокк, смерть, що наближається, запитую тебе, сину, чи ти волів би випасти з цього поверху на вулицю, чи померти від отрути цих маленьких скорпіонів, ще дітей, скорпіончпків, які вже несуть смертоносну отруту у своїх жалах?
Мокк чітко наголосив на словах «скорпіончики» й «випасти». Маасс не розумів, про яких скорпіонів ідеться, доки Анвальдт не відкрив маленького лікарського саквояжа. Маасс зазирнув досередини й поблід. Маленькі чорні павукоподібні крутили клішнями й вигинали жала, силкуючись вилізти із саквояжа. У вухах знову й знову лунала німецька мова, якої він давно вже не чув. Сичало й вібрувало дієслово ausfallen — «випасти». Він рушив у бік відчиненого вікна. У нічній темряві неоновий курець на рекламі ритмічно випускав кільця цигаркового диму.
Марек Краєвський (нар. 1966 р.) один з найпопулярніших польських прозаїків, автор ретродетективів, дія яких відбувається в довоєнному Вроцлаві - німецькому Бреслау. Цикл романів про пригоди кримінального комісара Ебергарда Мокка складається з п'яти книжок: «Смерть у Бреслау» (1999), «Кінець світу в Бреслау» (2003), «Привиди в місті Бреслау» (2005), «Фортеця Бреслау» (2006), «Чума в Бреслау» (2007), «Голова Мінотавра» (2009), які перекладено на 18 мов.
Українською мовою виходив роман «Кінець світу в Бреслау» (2007).
Краєвськии вміє подбати про деталі, як Манкель, але його вишуканий стиль заінтригує також фанатів Умберто Еко та Бориса Акуніна.
«Financial Times»
«Смерть у Бреслау» - це не лише інтригуюча таємниця. Це й історія втраченої вітчизни. Справжня майстерність.
«The Guardian»
Історичні детективи останнім часом стали надзвичайно популярними. Одначе рідко коли їх герої такі ж цікаві, як герої «Смерті у Бреслау».
«Tribune»
Примітки1
Переклад Бориса Тена.
(обратно) 2Штазі (нім. Stasi, Staatssicherheit), повністю: Ministerium fur Staatssicherheit — Міністерство державної безпеки у Німецькій Демократичній Республіці (1950-1989 рр.).
(обратно) 3Гайді — головна героїня дитячої книжки Йоганни Спірі швейцарської письменниці другої половини XIX ст.
(обратно) 4Непот Корнелній (біля 100 — після 32 до н. е.) — римський письменник, автор біографічної праці «Про славних людей».
(обратно) 5Теофраст (372 — 288 до н. е.) грецький філософ, автор твору «Характери», у якому подав описи головних характерологічних типів.
(обратно) 6СА штурмові загони, воєнізовані формування НСДАП. Після «Ночі довгих ножів» СА ліквідували, їхнє місце посіли загони СС.
(обратно) 7От паскудство (нім.).
(обратно) 8Охорона рибних ставків (нім.).
(обратно) 9До речі, до слова (лат.).
(обратно) 10НСДАП (NSDAP) — Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини — керівна партія в Німеччині протягом 1933— 1945 рр., лідером якої був Адольф Гітлер.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Смерть у Бреслау», після закриття браузера.