Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 249
Перейти на сторінку:

— Що? — викрикнув Пацько. — Та пішов ти…

— Ну, це ти, голубчику, даремно. Зараз поїдемо в міліцію, а не на курорт. Там ти, братчику, нам про все й розкажеш. Ведіть його до машини.





Глава дванадцята
Тоді хто ж?
1

— Скажи правду, Вікторе, маленьку виставу сьогодні в ресторані розіграли спеціально для мене?

— Таке скажете! Як би нам удалося це зробити? Чи ви, Теодоре Йосиповичу, припускаєте, що ми Пацька раніше вже піймали, домовилися з ним, щоб він прийшов до ресторану в призначений час, і випустили?

— Ну, а що мені залишається думати? Я ж уже стріляний горобець, для мене такі збіги більше свідчать про їхню невипадковість.

— Так ми ж спеціально й пішли з вами саме до того ресторану, куди, можливо, й мав прийти Пацько. Варіантів же у нас було небагато. А так: ми з вами гарно посиділи, повечеряли й піймали терориста.

Полковник ФСБ Теодор Середа й підполковник СБУ Віктор Яруга сиділи в номері готелю на Ірининській і полірувалися шампанським. Після того як Пацька повезли в автозаку на Лук’янівку в СІЗО і Яруга отримав підтвердження, що затриманий уже потрапив під безпосередню опіку Петра Симка, Віктор вирішив, що на сьогодні досить. Те саме сказав йому телефоном і полковник Зорій, якому Яруга доповів про вдалу операцію.

— Колоти його треба було сьогодні, поки він не оговтався. Сам же кажеш, що вивчив його як слід. Не так просто буде це зробити — твердий горішок, — Середа із задоволенням відсьорбнув з бокала.

— То ви, Теодоре Йосиповичу, не знаєте нашого Симка. Він не таких розколював. У нього й мертвий заговорить.

— Що, лупцює?

— Та, Боже збав, ви що? Ніколи й нізащо!

Вони засміялися.

— Хороший вечір вийшов сьогодні, — Середа відкинувся на спинку стільця. — Наче приїхав додому до своїх батьків. Навіть розбите вікно й подряпані пики не змогли зіпсувати цих блаженних миттєвостей повернення на Батьківщину. Оце б ще сидів і сидів, розмовляв і розмовляв. Та всьому гарному є межа і строк. Завтра день, мабуть, буде менш приємним і більш тяжким. Схоже, не обійдеться без зустрічі з Пацьком. Хоч би як там ваш славетний міліцейський сищик старався, а зачищати доведеться нам із тобою.

— А мені чомусь здається, що завтра нам просто розкажуть про те, як усе відбувалося й чому наші олігархи стали на дорозі вашого терориста. — Яруга підвівся.

— А чому це «нашого» терориста? — Середа теж відірвався від стільця.

— Хіба я сказав «нашого»? Я, здається, чітко промовив слово «вашого», — Віктор знову засміявся. — Ви ж приїхали, щоб «знайти та знешкодити», чи не так? Ось і знайшли. А знешкоджувати будете вже у себе, в Росії.

— Та навіщо він нам там здався, у нас своїх покидьків вистачає, — Середа став серйозним. — Усе залежатиме від того, що завтра накопаємо. А сьогодні ми тут уже нічого не вирішимо. Хіба ще на коня доп’ємо шампусик. Будь здоров, Вікторе, — Середа перехилив бокал.

— До завтра, Теодоре Йосиповичу, — те саме зробив і Яруга.

Середа провів Яругу до ліфта, але натискати на кнопку виклику чомусь не спішив. Наче ще хотів сказати те, чого не договорив у номері. Віктор, помітивши таку непевність російського полковника, теж мовчки чекав. І тут Теодор Йосипович нарешті з видихом тихо промовив:

— Ти коли-небудь спостерігав за відомими в Росії людьми — вихідцями з України, як вони говорять про свою етнічну Батьківщину? Ти чув, як вони вимовляють: «я, між іншим — чистий (чиста) українець (українка)!»? Що у них в очах — ти бачив? Скільки там гордості. І скільки там смутку: мовчазного, глибокого-глибокого. У мене перед очима стоїть Галина Ненашева (пам’ятаєш: «А лес стоит загадочный»), яка в одному з інтерв’ю гордо заявила: «Я, між іншим, щира українка!» Що ж відбувається у душах людей, які народилися в Україні, або їхні батьки жили чи живуть в Україні, а потім виїхали в Росію, здебільшого в Москву. Що з ними самими відбувається, що відчувають

вони, коли після десятків років розлуки з рідним краєм знову ступають на землю батьків?

— Це ж так просто, Теодоре Йосиповичу, — Віктор Яруга поклав руку на плече колезі. — Один із них стоїть переді мною. І я бачу, що в його очах.

2

Навіть у своєму кабінеті Богдан Зорій не відчував певності й захищеності. Наче й реальної загрози ніякої не передбачав і навіть інтуїтивно не відчував, але щось гризло зсередини, не давало спокійно й виважено обдумати не лише стратегічні плани, а й, як писали по-канцелярськи в оперативних паперах, проаналізувати поточні проблеми та шляхи їх розв’язання.

Богдан добре усвідомлював, що фактично сам бореться, чи й навіть лише борсається. Сам, один. Постійне відчуття самотності, брак підтримки близьких людей, яких у нього дуже мало — ось про що нині, як і вчора, як і позавчора, думав полковник.

У цей день ранньої зими Богданові не сиділося за столом. Він підійшов до вікна й довго, роздумуючи, дивився надвір. Перед самим вікном Богданового кабінету з наїжаченими в різні боки чорними мокрими гілками сумував старезний каштан. Він давно вже стояв голий. Лише

1 ... 70 71 72 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"