Читати книгу - "Можливо все!, Джон Вон Ейкен"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Більше того, проблеми (на відміну від пошуку друзів) мають тенденцію з часом збільшуватися. Який сенс сидіти сиднем, знаючи, що проблема щодень розростається? Ваше завдання – почати діяти якомога швидше.
«Так, Джоне, але мене завжди вчили все робити крок за кроком». Прекрасно! Я про це й кажу – треба якнайшвидше зробити хоча б перший крок!
• Адекватно оцініть проблему й пов’язані з нею обставини
Я виявив, що більшість людей недооцінюють два аспекти проблем, з якими стикаються.
По-перше, більшість людей недооцінюють свої творчі здібності та вміння справлятися з проблемами. Ми забуваємо, наскільки креативними створіннями є і наскільки нестандартні рішення можемо знаходити.
І по-друге, багато людей недостатньо серйозно сприймають саму проблему. Намагаючись виставити ситуацію в нейтральному світлі, більшість міркує так: «Я, звичайно, не повністю викладаюся на роботі, навіть часом працюю абияк, але це не страшно, адже мене поки що не звільнили. Більше того, зі мною ще ніхто не говорив з цього приводу – швидше за все, згодиться й так».
Або так: «У мене в дипломі виходять цілком нормальні оцінки. Звичайно, «четвірок» і «п’ятірок» небагато (прямо скажемо, усього дві), але і з «трійками» я цілком проходжу, то навіщо напружуватися?»
Або ще так: «Я знаю, що не дуже правильно харчуюся, але яка різниця? Я ще молодий і поки що прекрасно почуваюся. Ось постарію – тоді й думатиму про здоров’я».
Такий спосіб мислення дуже небезпечний, оскільки ми схильні недооцінювати проблеми, які на перший погляд здаються несерйозними. А як я вже не раз згадував, проблеми мають тенденцію збільшуватися з часом. Тож не чекайте до останнього!
Як же зрозуміти, наскільки насправді серйозна проблема? Тут на допомогу приходять наші улюблені ЗАПИТАННЯ. Поставте їх достатню кількість для того, щоб розібратися в проблемі. Запитуйте себе, друзів, колег, експертів і людей, які пережили або переживають аналогічні труднощі. Не залишайте проблеми без уваги, якщо хочете навчитися вирішувати їх швидко, ефективно і назавжди!
• Концентруйтеся на перевагах і задоволеннях, які приносить вам вирішення проблеми
Багатьом людям нелегко почати вирішувати проблему, бо через усі переживання градус негативу в їхньому житті перевищує будьякі норми. Їм так набридає думати про погане, що вони воліють не думати про проблему зовсім, аби не переживати всіх цих негативних емоцій знову. Особисто мені в таких випадках допомагає інший підхід: я перемикаю думки на те, які переваги й вигоди принесе мені вирішення цієї проблеми. Я концентруюся на винагороді, думаю про приз, як бігун – дивлюся на фінішну стрічку, а не собі під ноги.
Усе дуже просто: якщо ви на бігу дивитеся собі під ноги, ви нікуди не прибіжите. А якщо дивитися на фінішну пряму – перемога бачиться набагато реальнішою й ближчою.
Розглянемо приклад: я втратив роботу. Мені так набридло згадувати подробиці свого звільнення, переписувати своє резюме, обдзвонювати компанії і ходити на співбесіди… Саме час подумати про те, що принесе мені нове місце роботи!
• Новий колектив і нові знайомства.
• Нове робоче місце – швидше за все, значно зручніше (або хоча б не таке пошарпане!).
• Вищу зарплату і нові можливості для поліпшення умов життя.
• Новий шанс реалізувати свій потенціал – нові проекти й завдання.
• Не будемо забувати і про дрібниці: мені більше не доведеться давитися тим гидким капустяним салатом з тієї, колишньої, їдальні! Та й начальника собі цього разу я виберу кмітливішого – скільки можна переписувати звіти, знову й знову вичищаючи їх від термінів і слів, довших за п’ять літер!
Такий підхід додасть вам позитивного заряду й мотивує не кидати пошуку вирішення на півдорозі. І допоможе переключитися з негативних емоцій на позитивний рух уперед.
• Почніть рухатися
Вирішення, навіть найблискучіше, не зможе реалізуватися саме. Вам доведеться зробити перший крок (а в більшості випадків – кілька кроків поспіль). Але це не так страшно, як часом здається. І процес цей абсолютно ідентичний процесу постановки цілей, якому присвячені перші розділи. Придумайте (або виберіть) варіант вирішення, розробіть план дій, розбийте його на маленькі етапи – і беріться до справи! Змініть обстановку, зробіть кілька дзвінків, поспілкуйтеся з експертами, купіть книжку за темою чи запишіться на семінар. Починайте з малого. Вирішили скинути вагу? Для початку перестаньте їсти після сьомої вечора. Потім – потроху зменшуйте кількість солодкого і збільшуйте кількість вправ. Починайте з невеликих кроків, щоб підбадьорити себе першими (хай і невеликими) перемогами.
Так, я розумію, що ця порада здається очевидною. Але не забувайте: усе очевидне для людини в спокійній обстановці ставиться під сумнів, коли свідомість затуманилася бурею емоцій. Моя мета – підбадьорити вас і нагадати, що ви на правильному шляху.
І наостанок я хочу сказати тільки одне – не зупиняйтеся на півдорозі! Переконуйте себе, мотивуйте, підтримуйте і просіть інших підбадьорювати вас… Головне – не здаватися. Занадто багато людей
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Можливо все!, Джон Вон Ейкен», після закриття браузера.