Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Між орлами і півмісяцем 📚 - Українською

Читати книгу - "Між орлами і півмісяцем"

315
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Між орлами і півмісяцем" автора Андрій Хімко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 72 73 74 ... 149
Перейти на сторінку:

— Хоч і самі лягайте поряд з нею, а зігрійте мені негайно велику ханум Настан! — пихато і переможно повелів покликаним, виходячи зі свого покою, хоч і чув сором, бо змушений був нині не так брати дівочу цноту, як брав їх безліч досі...

«Дрібниця, абищиця, дурниця все,— втішав себе,— бо навіть Настан не відає, як те сталося, а якщо затяжіє, то хто повірить, що брав споєну і силою? — мився він у мийні.— Знайте і ви, кастрати, валахи,— подумки адресувався до своїх мийників,— що ота висока гора мною подолана і Настан тепер моя велика ханум!» — думав, поспішаючи вернутися у власний покій, тепер ніби ним освячений.

— Попередь, Омаре, мийниць, щоб і мили, і переносили велику ханум лише догори лицем, не перевертаючи її! — згадав він пораду мулли.— Лежати вона мусить лише горілиць!

Отак і була понівеченою, обкраденою, погвалтованою в той весняний підвечір нещасна ясирниця, Дмитрова і Ївжина Прихідьків донька, а Іванова Сіркова звідна сестра, «півдівка в піддівці» Настка, ставши великою ханум Настан. З того весняного передвечір'я і почалося, неначе в чаду, її нове життя. Спершу вона лежала як одурманена, ще не відаючи про справжнє і не підпускаючи до себе мурзу. Потім, звівшись, обзивала його «пикою» і «мармизою», борючись не стільки з ним, скільки з нежданою появою жахного: жінки і матері в собі!.. Почувши те в собі якимось надцятим чуттям, вона смертельно злякалася, не вірила, не допускала того, а воно частіше й частіше нагадувало про себе вередами, марудами, невгам'ями і невідгінними змінами в усьому її єстві.

Нечах-мурза лише за місяць домігся розмови з дружиною, і ненавидячи її, і люблячи в багато разів сильніше, аніж досі. До похоті і любові додалося почуття батька і мужа — і більше, і сильніше за них. Оберігання дружини, ощадність до неї стали в ньому постійними турботами, хоч і вернувся він до господарювання, зисків та обов'язків, як раніше.

— Настан! Люба жоно! Не моя вина в тому, що сталося на мою радість! Доля-кісмет і Аллах нам те вчинили, і від їхніх діянь нам не відійти! Чому ж, мудра і добра, отак довго ти горда зі мною? Виходу ні в тебе, ні в мене вже немає. Немає, і все! — аж ніби благав він.— Я взяв тебе і зачав! Розумієш, зачав! Зачав і об'їжджу, пробач, тебе неминуче, як тарпанну лошицю-неучку, і ніхто та ніщо мені не завадить! Ніхто! Отож подумай востаннє. Жити ж бо треба. Підняти на себе руку — найбільший гріх і в Аллаха, і в Христа, а ще нині, коли носиш в утробі дитя,— непростимий! — переконував, запевняв, молив, благав Нечах-мурза, і Настан зрозуміла, що він має рацію, виходу дійсно немає. В неї навіть з'явилася думка, що не такий він уже й осоружний, що, як господар її, ясирниці, він не міг і бути іншим.

Оте жахливе його «зачав» спершу стьобнуло її по голому тілу канчуком, потім геть спустошило душу, в'їлося в серце, нарешті дійшло до свідомості уже не дівчини, а жінки й матері і обурило. Адже відбулося все те без її згоди. Дико, грубо, живосилом!

«Може, те „зачав“ — брехня? Може, оті ознаки — результати отрути? — пролітало в її голові радісне сумнів'я.— Тітка Домна навтяки казали ж, що те буває й облудством, у всіх не однаково...— розридалася вона раптом на очах мурзи.— У-у-у-у!— вила й голосила в безсиллі.— Кате мій! Убивце! Тварюко! Звіре-е-е! Я прокляла твою любов! Ти не „зачав“ мене, а отруїв навіки!» — не знаходила вона слів, захлинувшись безсиллям.

— Не галасуй на весь сераль. Перестань! Замовч! — схопився як опечений з місця мурза.— Ти навіть з моїми рабинями так не говориш, як зі мною! — підвищив він голос у шаленстві.— Я змушу поважати мене і шанувати як чоловіка! Змушу, бо скільки це буде тривати? Скільки, скажи, я матиму жону і не матиму змоги з нею бавитися, коли і як мені заманеться?! — аж захрипів Нечах.— Омар! Омар! Канчука мені! Швидше, рабе! — побагровів він і затрясся.— Бачить Аллах, що ти змушуєш мене до крайностей, і виправдає! — скочив він, як хижак, до Настки.

Схопивши, як за повісмо, жертву за косу, він намотав її на руку і смикнув так, що в Настки заблищало свічками в очах, перехопило дух від болю і образи, бо в додаток її опекли удари камчі. Настка ще знайшла в собі силу рвонутися кішкою на злочинця, та за мить упала, звалена на килим, і вже ледь відчувала град болючих цьвохкань.

В її тямку мурза то наближався, то віддалявся, як привид, і знову чувся його голос десь ізвіддалік: гарчливий, хрипкий, звірино-лютий.

— ...Ти будеш їсти в мене, як сарид, черву і змій, питимеш власну кров, очі висохнуть твої в темряві, без сонця! У склеп її, чуєте, раби! У підземелля, і нічого не давати, а рабинь-прислужниць не допускати!..— наказав, відхекуючись, Нечах.— До зиндану її!.. До зиндану-у!..

Євнухи обережно винесли зомліле й сполосоване камчею тіло баш-ханум. Катівник провів його щілинами очей, відхекувався, всівшись. Тваринна злість у ньому зменшилась, зникла, а натомість з'явилося спершу щось подібне досаді, потім — змору, гризоті і плач за побитою. Він сидів на килимі, і схлип його змінився на болісний жаль і до неї, і до себе...

Не вжалило Настку в склепі-зиндані на соломі гаддя, бо були там не заворожені магом Кара-Єлемом гадюки, як думав Нечах-мурза, а мирні вужі. Настка ж, прийшовши в себе, опритомнівши вже другого дня, втішалася, що всьому прийде кінець і вона без гріха перед Христом, не буде довго мучитися. Та оті гадюки її щадили навіть тоді, коли вона навмисне їх зачіпала. Отож страх і надія на смерть на другий день поволі зникли.

Під вечір її взяли євнухи нагору, а там служниці обережно помили, намастили

1 ... 72 73 74 ... 149
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Між орлами і півмісяцем», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Між орлами і півмісяцем"