Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Анна Київська – королева Франції 📚 - Українською

Читати книгу - "Анна Київська – королева Франції"

459
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Анна Київська – королева Франції" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77
Перейти на сторінку:
формуватися з XIV століття на основі франсійського діалекту. Французька мова – результат еволюції латинської мови (точніше – народної латини) на території Галлії, завойованої римлянами в I ст. до н. е. Історію французької мови поділяють на періоди: галло-романський, старофранцузький, середньофранцузький, ранньофранцузький, новофранцузький, класичний новофранцузький, сучасний. У XVI столітті формується національна французька мова. Алфавіт – на основі латинського. З XVII–XVIII ст. французька мова почала використовуватися як міжнародна.(обратно) 11

Домен (з французької та латини – володіння):

1) Земельні володіння Римської держави, перш за все – імператорські;

2) у Західній Європі за Середньовіччя – частина феодального помістя, на якій феодал вів власне господарство, використовуючи залежних селян;

3) королівський домен – спадкове земельне володіння короля.

(обратно) 12

Ім’я Філіпп нині сприймається як західноєвропейське, хоч насправді воно греко-візантійське і в часи Анни Ярославни не було поширеним у Західній Європі. Але згодом, дякуючи популярності Філіппа I в народі, його ім’я стало вельми відомим. Його носили ще п’ять французьких королів, воно стало фамільним і в інших європейських династіях. Існує інша версія – досить переконлива: ім’я Філіпп (аналог українського імені Пилип, Пилипко) походить з Греції і означає той, який любить коней.

В українській мові варіанту імені Філіпп узагалі не існує.

(обратно) 13

Не плутати з Генріхом I, теж королем (мав прізвисько Птахолов), але – Німеччини, з 919 року. Засновник Саксонської династії.

(обратно) 14

Вільгельм I Завойовник (1027 або 1028–1087) – англійський король з 1066 року. Будучи герцогом Нормандії (з 1035-го), після смерті англосаксонського короля Едуарда Сповідника оголосив себе його спадкоємцем. 1066 року в бою під Гастінгсом розбив армію англосаксонського короля Гарольда й став англійським королем. Конфіскував землі англосаксонської знаті на користь нормандських феодалів. У 1086 році за його наказом було проведено земельний перепис, за яким частину вільних селян було перетворено на кріпаків.

(обратно) 15

Лист написано до англосаксонського короля Едуарда Сповідника, який з причини раптової смерті не встиг відповісти Анні Ярославні, як і допомогти їй, а його спадкоємець Гарольд був розбитий Вільгельмом, який і став королем Англії. Лист Анни він, захопивши Лондон, прочитав, знайшовши його в архіві Едуарда, і навіть погрожував захопити Париж, а саму Анну Ярославну зробити своєю служницею, але щось йому стало на заваді – Анна тоді врятувалася.

(обратно) 16

Інгігерда (у хрещенні Ірина), дочка шведського короля Олафа, дружина Ярослава Мудрого і мати Анни Ярославни та її сестер і братів, померла 1051 року. Місце поховання її чи не тисячу років було невідомим. Вважалося – але це здогадно, – що упокоїлась вона в Софійському соборі Києва. Ярослав Мудрий скінчить свої дні у Вишгороді, а спочинок знайде в Софійському соборі, в Києві. Мармуровий саркофаг з прахом Ярослава Мудрого, прикрашений різьбленням та деревиною, буде встановлений у східній частині собору.

У 1936–1939 роках під час досліджень саркофага вчені виявили в ньому чоловічий і жіночий скелети. За даними анатоморентгенологічних досліджень та за даними літопису було встановлено: чоловічий скелет належить Ярославу Мудрому, а жіночий – його дружині Ірині (Інгігерді). За черепом князя Ярослава Мудрого скульптор-антрополог М. Герасимов відтворив скульптурний портрет великого князя Київського (експонується у соборі).

(обратно) 17

Павло I – російський імператор з 1796 року, вбитий у 1801-му внаслідок двірської змови.

(обратно) 18

Нідерландська мова (або ще голландська мова) має два територіальних варіанти – голландський (поширений у Нідерландах, Суринамі, на Антильських островах) і фламандський – поширений у Бельгії.

(обратно) 19

Дещо схоже в назвах населених пунктів спостерігається в Україні. Згадаймо місто та область, що носять ім’я конкретної людини – Івано-Франківськ.

Або селище Михайло-Коцюбинське на Чернігівщині.

Було й місто Карло-Лібкнехтівськ (і не вимовиш натщесерце), на Донеччині, назване на честь «діяча німецького революційного руху». Перейменоване у 1990 році на Соледар (там добувають сіль).

З цієї ж категорії було в Україні (Донеччина) й місто Карло-Марксове…

Але все це переважно чоловічі імена, жінки ж чомусь в Україні не удостоїлись такої честі.

(обратно) 20
1 ... 76 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Анна Київська – королева Франції», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Анна Київська – королева Франції"