Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 74 75 76 ... 249
Перейти на сторінку:
свою звичну роботу. І Богданові Даниловичу в цьому разі потрібно триматися напоготові, бо незчуєшся, як завтра в газеті вже буде надруковано матеріал з його, Зорія, власними висловлюваннями. При цьому зазвичай не завжди точними. Але й Богдан Данилович любив пограти в ці ігри. Отож удав, що піймався на вудку журналіста.

— А що ще такого може трапитися в СБУ, про що не писала б журналістська братія?

— Та осоромилися ваші молоді бійці, так би мовити — майбутня ваша зміна. Воно-то нічого б дивного, якби таке трапилося зі звичайними хлопцями, наприклад, петеушниками чи навіть студентами Інституту культури. Усім відомо, що і там, і там рівень культури майже однаковий. Але щоб до такого дійшли майбутні контррозвідники чи інша «біла кістка» органів держбезпеки, це вже занадто! Мені доводилося писати раніше про розгул наркоманії в академії СБУ…

— Просто-таки «розгул»? — перебивши журналіста, іронічно промовив Богдан Данилович.

— Ну, гаразд, скажемо м’якше — про окремі випадки вживання наркотиків курсантами академії. Наскільки мені відомо, після моєї публікації керівництво Служби вжило відповідних заходів. Деякі начальники полетіли з посад, кількох курсантів тихцем звільнили. Я, до речі, чекав якихось неприємностей від вашої контори. Поки що Бог милував. Можливо, залишили на потім?

— Так що ж там в академії курйозного трапилося, про що навіть такий принциповий журналіст, як Сашко Ліченко, не наважується писати в своєму бульварному виданні?

— О, все-таки я вас, пане полковнику, вивів з рівноваги, якщо ви почали ображати найпопулярнішу в столиці газету.

— Та я й не збирався ображати. Не хочеш говорити — не говори. Завтра прочитаю. Ти ж не втримаєшся. Якщо подія справді того варта.

— А як би ви, Богдане Даниловичу, як заслужений полковник служби, який віддав служінню державі не один десяток І міми, зреагували, коли б дізналися, що ваші колеги — майбутні офіцери, роблять одне одному в туалеті гуртожитку мінет?

Зорій лише на кілька секунд застиг, дивлячись просто в очі журналісту, а потім спокійно, наче Ліченко щойно повідомив полковникові про те, що кава вже охолола, сказав:

А як мені реагувати? Яке суспільство — така й молодь.

І наші курсанти нічим не відрізняються від інших пацанів.

Ви думаєте? А мені завжди здавалося, що ваші, як ви висловилися, пацани повинні відрізнятися від інших. Завжди ж в органи добирали найкращих, найрозумніших, найбільш моральних, фізично бездоганних юнаків, а тепер і дівчат. Що трапилося? Де ж та чистота лав? Де ж поділися чисті руки, гарячі серця?

— Не ятри душу, Сашко. Нічого не скажеш — ти вибрав якраз вдало момент, щоб порушити тему моралі в органах. Мене зараз і так нудить від того, що коїться у нас, та й взагалі в державі.

Я саме на цю тему й хотів з тобою поговорити, спитати поради й попросити, можливо, допомоги. Щоправда, після того, що ти тут

розповів, я не знаю, як ти нам зможеш допомогти.

— Мабуть, ваше начальство знову хоче барвистою картиною затулити обшарпану штукатурку? — Ліченко сказав це серйозно й без будь-якої іронії.

— Сашко, ти, як завжди, проникливий і поблажливий. При цьому малювати картину тобі доведеться на громадських засадах.

— Авжеж, звикли все на халяву. Давайте, викладайте, що там можна нині використати як офігенний здобуток лицарів плаща й кинджала?

5

Вийшовши з кабінету Зорія, підполковник Яруга попрямував до відомчого готелю на Ірининській. Полковник Середа зустрів свого колегу не дуже привітно.

— Думав, що про мене вже забули. Поснідав у вашій їдальні на першому поверсі готелю, кави-чаю напився, новини рідною мовою надивився-наслухався — а ти все не

йдеш. Ну, розказуй, що там наш терорист? Розколовся чи треба нам підключатися?

— Теодоре Йосиповичу, мабуть, нам треба проїхатися в СІЗО. У нашого колеги Петра Симка розмова з Пацьком не клеїться. Я щойно від полковника Зорія, при мені Петро доповідав про результати допитів. Точніше — про їх відсутність. Не зізнається Пацько у скоєнні нападів на Назарова й Бойченка, і квит. Каже, що не був тоді взагалі в Києві. Зараз, поки ви зберетеся, я заскочу до себе, видам кілька телефонних дзвінків: у Вінницю, де, за словами Пацька, він перебував у той час, коли скоєно напади на олігархів, і попереджу Симка, що ми зараз приїдемо. Спускайтеся вниз і чекайте мене біля готелю — за хвилин десять-п’ятнадцять я під’їду.

За годину Яруга й Середа сиділи в кімнаті слідчого й чекали, коли приведуть підозрюваного Пацька. Але першим зайшов підполковник карного розшуку Петро Симко. Яруга познайомив міліціонера і гостя з Росії. Петро Олександрович коротко повторив те, що вже розповідав Богданові Зорію.

— Наволоч кінчена цей ваш Пацько, — Симко не приховував роздратування. — Я його і так, і так, а він ні в яку. Не думаю, що у вас щось вийде.

— А у нас буде зовсім інша розмова, — Середа не виявляв жодних ознак хвилювання, сидів спокійно й тарабанив тихенько пальцями по прикрученому до підлоги столу. — Це ви звідкись придумали, що Пацько причетний до побиття ваших, як ви називаєте, олігархів. Я ж мушу дізнатися, навіщо він підклав вибухівку в цеху і чи дійсно намагався підірвати нею своїх колег у слюсарні. Крім того, до нього є й інші запитання, на які він мусить дати відповідь. Якщо виявиться, що Пацько — звичайнісінький мстивий покидьок, то вважатиму, що я даремно потурбував вас, змусивши носитися зі мною як з писаною торбою. У вас тут, я бачу, своїх проблем хоч греблю гати.

У двері постукали. Два дужі сержанти завели до кімнати кремезного чоловіка, який накульгував. На його

1 ... 74 75 76 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"