Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ловець невинних душ, Донато Каррізі 📚 - Українською

Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ловець невинних душ" автора Донато Каррізі. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 75 76 77 ... 105
Перейти на сторінку:
хтось спробує вбити Астора Ґояша.

— До нього нелегко підійти. Ти бачив охоронців, якими він оточений, — відповів Клементе.

— У всякому разі ти мені потрібен.

— Я? — здивувався Маркус.

— Я не можу стежити за обома родинами зниклих дітей, — пояснив Маркус. — Треба розділити завдання. Спілкуватимемося через голосову пошту. Тільки-но один із нас щось з’ясує, залишить повідомлення.

— Що треба від мене?

— Шукай родину Мартіні, а я візьмуся за батьків Філіппо Рокки.

Етторе й Камілла Рокки мешкали біля моря в Остії, в одноповерховому будиночку із садком, який стояв фасадом до пляжу. Були нормальною родиною.

Маркус не раз намагався надати ширший сенс цьому прикметнику. Він міг позначати однаково як суму дрібних мрій та очікувань, що були реалізовані з плином часу і правили за вид захисної броні від негод, так і справжню картину щасливого життя. Метою багатьох родин було спокійне життя без великих струсів як умова щоденної мовчазної угоди з долею.

Етторе Рокка працював торговельним представником і часто перебував поза домом. Його дружина Камілла була соціальною працівницею в консультаційному центрі, що надавав підтримку бідним родинам і молодим людям, які були в скрутному становищі. Допомагала іншим, тимчасом сама потребувала допомоги.

Подружжя обрало життя на узбережжі, адже в Остії було спокійніше й дешевше. Вони щоденно їздили на роботу до Рима, але це не було обтяжливо.

Удершись до їхнього будинку, Маркус уперше мав враження, що він непроханий гість. На дверях і вікнах були ґрати, але він без проблем відімкнув замок і замкнув його, щойно опинився всередині. Потрапив до кухні, яка слугувала ще і як вітальня. У ній домінували білий і синій кольори. Нечисленні меблі були витримані в морському стилі. Здавалося, що обідній стіл був змайстрований із планок з обшивки якогось човна, на ньому стояла рибальська лампа. На стіні висіло старе суднове кермо, воно обрамляло годинник, а на консолі стояла прекрасна колекція мушель.

Під черевиками рипів пісок, навіяний протягом. Маркус насмілився сюди ввійти, бо сподівався знайти сліди, що ведуть до пенітенціарія. Передусім рушив до холодильника, де побачив папірець, прикріплений магнітом у вигляді краба. Це була записка від Етторе Рокки до дружини: «Побачимося за десять днів. Я кохаю тебе».

Чоловік поїхав у службове відрядження, але це могло бути й брехнею задля заспокоєння дружини. Мабуть, готувався вбити Ґояшa. Розуміючи, що це ризикований крок, не хотів уплутувати в це дружину. Міг зашитися на тиждень у мотелі за містом, щоб підготуватися. Але Маркус не хотів обмежуватися здогадами. Треба було переконатися. Обшукавши перше приміщення, зрозумів, що там чогось бракує. Поміж речей, які він оглядав, не було й сліду страждання.

Певно, наївно було думати, що зникнення Філіппо створить щось на кшталт тріщини в житті його батьків. Щось схоже на рану, але не на тілі, а в предметах. І досить до них доторкнутися, щоб вони стали кровоточити. Адже ця дванадцятирічна дитина зникла саме звідси.

Однак ніде не було ані фото, ані речей хлопчика. Та, мабуть, страждання виявлялося саме через цю порожнечу.

Маркус не міг цього відчути, тому що це могли побачити лише мати й батько. А потім він зрозумів. Придивляючись на сторінці поліції до обличчя малого Філіппо, Маркус запитував себе, як батьки зуміли пережити його зникнення. Коли дитина вмирає, є усвідомлення, що щось закінчується. А коли вона зникає, батьків мучить сумнів. Він може оселитися всюди й примушувати страждати так, що ніхто цього не помітить. Сумнів поглинає дні й години. Минають роки без відповіді. Маркус навіть подумав, що з часом краще дізнатися, що дитину вбили.

Смерть привласнює спогади, навіть найпрекрасніші, і вселяє в них страждання, яких не витримує пам’ять. Смерть стає володаркою минулого. Сумнів гірший, адже привласнює майбутнє.

Маркус зайшов до спальні Етторе й Камілли. На ліжку лежали піжами обох. На підковдрах ані найменшої зморшки, пантофлі поставлені попарно. Усе на своєму місці. Немовби можна було піклуванням про лад замінити безумство болю й хаос, спричинений трагедією, приручаючи все, що нас оточує. Упорядковуючи предмети, щоб вони відігравали фарс нормальності та повторювали нам безперервно, що все гаразд.

І тут він нарешті побачив Філіппо. Він усміхався з фотографії, стоячи поруч із батьками. Його не забули. Він теж мав своє місце — на комоді з шухлядами, біля дзеркала. Маркус хотів був уже вийти з кімнати, коли зауважив дещо й зрозумів, що помилився.

На нічній тумбі з того боку ліжка, де спала Камілла, стояв динамік радіоняні. Присутність цього предмета можна було пояснити тільки в один спосіб.

Вражений відкриттям, Маркус рушив до другої кімнати. Двері були зачинені. Відчинивши їх, він побачив, що в кімнатці, де колись мешкав Філіппо, біля його ліжка, стоїть колиска. Простір поділено: тут були постери його улюбленої команди, письмовий стіл для того, щоб виконувати уроки, але також контейнер для пелюшок, крісло й купа забавок для маленьких дітей. І ще музична скринька з бджілками, які кружляли колом.

Філіппо цього не знав, але він мав братика або сестричку.

«Життя — єдина протиотрута від страждання», — подумав Маркус. І зрозумів, у чому батьки Рокка знайшли мотивацію, щоб спрямувати думки до майбутнього, звільняючись від туману сумніву. Однак його це не переконало. Чи ця родина справді ладна ризикнути краплею спокою, учинивши помсту? Як ці люди зреагували б на повідомлення, що їхній первородний син мертвий? Якщо Філіппо справді був жертвою Канестрарі.

Він уже вирішив вийти, знайти Каміллу Рокка в консультаційному центрі, де вона працювала, і стежити за нею решту дня, аж тут почув звук двигуна. Підняв штору на вікні й побачив маленьке авто, яке припаркували на вулиці. За кермом сиділа пані Рокка.

Маркус заходився гарячковито шукати місця, де міг би затаїтися. Зайшов у кімнатку, що правила за гардероб і місце прасування. Протиснувся в куток за дверима й чекав. Почув шурхіт ключа в замку, а за хвилину — кроки Камілли, яка увійшла у квартиру й зачинила двері. Звук, коли поклала ключі на комод. Стукіт підборів. Жінка зняла туфлі, кинула їх на підлогу. Маркус бачив її через шпарину у дверях. Камілла пройшлася босоніж, несучи в руках торбинки з покупками. Але з нею не було сина чи дочки.

Зайшла до гардеробу, щоб повісити на вішак нову сукню. Повісила, не роззираючись. Їх відділяли лише двері, тонкий шар деревини. Якби жінка пройшла біля Маркусa, легко його помітила б. Але вона цього не зробила. Пішла до ванної.

Маркус почув шум води з душу й покинув

1 ... 75 76 77 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"