Книги Українською Мовою » 💛 Бойова фантастика » Будні феодала - 1, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 1, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 1" автора Олег Говда. Жанр книги: 💛 Бойова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 113
Перейти на сторінку:

Друге — грошики. Десять тисяч, базару немає, з гідна підмога, але далеко не межа мрій феодала-початківця. Якому не менше ніж півсотні тисяч тільки на старті потрібні.

Висновок, — сотник Кураш, дай Боже йому здоров'я, справді вказав мені на золоту жилу. І не скористатися нагодою, треба бути повним ідіотом. Тож помахаємо ще раз на прощання і в дорогу… За грошима та бійцями.

Мамай, на правах військового товариша вислухавши мої міркування, тільки крякнув і поліз обійматися. Чим привів у деяке збентеження іспанця.

А якщо так, то й нема чого прохолоджуватися. Настав час знову ділити загін. Не возитися ж по степу з такими грошима, коли на Поліссі кожен талер на рахунку. Загалом почухав у потилиці і вирішив довірити доставку грошей Федоту. Йому зайвий раз додому навідатися не завадить. Тим більше, завдання дуже відповідальне. А у супровід Стрільцю виділив обох новиків, запорізького кавалериста та московського дружинника.

Ще одне прощання та запевнення незабаром побачитися. Після чого нас залишилося шестеро… Зате найкращих. Ну, чи якось так… Бій покаже. А що мало, то це навіть добре. За кожен виграний бій, залежно від сили ворога, мені нараховуються ті самі пункти популярності. А кожні двадцять п'ять пунктів додають ще одне місце у загоні. Зараз, наприклад, я можу прийняти під свою руку «76» воїнів. О, тільки помітив — п'ятьох мені додав значок сотника. Дрібниця, але приємно.

Мамай вкотре послинив палець і вказав на південний захід.

Гикнули, свиснули і помчали... приблизно годину... А там, наче на замовлення побачили невелику хмару пилу. Яка приблизно відповідна невеликому загону. І рухається на південь.

«Безли* [*тат., — Кіннота, з місцевого населення для охорони прикордонних міст. Загони з найкращих вершників робили набіги на територію противника] — оголосив секретар, коли ми наблизилися на відстань прямої видимості. — У загоні «25» воїнів. Поранених «18». У полоні «2» панцирних козака. «6» селян та «4» селянки».

Чудово! Те, що лікар прописав! У бій зможуть вступити лише семеро, а з такою кількістю ми вже якось упораємося.

— Атакуємо!

Татари, побачивши нас, не надто перейнялися. Звикли, голомозі, що їм тепер тут привілля. Навіть руками вітально замахали, як між союзниками водиться. А може, навпаки, образи вигукували, користуючись безкарністю. Так що п'ятьох ми поклали з ходу. Усього по разу вистрілили. Окрім Оксани, зрозуміло. Вони й зрозуміти нічого не встигли. Ну, а тих двох, що таки встигли і навіть шаблі дістали — Мамай та Віктор зрубали, як лозу на вигулі.

«Перемога. Ви здобули 630 талерів. Ви отримали 380 пунктів досвіду. Із загоном розділено 198 очок. Ви звільнили з полону «2» панцирних козака, «6» селян та «4» селянки». Вами захоплено в полон «18» безли».

А ось і перші бранці. Щоправда, всі лежачі, поки що. Але, судячи з того, як за них взялася Оксана, скоро підуть на поправку.

— Чолом, батьку! — звільнені з полону козаки вклонилися до пояса. — Візьми під свою руку. Душа горить, з бусурманами поквитатися.

— У полон як потрапили?

— Нога в стремені застрягла, конем і придавило, — пояснив той, що волоссям світліше. — Побратим спішився, аби допомогти. Тут бусурмани і наскочили. Три аркани Василь зрубав, більше не встиг. Прийми, батьку. Не пошкодуєш. Ось тобі хрест... — обидва розмашисто перехрестилися. — Хто хоч раз у неволі побував, вдруге живим не дасться. Не підведемо…

— Добре. Ідіть до Мамая, він над вами старшим буде. А в бою подивимося — чого варті.

1 ... 76 77 78 ... 113
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 1, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 1, Олег Говда"