Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Дух джунглів, Алла Сєрова 📚 - Українською

Читати книгу - "Дух джунглів, Алла Сєрова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дух джунглів" автора Алла Сєрова. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 90
Перейти на сторінку:
громадянами, отже, вони не матимуть жодного шансу — навіть ті, що виживуть? У цьому й полягав план: подалі від власної хати, а там — хоч вовк траву їж? І хай Наташка дорожить життям, що з того? Її життя менш цінне, ніж політичні пріоритети. Хай йому чорт, чому я аж тепер це зрозуміла?!

— Куди тепер?

— Ліворуч, між будинками.

Вони, напевне, почули стрілянину, а от чи вистачило їм розуму затаїтися й перечекати? Хтозна. Від Еда можна сподіватися будь-чого, а його благородні поривання заразні, я це вже точно знаю.

Закапелок між гаражами порожній. Їх немає, я озираюсь навколо — та дарма. Вони наробили дурниць.

— Їх нема.

— Сама бачу. — Керстін притуляється до стіни гаража. — Скоро почне світати. Треба вирішувати. Куди вони могли піти?

— Не знаю.

Справді, вже Сіріє. На стіні гаража я бачу знак — четвірка навпаки. Написано кров'ю, зовсім недавно. Знак невеликий, та написати його могла тільки одна людина — Наташка. Це наша сигнальна система. Тільки ми двоє знали її. Ми вигадали її одного літа, коли активно грали у війну, — нам було років по десять. І це була війна, я вам скажу! Нас брали в полон, і обмінювали на своїх, і… Словом, війна — вона і є війна. А ми з Наташкою розробили сигнали, аби було легше знаходити одна одну. Четвірка навпаки саме й означала полон. У Наташки сьогодні не знайшлося крейди.

— Їх знайшли.

— Звідки ти це знаєш? Може, твоя подруга повела їх у якийсь сховок.

— Просто прийми це як факт. Їх знайшли, і тепер тільки Бог знає, де вони можуть бути. Нам треба вшиватися звідси, доки й нас не запопали, треба десь осісти й трохи відпочити…

— Маєш рацію. Треба десь помитися, бо мікроби нас знищать швидше, ніж терористи. До готелю нам не можна… Зараз, чекай!

Вона вихоплюється зі схованки й біжить до під'їзду Там спокійно куняє старий іржавий «запорожець». Я навіть знаю, чий він, — деякі речі не змінилися. Його власник — одноногий дядько, котрий завжди ходив у синьому береті. Отже, він і досі живе в цьому будинку, а свого драндулета навіть на стоянку не ставить — упевнений, що таке щастя нікому й задарма не потрібне. Мені трохи ніяково, що ми крадемо машину в каліки, та ми ж потім віддамо!

— Там немає пального.

Ми підводимо голови. З балкону другого поверху на нас спокійно дивиться власник машини.

— Зовсім? — Керстін діловито буцає ногою колесо.

— Зовсім. І вже давно. А що, треба їхати?

— Треба сховатися. — Керстін проводить пальцем по запиленому склу. — І просто зараз.

— Піднімайтесь обидві сюди.

Керстін тягне мене до під'їзду. Мені це видається божевіллям — йти в гості до людини, у якої ми щойно намагалися вкрасти машину. Та перед Керстін замаячила перспектива ванної кімнати, тож якби навіть їй на дорозі став танк, вона б його змела єдиним поривом своєї душі. Я все знаю про гігієну, але в неї це просто пунктик.

Двері оббиті вишневим гладеньким дерматином. Табличка з номером квартири охайна і з претензією на аристократичність, ручка на дверях у вигляді голови вовка, кнопка дзвінка теж не просто так, а оздоблена якимось химерним металевим плетивом. Наш гостинний господар — людина непересічна.

— Заходьте.

Він прочиняє двері, і ми прослизаємо у вузенький передпокій. Мені страшенно незручно, а Бартон почувається, як риба у воді. Як колись казала баба Галя з третього під'їзду, поганому виду немає встиду. Вона мені це казала! Що б вона про Керстін заспівала, цікаво? І взагалі — під старість на людей нападає повальна цнотливість. Чим більше ліхтарів запалено замолоду, тим суворіші судді виходять під старість. Дивна штука, правда?

— Я до ванної перша!

Господар подає нам чисті рушники. Я ставлю свою сумку на підлогу. Ця сумка вже є частиною мене: там інструменти, зброя, засоби особистої гігієни… Бартон могла б не квапитись так до ванної, це неввічливо. Та вона вже зачинила за собою двері.

— Прошу, заходь до кімнати.

Господар повертається і йде вперед, мені незручно бачити його так зблизька. Милиці стукають об підлогу. Кімната невелика, така сама, як у Наташчиній квартирі. Старенький диван, телевізор і полірований сервант — такі випускали у п'ятдесяті роки.

— Сідай, Віко.

Я здригаюся. Звідки він знає моє ім'я? Це якась пастка, і ми самі в неї попхалися…

— Чого ти дивуєшся? Ти ж виросла в сусідньому дворі, в мене там гараж був колись — ви ж на ньому постійно засідали.

— Гараж?

— Так. А ти не знала, що він був мій? Кажу «був», бо довелося продати. Але ваші шкодливі мармизи мені добре відомі. Ти, Наталя, Петько, Катерина, Славко і Сергій. Нікого з гоп-компанії не забув?

— Машка.

— Ну, так. Маша. То невже ти думала, що я тебе не впізнаю — хоч би скільки там років минуло? Не так сильно ти змінилася. Як Роза поживає?

— Здорова, слава Богу.

— Добре. Нас дедалі менше лишається — ми ж із Розою колись в один клас ходили. І Давида я знав. І твою матінку непутящу — вибач, звичайно, та роки спливли… Я тут сплю на балконі — спекотно, знаєш, то вся ота колотнеча вночі мене розбудила. Це вас так заганяли?

— Власне кажучи…

— Е-е, дарма ти так. Чи ти думаєш, що побіжу доносити? Навіть у голову не бери. Твоя сестра бідовіша за тебе, а ти мене вже півгодини і так, і інак приміряєш — і все кінці не зведеш. Не буду я доносити.

— А ви…

— Андрій Петрович. Так мене звати.

— А, так, звичайно… Ми заплатимо за клопіт, я…

— Я в тебе грошей питав?! Паскудне дівчисько, зовсім мізки по тих америках розгубила! Це теперішні за гроші матінку заріжуть, а ми колись не так жили, то вже мені мінятися не з руки.

— Я не хотіла вас образити.

— Бач, не хотіла… Не годиться так. Сідай, не стовбич, ледве на ногах тримаєшся. Хто це вас обох так витіпав?

— Та так…

— Торі, йди до ванної.

Керстін уже впоралась, тепер сяє як нова копійка, аж мені хочеться її стусонути. Зовсім совісті немає! Упіймалась на гарячому — і наче нічого не сталося. Піду від них, божевілля якесь.

Я зачиняюсь у ванній. Вона така сама крихітна, як колись була в нашій із тіткою Розою квартирі. Тут чисто, старенькі кахлі блищать, ванна біліє — мені треба трохи зібрати думки, а кращого місця я не знайду. Дістаю з сумки речі, роблю інвентаризацію. Усе начебто на місці. Навіть гранати. Як

1 ... 76 77 78 ... 90
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дух джунглів, Алла Сєрова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дух джунглів, Алла Сєрова"