Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Федько у пошуках чупакабри 📚 - Українською

Читати книгу - "Федько у пошуках чупакабри"

209
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Федько у пошуках чупакабри" автора Сергій Володимирович Гридін. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 22
Перейти на сторінку:
class="p1">У Сеньчин двір боялася заходити навіть поштарка, яка носила бабі пенсію. Як тільки хтось потрапляв Нюрі на очі, свиня розганялася до швидкості експреса й кидалася людині під ноги, намагаючись повалити її на землю. Спочатку це їй часто вдавалось. Потім люди перестали заходити на обійстя, а свинота зрозуміла, що вулиця — не и територія, і, виходячи за ворота, тримала себе в ратицях.

Кілька місяців тому баба Сенька десь пропала. Згодом вияснилося, що и забрали в будинок для людей похилого віку, бо сама вона не могла вже собі дати ради. Нюра кілька ночей жахливо вищала і рохкала, а коли виїла на обійсті всю городину та погризла кору дерев у садку, — безслідно щезла. До цього часу про неї ніхто не чув…

І от виявляється, що замість загадкової та небаченої Чупакабри курей крала голодна Нюра, яка й сиділа в ямі, рохкаючи та повискуючи. Правда, зараз вона була більше схожа на пральну дошку, ніж на свиню, з чого можна було зробити висновок, що останнім часом їй жилося не солодко.

Дядько повернувся до хати, взяв якесь рядно, накинув на яму та вміло закрутив у нього свинтуса. Потім заніс цей клунок до хліва і поклав у саж, у якому ще торік рохкали вгодовані підсвинки та який спорожнів після Різдва. Дядько кинув туди жмут накошеної зранку трави. Нюра кілька хвилин полежала тихо, тоді зашаруділа, висунула рильце й понюхала повітря. Потім угледіла траву, скоса зиркнула на людей, які спостерігали за нею, та в секунду схрупала все, що їй дали. Пошукала ще і, не знайшовши, заспокоїлася та вмостилася спати.

— Ну що, татари! — звернувся до дітлахів Віталько. — Ходімо і ми спати! А завтра вирішимо, нагородити вас чи, може, провести роз’яснювальну роботу. — Він легенько підштовхнув Павлушу, обійняв дружину, взяв під руку діда і попрямував до хати. За ними потягнулися хлопці, і через хвилину всі вже були на своїх місцях.

— Чує моє серце, що без «роз’яснювальної роботи» тут не минеться, — з тугою в голосі промовив Павлусь, коли вони повлягались і вимкнули світло.

— Ранок покаже! — озвався Сашко. — Може, ще обійдеться!

Хлопці замовкли, а вже за хвилю в кімнаті чулося їхнє мирне сопіння.

Розділ 6

Коли на суд безмовно тихих дум

Встають далеких споминів тумани, —

Приходить знов давно заснулий сум,

І серце рве, і ятрить давні рани.

— задумливо процитував Маркіз де Переймало.

— Ех, Маркізе! Не ятри ти мені «давні рани»! — тужливо простогнав Біленький. Товариство похнюплено сиділо під улюбленою яблунькою, налаштовуючись на плідну працю.

З самісінького ранку хлопці вислухали «подяки» від усіх членів сім’ї. Від діда — за зіпсовану сорочку, від тітки — за те, що налякали діда. Лише дядько спочатку трохи побештав їх за несанкціоновані лови, але потім похвалив за те, що злапали-таки зловмисника. Тепер кури могли спати спокійно!

На загальній раді було вирішено перевиховувати хлопців працею.

— Навіть з мавпи труд людину зробив! — сказав дід Ілько. — То, може, і з вас іще буде щось путнє.

— Та й енергію вашу невгамовну ліпше пустити в мирне русло, — підтримала Ілька тітка.

І от тепер перед ними відкривалася перспектива покласти кілька (можливо, найкращих!) годин юного життя на «каторжну» працю.

Потрібно було, по-перше, засипати викопану яму, по-друге («Коли ви вже так рити любите!»), скопати тітці грядку під вікном, Я щоб вона посіяла квіти, і по-третє (і це допікало найбільше!), прибрати в старій шопі, де, невідомо з яких часів, лежала купа всілякого барахла.

Розбиратися з ямою відрядили Маркіза («Сам копав — сам і засипай!»). Де Переймало спробував був щось заперечити, але його ніхто не слухав, і пес, опустивши голову, побрів виконувати доручення.

Хлопці взяли до рук інструмент і заходилися скопувати призначену ділянку. Єдиною радістю в цьому було те, що пухкенька, м’яка земелька копалася дуже легко. Тож життя почало налагоджуватись і вже не здавалось таким сумним і безнадійним.

Малий Барабаш зі всіх сил намагався допомогти. Через юний вік він був звільнений від працетерапії, і йому за це було трохи соромно. Все ніби робили разом, аж тут — хлопців покарали, а він залишився ні при чім! Тому Павлусь і по воду бігав, і лопати обстукував — аби друзі на нього не сердились.

— Ну от! Ніби все! — промовив Біленький, задоволено споглядаючи величезний (майже два на два метри!) клапоть перекопаної землі. — Тепер ще грабельками підпушити — і баста!

— Давай я! — викликався Павлуша й схопився за граблі. — Я вмію!

— Коня кують, і жаба лапу підставляє! — мовив Сашко.

Він хотів уже забрати в малого інвентар, але Петрик його зупинив:

— Та нехай! Воно ж неважко! Ну, молодь, греби! — Професор ляснув Павла

Віталійовича по плечу. — А ми вже тут, у затінку полежимо.

Коло них розпростерся знову весь брудний Марко, який теж саме завершив свою роботу.

Малий, висолопивши від зосередження язика, почав ретельно розгрібати скопану землю. Зненацька він присів і щось узяв у руку,

— Гей! — гукнув Павлусь. — Подивіться, що я знайшов!

— Ну і що ж ти там знайшов, археолог ти наш? — ліниво процідив Сашко, який пригрівся на сонечку і потягувався, наче кіт (тільки що не муркотів).

Барабаш підбіг до них. У руці в нього дійсно щось було. Він простяг долоньку, і хлопці побачили на ній невеличке темне кружальце.

— Дай-но сюди! — скочив з місця Біленький. Він обтер футболкою невідомий предмет. Кружальце виявилось монетою і, судячи з усього, старовинною.

Професор вихопив знахідку Сашкові з рук і, примруживши око, став роздивлятись її з виглядом неабиякого знавця.

На монетку падало сонце, і вона блищала так, ніби не пролежала невідомо скільки в землі.

— Це срібло! — авторитетно заявив Петрик. — Такі речі у скарбах знаходять!

— Звідки знаєш? — не повірив Павлуша.

— Це життєвий досвід, малий! — поблажливо відповів Професор.

— Прикольна штука! Потім роздивимось! — сказав Біленький, забрав знахідку у друга і, ще раз з цікавістю глипнувши на неї, поклав собі до кишені. — А зараз ідемо прибирати шопу.

— А-а-а-а!? — протяг Барабаш, показуючи пальцем на Сашкову кишеню.

— А-а-а-а! — передражнив Біленький. — Нехай тут побуде, а то ще загубиш!

Павлусь похнюпився. Ех, як іноді хочеться стати дорослим! їм можна все: телевізор довше дивитися, спати лягати, коли заманеться! А тут усі знай командують тобою. Але довго ображатися на брата Павлуша не вмів. Тож через секунду вже підстрибом ішов за ним, забувши про відібраний «скарб».

Розділ 7

Біленький відчинив двері шопи. Будівля була старою, дерев’яною, але ще

1 ... 7 8 9 ... 22
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Федько у пошуках чупакабри», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Федько у пошуках чупакабри"