Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Той що вижив, Олександр Шаравар 📚 - Українською

Читати книгу - "Той що вижив, Олександр Шаравар"

1 596
0
30.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Той що вижив" автора Олександр Шаравар. Жанр книги: 💛 Фентезі / 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 79 80 81 ... 145
Перейти на сторінку:
Глава 19

Глава  19

 

Запис у журналі спостережень: день 218

Я живий, здоровий, і я у місті. Сьогодні у планах остаточна легалізація. Я маю на руках документи з лікарні про те, що я син Марло і що я досі не зареєстрований через проблеми зі здоров'ям. Тепер мені варто було звернутися до адміністрації, і оскільки за тими документами я вже повнолітній, міг діяти сам, що й збирався зараз зробити.

Паспортний відділ міністерства внутрішніх справ перебував у будь-якому великому населеному пункті, у передмісті столиці їх навіть кілька. Ось до одного з них я й подався відразу після того, як увійшов до міста.

— Ану стояти, — почув я голос. Обернувшись, побачив, що зверталися саме до мене. Це поліцейський. — Хлопче, ти б маску носив, чи що, — з жалем подивився на мене поліцейський, потім схаменувся і продовжив: — Хто такий? Куди йдеш?

—  Іду отримувати паспорт, - сказав я. — Через проблеми зі здоров'ям не міг раніше це зробити, — передав я поліцейському документи з лікарні. Той мало що зрозумів у медичних термінах, але головне усвідомив.

— Син Торвіса Пагорта. Знайоме прізвище, але не можу згадати. Добре йди, але про всяк випадок одягай маску наступного разу. Я розумію, що ти не хотів бути таким, але нам надійшло десять звернень про мутанта, що спокійно розгулює містом.

—  Врахую. — Слова поліціянта лише остаточно зіпсували мені настрій. Раніше я не хвилювався з приводу своєї зовнішності, тому що був досить симпатичною людиною. Але зараз, коли поліція зупиняється через зовнішність, дуже неприємно.

—  Ти не ображайся, але ти страшний як п'єрн, - сказав поліціянт. — Успіху тобі, — додав він і одразу схопився за свисток: у нас на очах кишеньковий злодій у жінки витягнув гаманець із сумочки. — Ану стояти! — От тільки кишеньковий злодій на відміну від мене не став навіть озиратися. Він розвинув просто величезну швидкість і вже за кілька секунд зник у підворітті.

—  Дякую, - відповів я поліціянту вже в спину.

Паспортний відділ, до якого я прагнув потрапити, знаходився в тій же будівлі, де й податкова. Сама будівля однією стіною виходила прямо до моря. За бажання можна було сісти на водний транспорт, пройшовши лише кілька кроків. Протилежна сторона виходила на невелику площу, де стояли лотки з різним дрібним мотлохом. Центральний вхід до паспортного відділу був саме з боку площі.

І ось тут з'ясувався позитивний бік потворності: мені не довелося штовхатися в натовпі. Натовп сам розступався за мого наближення. У самій будівлі було  досить прохолодно, попри спеку зовні: тут явно  працювали артефакти, що знижують температуру повітря.

Центральний хол понад триста квадратних метрів. Все приміщення оздоблене мармуром. Декілька колон, що підпирають п'ятиметрову стелю, прикрашалися гарним різьбленням на морську тематику: це і риби, і черепашки, і навіть водорості. На підлозі мозаїка, вкрита емаллю, що зображує герб королівства Герен: величезний корабель, що йде на чолі цілої армади. Все прямо говорило про те, що королівство морське і сильне.

У повітрі панував аромат свіжого моря, а також чути звуки морського прибою. Якщо заплющити очі, то можна з легкістю уявити, що знаходишся десь на березі моря. Так воно в принципі й було, але в будівлі почути подібні звуки незвично, причому звучання спеціально зроблене для цього приміщення. Не було луни, і в будь-якій точці приміщення чувся прибій.

У глибині приміщення була стійка адміністратора паспортного відділу. Вона з двох боків прикрашена екзотичними рослинами. Праворуч від стійки адміністратора біля стіни стояли лавочки, на яких сиділи нітірі в очікуванні черги.

—  Тут вільно? — підійшов я до єдиної напівпорожньої крамнички.

—  Вільно, - сказав чоловік, піднявши на мене свій погляд. — Ти з якого питання? — спитав він у мене, навіть не показавши, що моя зовнішність його лякає.

— Так вийшло, що від народження я дуже хворий, і мене батьки не реєстрували…

— Боялися перевірок у разі смерті, — кивнув мій сусід по лавці. — У нас сусіди теж до трьох років не реєстрували доньку, народилася із серцевою недостатністю. Потім, коли назбирали грошей та зцілили, зареєстрували. А в тебе, походу, щось серйозніше було.

— Батько звернувся до химерологів, щоб я міг жити. В мене одне серце.

—  Пощастило тобі. Інші батьки здали тебе в притулок і забули. Виходить, у тебе немає документів.

—  Чому? Є довідка у лікарні про мою дієздатність.

—   Вважай, що ні. Готуйся платити штраф і довгу тяганину. Раніше вечора не вийдеш звідси.

— А звідки ви знаєте?

— Я вже вдесяте за новим паспортом приходжу. Встиг вивчити усі нюанси їхньої роботи.

— Вдесяте? - здивувався я.

—  Втрачаю їх постійно, - сказав чоловік і відразу спробував перекласти тему. Стало зрозуміло, що він дурить мене. Вказувати йому на це я не став.

Моя черга підійшла лише за дві години. За цей час я вже дізнався, де в передмісті купити найкращий куйбас, з яким торговцем можна поторгуватись, де сьогодні буде розпродаж. Дізнався про історію кожного з шести домашніх вихованців мого нового знайомого. Дізнався, що треба робити, якщо в будинку заводиться дрібна погань, а мага кликати не хочеш.

Взагалі, я багато дізнався про «корисну» інформацію, але серед неї була й справді корисна. Так дізнався про процес реєстрації ліцензії для торгівлі на ринку. Щоправда, для торгівлі магічними артефактами необхідно отримати сертифікати якості від одного з десяти артефакторів, які мають акредитацію на роботу контролерів. І, судячи зі слів мого сусіда лавкою, лізти без зв'язків у цей бізнес не варто. Якщо є якісь артефакти, то продавати їх краще відразу в магазини, що торгують магічним приладдям. Повної ціни ніхто не дасть, але це краще, ніж мати справу зі справжньою артефакторною мафією.

Скільки правди в його словах, сказати важко, але для початку послухаємлся його поради й спробуємо продати десяток болтів з малим зціленням безпосередньо в магазин магічного приладдя.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 79 80 81 ... 145
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Той що вижив, Олександр Шаравар», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Той що вижив, Олександр Шаравар» жанру - 💛 Фентезі / 💙 Бойове фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Той що вижив, Олександр Шаравар"