Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий 📚 - Українською

Читати книгу - "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий"

320
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий" автора Андрій Хімко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 81 82 83 ... 180
Перейти на сторінку:
не враховувати, що наш устиг покласти куди більше жертв на «живот» соціалізму. Подібні в них і наміри — в їх основі лежить загарбання світу, починаючи з найближчих сусідів, і своєї гегемонії над ними, як зразка передової суспільної системи для трудящих, із попередньо засланими агентами НКВС та гестапо в Комінтерн... Наш деспот — взірець для наслідування для німецького. Знищення опозиції, ворогів народу, буржуазних елементів, троцькістів, шкідників, зловмисників-змовників, куркулів, націоналістів (окрім росіян) тощо, як і насильницька безвідплатна позика диктатурі пролетаріату з убогих кишень справжніх пролетарів є не чим іншим, як продовженням ленінського воєнного комунізму «Леніним сьогодні», а потокове постачання сировини фюрерові та популяризація гітлерового наслідування соціалізму — продовженням ленінської світової революції, в основі тільки великоімперської, «Леніновим спадкоємцем», — перейшов на шепіт «дяха» Потап.

Говорив він іще чимало чого в тому ж ключі, тож Янчук ішов додому в заклопоті від почутого, затуманений і навіть настраханий, хоч і не міг сказати, чим конкретно. Шосте чуття йому підказувало лиш одне: найближчим часом імперію та її сусідів чекають якісь катаклізми, отже, щось може перешкодити його навчанню в університеті, що став кістяком і снастю всього його подальшого життя, зрісшись із його єством. Петро навіть докорив собі, що досі не розписав на дні тематичного плану, не проаналізував літературу й інші джерела до навчання, втративши аж три тижні. Тривожився Янчук також через те, що якийсь час мусить потратити на влаштування в курортоуправління, де робочий день буде на годину тривалішим, ніж у колонії, на входження в новий колектив і на свою нову роль у ньому. Непокоївся й Лесею, без якої не уявляв свого життя в прийдешньому.

Вдома Петро застав Лідуню, що, перебуваючи у відпустці, доглядала за бабусею, якій все тяжче ставало зводитися з ліжка та ходити по хаті. Лідуня поділилася з братом здогадкою, що після приїзду «аблаката» господиня навмисне майже нічого не їсть, ходить під себе і безперестанно повторює: «Прийми мене, Боже, немічну!»

— Поки тепло та сонячно, постіль сохне швидко, а взимку де я її сушитиму, як пратиму часто? Хто з бабусею буде, як піду на роботу? — Лідуня звертала увагу Петра на речі, про які він навіть не задумувався. — Вона має гроші, я бачила у завертці під подушкою, то може б ти найняв когось на годину-дві? А може мені порадиш розрахуватися на роботі, щоб бути біля бабусі? — з повагою питала брата. — Приходив сьогодні воєнком отой із Гольдою, поговорив із бабусею, а тобі лишив адресу — просив відвідати його ввечері по дев'ятій. А тітка Гольда мені стільки одягу надарувала!

— Одяг — тобі? — щиро здивувався Янчук, глянувши на годинника, що показував уже початок десятої.

— Мені — за те, що допомагаю бабусі!.. Сходи до них! Переказував обов'язково прийти вже сьогодні, по якійсь пильній справі.

— Про вовка промовка, а він у хату, — зустріла Янчука на порозі Гольда Абрамівна. — Фіма, Петро прийшов! — гукнула чоловіка з другої кімнати. — Проходь, сідай, ми були у вас, та тебе не застали, — господиня присіла навпроти.

— Добрий вечір! То добре, що ти прийшов, як ми просили, — подав господар Петрові руку і присів у крісло. — У нас до тебе велике прохання, звичайно, оплатне, і ти, будь ласка, не відмов нам, бо ми попали в неймовірну крайність, а ти може б зміг допомогти нам.

— Кажіть, Фімо Йосиповичу, в чому ж та прикрість? — розгублено дивувався Янчук.

— Ти ж нашу Штерну бачив якось у бабусі і у школі, вона хвалилася, вітався з нею?

— Не один раз, а що сталося?

— Вона не склала іспитів із креслення, хімії й німецької мови, їх перенесли на осінь. Із кресленням ми вже справу залагодили, а за хімію та німецьку вона й не бралася літом. То може б ти допоміг їй здати їх хоча б на задовільно, щоб вона могла одержати свідоцтво про середню освіту?

— Який із мене репетитор, Фімо Йосиповичу? Я їх сам ледве поздавав.

— Але ж поздавав, а вона — ні!

— А Штерна сама чого хоче?

— Згодна, щоб ти з нею позаймався.

— Я б хотів сам те від неї почути, — Петро був явно спантеличений.

— Штерночко! Петро хоче почути від тебе, що ти згодна з ним сісти і підготуватися! — гукнула Гольда Абрамівна крізь закриті двері до дочки.

— Зараз вийду, не репетуй! — роздратовано відповіла дівчина зі своєї кімнати.

Довгенько довелося чекати, поки врешті повернувся ключ у дверях і вийшла Штерна. Пишна і пухка, із рудим волоссям, у розкішному халаті з темного оксамиту, зневажливо чи й навмисно не захристаному, вона не сіла, а прилягла у крісло-гойдалку. Розмова тривала недовго.

— Мені, Петре, те свідоцтво не треба, треба їм обом, — показала вона очима, — але коли ти згодишся посидіти зі мною, як кавалер, пару днів над ненависними мені хімією й німецькою, то я не відмовлюся. Можеш почати хоч зараз.

— А підручники і конспекти в тебе є?

— Підручники маю, а конспектів я зроду в школі не писала! Моя стихія — математика й фізика, а ці — один сморід!

— У неї з математики дуже добре, а з фізики добре, — докинула мати.

У просторій горниці запанувала тиша, яку порушував лише хід масивного годинника на стіні. Янчук не знав, що мав робити, тож зважував, роздивляючись на шафи з книгами, дорогі меблі, високу стелю з люстрою, дитячі ляльки на дивані і хідники до трьох дверей у сусідні кімнати. Подумав, що це був чийсь маєток, а тепер тут господареві — лише чималий портрет Сталіна та куди менший Тимошенка. Петрові спало на думку, що німецьку мову Штерні доведеться здавати Шпаківському, а хемію — Борисовому дядькові Онищенку, дуже принциповим уже літнім педагогам, хоч до нього обидва були прихильні й доброзичливі.

— Я зовсім не маю часу й уміння, Фімо Йосиповичу й Гольдо Абрамівно, але відмовити Штерні не можу, тому спробую вже зараз і завтра-післязавтра вдень повторювати з нею, щоб хоч вияснити, в чому справа, — сказав Янчук у заклопоті, зводячись. — Підемо до тебе, Штерно?

— Па-па, предки! Із таким репетитором я не лише екзамени здам! — показала батькам язика Штерна і повела Петра у свою кімнату.

З Петром наодинці, як тільки закрила двері на ключ, дівчина повела себе не так задирливо й зухвало.

1 ... 81 82 83 ... 180
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий"