Читати книгу - "Яр"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Яр" автора Іван Іванович Білик. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 82 83 84 ... 291
Перейти на сторінку:
як допіру:

— Ти чого?

— «Чого собі постелеш, на тому й ляжеш, а не постелеш, то піняй на себе», — відповів я їй словами Антона-старшого й знову засміявсь. Але на серці не було так легко, як я вдавав, намагаючись перекопати в цьому й Оленку, і самого себе.

Та її чорнобриве обличчя було так близько, і гострячок верхньої губи так палав, що я забув усі на світі знегоди й самотортури, якими люди карають себе майже добровільно, не знати за що й для чого. Пружне дівоче тіло здригалося в моїх обіймах, і мене до шалу доводив невловний кінчик Оленчиного язичка, який раз у раз ховався за різучими зубками. І коли я в цю хвилину міг узагалі міркувати, то поклявся б усіма відомими мені клятвами, що немає в світі нічого солодшого понад кінчик отого в'юнкого язичка.

— Ти любиш, як пахне мнята? — невідомо нащо спитала дівчина.

Я відповів:

— М'ята мені пахне цвинтарем.

Оленка засмутилася й притихла, по тому сказала:

— Тоді я вже не буду.

— Що не будеш? — не второпав я.

— Мить голову з мнятою.

Я тільки тепер дотямив, чому від її густої чорної коси так приємно віє прохолодою. Узявши в руки товсту тристалчату змію, я скрутив її калачиком і накрив собі нею обличчя.

— Завжди мий косу м'ятою, чуєш?

Оленка щасливо засміялась:

— А ка-аже!.. Ух ти ж Ненада вреднюча!

І знову наставила мені гостренький кінчик верхньої губи. По тому притихла, і зиркнула в мої очі, і сховала обличчя в мене на грудях.

— Ти тільки не смійся, чуєш... Я колись думала — нашо то люди цілуються? Гидко ж, думаю, з чужими... І стуляю, було губи, як ти мене... А воно... Я дурненька, ге? Скажи, дурненька? Тобі кумедно мене слухать?

Я пригорнув її й уп'явся вустами в червоний гострячок зав'язаної бантиком губи. Рука, мимовільно сковзнула до тугенького м'ячика дівчого перса, і Оленка здригнулася. Я відсмикнув руку й зніяковіло застиг. У кімнаті повисла тиша, було навіть чути, як потріскує ґнотик олійного каганця.

Оленка нарешті звела на мене злякані очі:

— Тобі... гидко?

— Що? — не міг збагнути я.

— Та... оте, шо... Я так давно ждала цього й боялася... Тобі не гидко? — перепитала вона.

— H-ні... — не знавши, про що й мова, сказав пошепки я.

— Тоді ще візьми мене за... ну, за груди.

Я, відвертаючись, нерішуче поклав руку на тремкий пружний клубочок.

Оленка спитала ледь чутно:

— Ти мене любиш?

Я мовчки кивнув головою.

Вона міцно притулилася до мене всім тілом:

— І я тебе... Міні кається, шо я кудись летю... Аж лячно.

Я вдивлявсь у чорну пітьму її очей. Повіки Оленині ледь здригалися й не блимали. Я ні про що більше не думав, бо такі очі здатні поглинути й кожну думку, і все на світі, і самий світ. У голові трохи наморочилось, і тоді не в думці, а якось ніби вухами я пригадував оті смішні слова «кається, шо я летю», які зовсім не здавалися мені смішними, бо я й сам ніби витав у блакитному сяйві повітря.


У Ярі з'явилося нове слово «кампазітор». Його, як і всі подібні до нього, пустив у світ жебрак і волоцюга Єсохвад. Було те на базарі в останню неділю перед Великоднем. Якийсь другоселець вирішив позбиткуватися з нього й запропонував:

— Чуєте, діду, скиньте лахи й покажіть отому-то німцеві, чим ви сідаєте на лаву, — дам оце-го все борошно!

Єсохвад подививсь на торбинку, де було хунтів із п'ять борошна, і махнув рукою:

— А хо, давай!

— Ніт, ви сперва скиньте штани, туді заберете борошно.

— А не надуриш? — пересвідчився старий.

— Їй-бо, сука буду, гоце-го всеньке ваше, шо в торбині. Гось-де я його цьому дядькові покладу, хай держить, коли не вірите.

Єсохвад подивився на нього, тоді знову на торбинку. Німець ішов уздовж ряду й збирав податок натурою: в однієї молодиці пару яєць, в іншої — масла. За ним широко ступав у великих коротких чоботях другий німчик, маленький, мов рахітний підліток, і тримав ті «покупки» біля грудей.

Об заклад билися голосно, тому навколо діда й того другосельця зібралося чимало базарувальників. І коли німець із німчиком підійшли до них кроків на п'ять, Єсохвад розстебнув ґудзика на штанях і показав їм грішне тіло. Докруж стало тихо-тихо, усі дивилися, що робитиме німець. А він стояв, мов прибитий, і глипав на Єсохвада. І тільки коли дід вирішив, що вже чесно заробив свою торбинку з борошном, і підтяг штани, німець заволав на все базарище. Він підскочив до старого й заходився копати його чобітьми попід зад, а той підстрибував, боронився й тицяв йому межи очі якогось потертого папірця:

— Та хо ти, пан, хо ти б'єся, на оссьо почитай, а не!..

— Пап, пан! — виступив із гурту якийсь чолов'яга. — Дід теє, дід теє! — і виразисто покрутив собі пальцями біля скроні. Солдат кинув діда й виматіркувався, і це чули всі люди, бо всі вже знали, як німці черкаються. Махнувши до свого німчика, він пішов геть, а дід ще довго дивився йому вслід і чухався. Проте, видно було, що його не дуже засмутив прочухан.

Показавши вслід німцям ще й кулака до

1 ... 82 83 84 ... 291
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Яр», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Яр"