Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий 📚 - Українською

Читати книгу - "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий"

320
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий" автора Андрій Хімко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 83 84 85 ... 180
Перейти на сторінку:
пересиливши ревниву муку чималою мовчанкою, він врешті запевнив кохану, що бабуся щодо них помилилася.

— У нас все буде інакше, все гаразд буде! — прошептав він на вухо дівчині. — Неодмінно інакше і неодмінно гаразд!

— Бабуся кажуть, що ти дуже щасливий! Я вірю тобі, золотий мій! Вірю, люблю, боготворю і повторюю, що у будь-яку мить і при будь-яких обставинах я твоя! — сказала Леся палко і рвійно притулилася до нього, аж він почув стук її серця.

Чимало часу по тому закохані цілувалися, ласкалися й пестилися, милувалися й голубилися, впиваючись і п'яніючи, поки вже за північ Петро не відвів Лесю додому, домовившись зустрічатися лише по суботах і неділях, бо йому після роботи треба братися за університетську програму, а їй — належно вчитися.

Уладнавши наступного дня за сприяння баби Сари питання догляду Лідунею бабусі Парані, що була дійсно геть слабою, Янчук погасив у фінінспекції бабусині досить прострочені платежі за будівлю, грядочку й воду, оплатив черговий виклик адвоката, домовився з господинею, що він і Лідуня не платитимуть їй квартирних, поки дівчина піклуватиметься нею, і лише після полудня, набравши чимало книжок та конспектів у портфель — пам'яті Ріти Генріхівни — пішов із Лідунею у Соснівку на свою квартиру. Показавши сестрі своє нове місце роботи, він домовився з нею, що при різкому погіршенні здоров'я господині серед тижня вона негайно сповістить його, а по суботах і неділях він днюватиме й ночуватиме вдома у бабусі.

Звичайно, Ліда була в неймовірному захопленні від того, що брат мав і роботу за спеціальністю, та ще й зовсім поряд, і розкішну, як на її погляд, квартиру у такому чарівному місці під віковічною сосною. Сестра перебільшувала і його поетичні здібності, і його людську вдачу, приписуючи не властиві йому якості. Разом із тим, вона ревнувала його до Лесі і вважала, що вони не пара, — через неймовірну Лесину вроду та її розкішне життя в достатках. Правда, вона виказала йому свою думку лише єдиний раз.

— Сестрице, коли вже падати мені з коня, то із заздрісного! — віджартувався він.

— Тебе дуже любить тітонька Феся Антипівна, ото була б тобі пара! Вона, хай і не вродлива, та працьовита й душевна! — відповіла, помовчавши, дівчина.

— Звідки ти знаєш, Лідо, що вона мене любить?

— У нас із нею тільки й мови було, що про тебе! Вона й малюка свого назвала твоїм іменем, а донечку — моїм, бо, як ніхто, була нам рідною!

— Лідуню! Хіба ж твій брат заслуговує лише вдовиці, а не дівиці?! Феся Антипівна ще й старша за мене...

— Хату б ти мав уже, а так, як бабуся Параня помре, її невістка викине нас на вулицю!

— Будемо жити в моїй курортній удвох! — Петра не лякало безквартир'я, як Ліду.

— Бабуся на ладан дихає, її невістка-кацапка хату проп'є або своїм кавалерам подарує!

— Бабуся жива, сестро, доглядати її ми зобов'язані, бо, по-перше, мусимо бути їй вдячні, а по-друге, не маємо куди подітися, та й перед сусідами совісно, — відпровадив урешті Петро Лідуню.

Приймали Петра Янчука на нову роботу у санепідемстанції по-особливому, адже його супроводжували сам начальник курортоуправління Атанасов із кадровиком, а відбувалося все при зібранні всього нечисельного колективу: трьох лікарок, завлабораторією з лаборантами, фельдшериць, санітарок, дезінфекторів і робітників. Головний держінспектор Рижов, правда, був відсутнім, бо хворів. У червоному куточку стіл був накритий червоним полотнищем, на ньому стояли графини з водою і гранованими скляницями та букет квітів.

Поки кадровик, по короткому виступі Атанасова, читав наказ про введення в штат інспекції додаткової одиниці помічника держінспектора і призначення на неї присланого наркоматом здоров'я Янчука Петра Карповича, секретарка збігала до Рижова за ключем від сейфу: «У зв'язку із частими приступами хвороби головного держінспектора і для нормалізації роботи установи печатка і право стверджувати нею всі фінансово-банківські, господарсько-кошторисні і рецептурно-переписні документи, а також затвердження графіків роботи і керівництво установою передається тимчасово його помічникові, що має працювати узгоджено із держінспектором, коли той здоровий, і вести його роботу в повному обсязі та відповідати за стан справ, коли він відсутній по причині хвороби.»

Атанасов із кадровиком пішли, побажавши колективові плідної роботи, присутні трактували почуте однозначно: Леонід Петрович фактично відсторонений від роботи, хоч і буде номінально числитися у штаті, а новий його помічник має «руку» в наркоматі. Лікарки щиро дивувалися, що помічник такий молодий, але розуміли, що радіти їм нічого, бо при Рижові вони почувалися незалежними і в робочий час могли перебувати вдома з дітьми, або й на пляжі, а з цим, мовчазним і навіть суворим на вигляд, їм явно доведеться міняти свої звички. Решті співробітників новий призначенець був не до вподоби з тієї ж причини. Були вдоволені лише завлабораторією Клара Гнатівна Жужа, бо досі вона постійно мусіла виписувати спирт «на пропой» начальникові, та секретарка, друкарка й касир Віра Коляд, бо вимушена була постійно брехати, відповідаючи на телефонні дзвінки, що «головний» на території, хоч знала певно, що він лежить п'яний у своєму ліжку під наглядом дружини, бо його підписи на ордерах і платіжках постійно не визнавалися в банку, і їй по кілька разів доводилося бігати до нього чи, коли він бував «при собі», благати його підписати чисті бланки наперед, що категорично заборонялося, звичайно, і на чому, торгуючись, він, як правило, виклянчував у неї самогону.

Коли Янчук переносив сейф у свій новий кабінет поряд з начальниковим, Віра розказала йому, що Леонід Петрович колись був дуже заслуженим чекістом, тому й так возиться Атанасов із товаришем.

Розпорядившись усім працювати за дотеперішнім графіком, Петро попросив у секретарки особові картки всіх співробітників та книгу наказів і засів над ними на цілий день, перервавшись лише на обід. Перегляд карток та ще автобіографій дав йому уявлення про те, «хто є хто» в колективі. По обіді Віра оформила дня банку зразок Янчукового підпису, завірила його та скріпила печаткою в Атанасова. Петрів підпис «П.Ян», який він досі ставив під статтями та віршами, що друкувалися в газеті, мимоволі асоціювався і в колективі, і в банку з постійно п'яним головним держінспектором і сприйнявся, як каламбур.

Мовчазність і маска серйозності, за якими Янчук ховав дилетантство та неофітство у новій своїй ролі, були рятівними для нього, вже наступного дня він замовив секретарці графіки роботи лікарів і лабораторії на поточний місяць. Цілих два дні Петро вивчав їх та звіряв з довідниками й

1 ... 83 84 85 ... 180
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "У пазурах вампіра. По відродженні. Блок другий"