Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Небо над Іраном ясне 📚 - Українською

Читати книгу - "Небо над Іраном ясне"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Небо над Іраном ясне" автора Дмитро Анатолійович Жуков. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 84 85
Перейти на сторінку:
його охоплював відчай, шукав притулок в мечеті. Ібн Сіна написав безліч трактатів, займав високі політичні посади при дворі.

        4. Школа філософії "меша" належить Арістотелю. Фарабі і Ібн Сіна були послідовниками цієї школи. Назва філософського вчення "меша" походить від прогулянок Аристотеля по класу, коли він читав своїм учням лекції. Ходити по-арабськи означає - "меша". Філософія "меша" охоплює всі явища буття, в тому числі Бога, людину і світ.

        5. Шейх Шахаб-ад-Дін Сохраверді народився в 549 році сонячної хіджри в місті Сохраверд поблизу Зенджана, ще в 16-річному віці він став викладачем. Сохраверді зробив висновок, що всі живі істоти виникли зі світла і випромінюють світло, освітлюючи один одного. Він назвав це взаємне освітлення "ешраг", а потім і сам був названий шейхом Ешрагом. Завершивши освіту, Сохраверді зайнявся складанням містичних переконань і написав книгу "Хікмат-аль-Ешраг". Потім він покинув Ісфахан і відправився в далеку подорож. Він відвідав Рим, а потім Сирію, де в той час правив шах Салахаддін Аюб. Його син Малік Закир протегував шейху Ешрагу, що і послужило причиною звинувачення його в єресі. І тоді Салахаддін, залежачи від улемів, наказав ув'язнити Сохраверді, а потім задушити його. Сохраверді написав безліч творів на різноманітні теми.

        6. Філософія "ешраг" є найважливішою ісламською філософською теорією. Відповідно до цієї теорії, все буття складається зі світла і немає буття, крім світла.

        Сохраверді вважає Всевишнього найвищим світлом, людина не здатна споглядати світ подібної сили. Всі предмети наділяються світлом Всевишнього. На основі цієї філософської школи зв'язок між випромінюваннями виражається в двох станах: стану ненависті і стану любові. У стані ненависті кожен вищий світ панує над нижчим світлом, а в стані любові кожен нижчий світ живить любов і підпорядкування вищого світу.

        7. Основоположник "піднесеної філософської школи" - Мулла Садра Ширазі.

        Мулла Садра в створеній ним школі зібрав воєдино філософію "меша", яка базується виключно на розумних доводах, і філософію "ешраг", засновану на теорії взаємного випромінювання і, узагальнивши ці дві системи, вніс в них містичні поняття і елементи суфізму, а також привів в доказ своїх теорій безліч коранічних коментарів.

        8. Ібн Арабі є відомим і великим ісламським суфієм. Його звуть Мохаммедом, а його псевдонім Мухеддін. Він народився в 560 році місячної хіджри в іспанському місті Мурсія. Вивчивши Коран в восьмирічному віці на прохання батька, він відправився в Севілью, щоб освоїти риторику, фікх і хадіси. У цьому місті він познайомився з літньою жінкою, яку звали Фатіма. Вона була прекрасною наставницею і вченим, її рід походив від імама Джафара Садика. Мухеддін багато чому навчився у Фатіми і зрозумів, що без любові до Всевишнього наука не може принести йому користі.

        Коли йому виповнилося 20 років, він зустрівся з відомим мусульманським вченим Іспанії Ібн Рушді і ця історична зустріч справила величезний вплив на Мухеддіна. У 598 році місячної хіджри він прибув в Мекку, де приступив до створення книги "Фтухат-е-Мекіє", над якою працював тридцять років. Своєрідна містика Мухеддіна і його сміливість у висловленні своїх містичних теорій, з одного боку, і фанатизм улемів того часу, які були не в силах осягнути його любов до Бога, а з іншого, створили передумови для звинувачення його в єресі, що загрожувало йому смертю. Помер він в Дамаску в 621 році місячної хіджри, залишивши після себе близько двохсот книг.


1 ... 84 85
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Небо над Іраном ясне», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Небо над Іраном ясне"