Читати книгу - "Чужа гра"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Одного ранку Бацилу викликав на зустріч Максимів. Той приїхав під кінець робочого дня на Лук’янівку, пересів в авто підполковника.
— Якщо Мустафу посадять, кого поставлять на його місце?
— Скоріше, когось із бригадирів. Можуть Цигана. З подачі Кірцуна менти перешерстять угруповання, половину «чорних» депортують…
— Що чути про Кірю?
— Зник. Кажуть, що поїхав зі своїми відморозками в Угорщину… Приходив до мене — то пропонував об’єднуватися з Мустафою проти Кірцуна, то хотів, щоб я допоміг знайти общак покійного Анджея.
— Що знаєш про цей общак?
— Циган казав, його утримує Ірина.
—… У тебе є акції «Руської». Продаси?
— Без проблем. З них немає зиску.
— Сподіваюся, історія з акціями залишиться між нами…
— Я вмію мовчати, — сказав, виходячи з авто, і сміючись, додав:
— Наступного разу, коли будете їхати на конспіративну зустріч, не чіпляйте номери догори ногами.
Максимів вийшов і пересвідчився, що бандит сказав правду…
Зателефонував до Ірини, повідомив про згоду Бацили. Вона сказала, що сьогодні дзвонив Левчук і потішив: Боровицький згоден продати свої акції. Залишалися Кіркуєв та Швець.
— Що може Швеця примусити продати акції? — запитала Ірина.
— Тільки гроші. Спробую надавити на нього, розкрутивши тему будинку в Празі. А ти попроси Гаркавого, щоб поговорив з ним… Коли зустрінемося?
— Маю конфлікт з цим ірландцем — не розбирається, з ким можна працювати, з ким ні. Досі спромігся українською вивчити три слова «дупа», «ковбаса» і «паскуда» — у нього дівка з області, уявляєш, про що балакають?
—… Гаразд, якщо вирішите повечеряти, телефонуй, маю вечір вільний — у всіх бандитів відпустки.
Поклавши трубку, Ірина відкинулась на спинку крісла і заплющила очі.
Під час розмови з Левчуком та Лисаком на презентації пригадала про Ангела. Левчук сказав:
— Спробую вирішити. І ще… Можу взяти на себе юридичне обслуговування «Оілхоуму»: аудит, адвокати. Це не вплине на вашу негласну співпрацю з Максимівим. Порадьтеся з ним…
Був увічливим, розмовляв, тримаючи її теплою долонею за лікоть. Ірина пообіцяла подумати, хоч і злякалася цієї пропозиції.
Сьогодні Левчук повідомив, що адвокати вивчають справу Енгельмана. Після паузи запитав, чи прийняли вони якесь рішення стосовно його пропозиції. Ірина пообіцяла наступної середи дати відповідь. Варто порадитися з Красновим та Максимівим.
До кабінету зайшов Князь.
— Важкі думи? — запитав усміхаючись. — Поїхали десь посидимо.
— Втомилася. Максимів теж пропонував повечеряти, а мені нічого не хочеться… Що з Кіркуєвим?
— Стежимо за сестрами, але він не контактує з ними.
— Може погодитися на співпрацю з Левчуком?
— Ніколи не довіряв гебістам. Робить все начебто щиро, але свого ніколи не впустить. Ієзуїт.
— Невже в Україні не залишилося порядних людей?! Гаразд, давай запросимо Максиміва і гульнемо!
— Читала сьогоднішню пресу?.. Після скандалу з приводу нашої листівки Шлапака викинули з партії. Скоро буде тертися біля Оленки.
— Треба попередити Петра. Останнім часом моя мила подруга на робочому місці зітхає і замріяно дивиться у вікно.
—… Гаразд, їдемо?
— На природу, до води з шашликами і купанням!
Невдовзі мчали на Київське водосховище, екіпіровані в купальні костюми. За вікном авт — літо і швидкість. Осман, на задньому сидінні, посадивши на коліна Інну, щось їй нашіптував. Князь сонно дивився у вікно і, мабуть, згадував друзів. Вони любили виїхати на природу з шашликами, юшкою… Ірина відчула себе одинокою. Захотілося, щоб був поруч чоловік, який любив би, вранці будив ніжним поцілунком і увечері казав надобраніч.
Невдовзі машини зупинилися. З них, потягуючись, вийшли Максимів з Оленкою, Ольга і О’Ніл з Ганнусею, яка просила називати її «Аня». Виявилось, що дівчина гарна, кмітлива, все мотала собі на вуса. Англійською володіла, як Шон українською.
Поки дівчата купалися, а чоловіки готували шашлики, О’Ніл здивовано озирався. Українське довкілля — сміття, поламані дерева, недопалки, пляшки; він ходив понад водою, принюхувався, але зайти у воду навіть по кісточки не одважився.
Ірина пливла за сонцем. Нічого у світі не існувало, крім нього, глибинного неба і пестливої води. Моря не любила. Воно солоне і абсурдне, його забагато. У благодатних водах Дніпра скидала з плечей тягар тривог, очищалася від побутової скверни.
Важко відсапуючись, за нею плив Максимів:
— Повертаємося. Я застарий для таких запливів.
— Мене хвилює, де Кіркуєв.
— Знайдемо.
— Доглянь за Оленкою. Шлапак знову крутиться поряд.
— Застрелю, с-собаку.
— Його днями вигнали з партії. Олена жаліслива.
— Я вірю їй. Але якщо… застрелю і її, і його.
— А потім застрелишся сам, — засміялася Ірина і мало не захлинулася.
Перейшла на кроль і рвонула вперед. Максимів і не міг наздогнати. Над берегом розпливався дим вогнища, вздовж берега ходив причмелений О’Ніл. Дівчата розкоркували вино і почали причащатися. Життя поверталося на круги своя.
На березі Максимів, тримаючись за печінку після запливу, відкликав на кілька слів Князя:
— Кіркуєв з близнюками поїхав до Німеччини.
— Зателефоную до Смика, нехай виїжджає в Лейпциг і бере під охорону наших!
— Немає часу! Петько хоче заволодіти акціями.
— На це й розраховували…
— Ми гадали, що стане викуповувати державний пакет акцій, а він хоче видерти наші! Ось що… Підготуй усе так, щоб під прицілом виявилися сестри Кіркуєва і діти «гремлінів».
— Я не воюю
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чужа гра», після закриття браузера.