Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Витязь у ведмежій шкурі - 3" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 86 87 88 ... 92
Перейти на сторінку:
Розділ 42

Розповідь стражника Рудольфа про вовків підтвердили всі присутні у корчмі. Навіть заїжджий купець, який того року випадково опинився в Янополі на зимові святки. Але найголовніше, усі як один, побожилися, що в тутешніх місцях зроду не бувало лікаря на ім'я Себастьян. І навіть, якщо припустити, що при постригу ченцю дали інше ім'я, то все одно з трійці міських лікарів за останні роки ніхто не одружувався. Бо не за віком їм женихатися. Навіть наймолодший Ганс Крауткопф і той давно п'ятий десяток розміняв. Можна онуків няньчити.

Але, якщо так, то більше не доводилося сумніватися, що Конрад фон Рітц сказав правду, а збрехали в монастирі. Незрозумілим залишалося лише одне: навіщо?

Якщо припустити, що отець настоятель хотів подібним чином спровадити з монастирського двору чудовисько, то навіщо такі складності? Вказав би мені на поріг та й по всьому. Я б і сперечатися не став. А вигадувати таку історію, без жодної гарантії, що я на неї поведуся, щонайменше безглуздо. Ні, не сходяться краї. Ігумен справляв враження людини мудрої і до необачних дій не схильної.

Лев Ольгердович, втаємничений у справу, з таким висновком погодився і зауважив, що швидше за все, настоятеля монастиря теж ввели в оману. Але навіщо гадати, якщо можна в нього самого спитати? Або у брата Себастьяна. Заодно, подивитися наскільки він справді німий…

Незважаючи на втому та м'яку постіль, піднялися ми з княжичем разом із Янопільськими півнями. А може, й раніше. У всякому разі, коли вони розкукурікалися, я вже підперезувався, стоячи на порозі кімнати. Через що став свідком, як з кімнати княжича хутко випурхнула дівоча постать. У ранкових півсутінках дуже схожа на доньку господарів корчми Басю.

Зітхнув, пригадавши своє невдале залицяння до Чічки, і пообіцяв собі самому, що як тільки вдасться спинитися, зайнятися вирішенням жіночого питання впритул. Мені, як-не-як лише двадцять один рік… у будь-якому тілі… і в монахи я не записувався.

Час на сніданок витрачати не стали, взяли приготовлену панею Марисею їжу з собою. І схід сонця зустрічали вже в дорозі.

Їхали швидко. Навіть я несподівано призвичаївся і тримався в сідлі цілком стерпно. А може, просто не помічав незручностей, занурений у неспокійні думки.

Воно як кажуть? Мовляв, людина до всього звикає, навіть до повішення. Спершу смикається трохи, а потім звикає і висить спокійно. Жарт так собі, але по суті правильний. За рідкісними винятками, все варто сприймати філософськи.

Ось і я став звикатися зі своїм переміщенням і більше не рефлексував за втраченим майбутнім. Батьків лише згадував. Шкода їх… Я ж хоч знаю, що трапилося, а вони, мабуть, геть спереживалися. Ну та гаразд. Як то кажуть: «Господи дай нам сили подолати те, що залежить від нас, дай терпіння витримати те, що нам непідвладне і розум, щоб відрізнити одне від другого».

Але всьому є межа, а незрозуміла метушня вже починала дратувати. Особливо після набуття мною первинної, так би мовити, сутності.

Лев Ольгердович теж мовчав. Тримався трохи попереду і не озирався. Думав про щось своє. Може, про шпигуна, який так точно наводив його на мій слід? А може, пригадував щось приємне. Наприклад, сьогоднішню ніч з Басею. В чужу голову не зазирнеш.

Я порівнявся з княжичем і торкнувся ліктя. Лев Ольгердович смикнувся, притримав коня і тільки після цього повернувся до мене заспаним обличчям.

— Що сталося?

Трясця! Я думав, княжич у роздумах затих, а він просто спав… Навіть завидно стало.

— Вибач, княжичу, якщо спитаю зайве, але як знати, що важливе, а що ні, поки відповіді не отримаєш…

— Після того, як ти, Степане Олеговичу, відкрив мені свої таємниці, можеш ставити будь-які запитання… — Лев Ольгердович позіхнув і посміхнувся. — Геть заїздила… Хотів до тебе послати, але ти мав такий замислений вигляд, що вирішив не відволікати. Чи треба було?

— Чого тепер… — махнув я рукою. — Скажи, адже ти, перш ніж у Розіттен вирушити, спершу до монастиря заїжджав?

Княжич кивнув і мерзлякувато зіщулився.

— Ніяк сонливість не відпускає. Так. Перша звістка була, що Людожер з'явився у святої братії. От я й помчав до обителі. Ми з тобою всього на кілька годин розминулись… А потім — гроза зупинила. Усі сліди змила. На щастя, як виявилося… Був би ти в тій подобі, про яку розповідав, я цілком міг би спершу в бій кинутися, не марнуючи час на розмови. Ні, не дарма батько любить примовляти, що зайва квапливість тільки при лові блох корисна.

— І що далі?

— Нічого особливого. Почекав кілька днів, раптом знову з'явишся, а потім мені підкинули записку, що Людожера слід шукати в замку фон Рітца.

— Записку?

— Так. Такий маленький клаптик пергаменту з написаними на ньому літерами... — чи то глузливо, чи роздратовано пояснив той.

— Вибач, що допит влаштував, але дай відповідь ще раз: ти давно знаєш того вірного чоловіка? Що допомагав тобі? Бачив його? Говорив із ним?

Лев Ольгердович заперечливо похитав головою.

— Ні... Тільки звістки отримував. А що?

— Так, подумалося… Лист — єдиний доступний спосіб спілкування для німого, проте навченого грамоти.

Лев Ольгердович насупив брови, явно не розуміючи, куди я хилю. Потім відчепив від сідла флягу, хлюпнув у долоню і обмив обличчя.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 86 87 88 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Витязь у ведмежій шкурі - 3, Кулик Степан"