Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Закляття відьмака 📚 - Українською

Читати книгу - "Закляття відьмака"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Закляття відьмака" автора Юрій Григорович Логвін. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 86 87 88 ... 117
Перейти на сторінку:
ніж у цих зайд-литовців, нащадків буйного Ольгерда. Я вже не кажу про воєводу, що на той час сидів у київському замку на Горі.

Проте, якого б високого роду в твоїх жилах не стугоніла кров, якщо всі знають, що ти байстрюк, — хто за тобою піде? Хто? У Києві, правда, і на Поділлі, під Литвою, було багато людей мужніх і вправних у битвах. Не боялись вони татарви в степу, ні Литві по містечках не корились. Все лише ворохобились всякої влади й чужої сили. Про них і думав-мізкував Сергій Стрілець. Ні, не схаменувся він. Остаточно потьмарився його розум жадобою влади і надією на перемогу в цьому безумстві. Тут, мов водяник із плесу, з’явився на хуторі один дивний чоловік. Великий проноза і майстер у всіх ремеслах. Я вже про нього казав. Був він чародієм-чорнокнижником. І сумніватись нічого. От хоча б таке — в один і той же день і час він грав і на весіллі, і в корчмі воякам. Чародійство? Звичайно. Деякі прості люди казали, нібито в нього був брат-близнюк. Дивна сліпота! Та йому було анітрохи не важко навіяти людям що завгодно. От хоча б зі мною як сталося? Я вчився у майстра-скринника. Вчив мене майстер, вчив, та нічого в мене не виходило. А прийшов до нього в якійсь справі Алхимник. І зразу сказав хазяїнові: «Чого мордуєш хлопця? До тесла й сокири він слабкий. Пристав його до письма. Нехай абриси наводить і кольори підбирає!»

По-перше, якби він не знався з демонами, звідки б відав, що в мене є хист не тільки до малювання, а й до кольорів? По-друге, якби він не був чародієм, то чи переконав би мого хазяїна, що мене одразу треба до найделікатнішої справи поставити, а не випробувати від найважчого і найбруднішого? Впертішої людини я навіть серед татар не бачив. Мій господар і слова йому не сказав, а зразу ж, ще при ньому, поставив мене квіти по тиньку наводити. Від того вже, від тієї хвилі я став малювати. І не гірше за інших! Цей же Алхимник нічим особливим від інших людей не вирізнявся.

Підстаркуватий чоловік, трохи сивий, трохи скулений, зросту трохи вищого, ніж середня людина. Але що було в ньому справді дивно — це одяг. Ні, не сам одяг…

Який одяг вдягне — на той стан і виглядає. Як у свиті чи сіряку — наче справжній поселянин. У каптан вбереться — справжній купець. У киреї чорній тонкотканій — наче дяк… Так ось — той боярин Сергій і пригрів цього Алхимника на своєму хуторі. Зразу й почались дивні діла!.. І ще забув сказати: як би він без демонської сили міг одночасно з трьома чужинцями на їхніх трьох мовах розмовляти? І ще одне — ходив він швидше за всіх і на великі відстані. Хіба ж не диявол носив його на плечах, коли він перед вечірньою службою виступив до Обухова, а повернувся наступного дня ще до обідньої служби?! Бувало й таке: причепуриться він та в нове вбрання вбереться, плечі сутулаві розправить, і ніхто не познає в його поставі книжну людину. А подумає, що це колишній бравий вояк.

Може б, і вийшло що з київським престолом, може, і допоміг би Сергієві Стрільцю золотий оберіг стати володарем Києва. Може б, і допоміг йому і порадою, і хитрістю, і чарами той Алхимник. Та тільки, перш ніж з'явився Книжник, познайомився боярин Сергій з донькою литовського Лицаря. Хоч Лицар і литовець, а народився у Києві. Був воїн знаменитий. Тільки жорстокий, пожадливий і гонором вирізнявся. Бо сам король лядський Ягайло, бачите, його в лицарі посвятив! Жінка в Лицаря теж литовка. І так само, як і він, народжена в нашій землі. Її батько був чоловік не простий — барон, із нобілів. Тільки на ній од самого початку прокляття висіло — вона все дівчат народжувала. Але не це головне — всі були вже мертві… Аж нарешті народила живу і здорову дівчинку. Перед неї, може за півроку, її покоївка народила безкоровайну дитину. А господиня боялася, що того хлопчика Лицар признає за свого і всиновить. І от найняла господиня циган. Це чортове сім'я тоді в нас тільки з'явилось, і не всі ще християне розуміли, яка гидота до нас приперлася… Цигани вкрали в покоївки дитину.

Лицар про те якось провідав. Може, через ворожку. Може, ксьондз йому підказав, що то його жінка підкупила циганів, аби вони вкрали й завезли кудись дитину. Лицар не один раз блудив із покоївкою своєї дружини. Він справді зрадів, коли вона народила сина. Почав замишляти, як би кому із вельможних прилаштувати в годованці. А тут цигани й украли дитину. Лицар як обісів. Від того часу мордував жінку повсякчасно тілесно й словами, ганьбив і принижував при всіх. Та дворова челядь у нього була вишколена — всі перед ним тремтіли. А водночас і любили, бо він їх добре жалував. Потроху дійшла жінка до того, що в зашморг полізла. Щоправда, поховали її, ніби вона впала і голову розбила. Та всі знали, як воно насправді сталося. І ксьондзи покрили гріх. Не хотіли своїх перед нашим людом на ганьбу прирікати.

Лицар на свою доньку Магдалину не звертав ніякої уваги. Можна сказати б, і бачити її не хотів. Не чіпав і не лаяв, поки не привіз цю галицьку відьму, цю блудницю невтомну — Сусанну. Як він її здибав? Повертав із війни з німцями-лицарями. У тій війні страшенно розбагатів — захопив німецький віз смолоскипів. Це про людське око. Насправді ж — привіз скарбницю ковальовської комтури! І сховав монети під смолоскипи. Всім показував, яку здобич із своїми людьми взяв. Йому здавалось, що він усіх обдурив. Сатана не дрімав — підкинув йому на дорозі Сусанну — відьму і шалену блудницю. Із самої Галичини відбувала вона прощу відьомську на Лису гору… Трухала наша відьма на Лису гору. Вони з усіх наших Україн туди збираються: і з Галицької, з Подільської, з Волині і зі степу, з Полісся, навіть із Червеної Русі. Диявол не спить. Диявол розставляє і найхитрішим

1 ... 86 87 88 ... 117
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Закляття відьмака», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Закляття відьмака"