Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Вибрані твори в двох томах. Том II 📚 - Українською

Читати книгу - "Вибрані твори в двох томах. Том II"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вибрані твори в двох томах. Том II" автора Дмитро Васильович Ткач. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Дитячі книги / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 86 87 88 ... 114
Перейти на сторінку:

Але Ілько раптом голосно сказав:

— А тепер я вам ще прочитаю вірш, який зветься «Сер Макітра».

Павка здивовано знизав плечима і пішов зі сцени, щось показуючи руками й очима Захарові Павловичу.

Ілько знову читав. І знову реготали слухачі.

Але після «Сера Макітри» Ілько навіть налякав нас. Він оголосив, що читатиме ще й «Одарку з пережитками».

Павка знову було посунув на сцену. Але побачив, що Ілько вже декламує, на велике задоволення слухачів, безнадійно махнув рукою і заховався за лаштунками.

Слухачі не відпускали Ілька, кричали: «Ще!.. Ще!..»

Коли публіка розійшлася, ми ще довго товклися за лаштунками, хвалили Ілька.

Навіть Захар Павлович сказав, що він — хлопець обдарований.

Чули? Ілько — обдарований хлопець!

Це той Ілько, з якого завжди глузувала Марія Степанівна, який хапав двійки, бешкетував, з якого знято піонерський галстук, якого моя мама довгий час і на поріг не пускала.

Я щиро радів за свого друга, не відходив від нього ні на крок ї з цікавістю заглядав йому в обличчя, в очі, шукаючи те особливе, що відрізняє людей обдарованих од звичайних.

Але нічого такого не знаходив. Ілько знову був такий, як завжди, невисокий на зріст, худорлявий, з трохи кирпатим носом ї з вогнистим непричесаним чубом. Тільки в його насмішкуватих очах палахкотіли вогники.

По дорозі додому я сказав Ількові:

— У тебе здорово виходить. Я б на твоєму місці в артисти пішов.

— Дуже потрібно! — відповів зневажливо Ілько. — Я — тільки в рибалки.


36. МИ НАДІВАЄМО ПІОНЕРСЬКІ ГАЛСТУКИ

Знову — збір загону.

І знову — у мене дома.

Тільки тепер уже ні мене, ні Ілька не трясе лихоманка страху, а навпаки, ми почуваємо себе ніби іменинниками.

На тому ж місці сидять тато і мама, Євграф Євграфович і дядя Влас. Немає тільки Марії Степанівни. Замість неї сидить Захар Павлович і пальцями, мов граблями, розчісує свій густий льняний чуб, який не хоче йому коритись і знову падає на лоб та на вуха важкими кільцями.

За столом звівся Павка.

— В цій же хаті, на такому ж зборі нашого піонерського загону ми заборонили Ількові Зарубі та Левку Лебедю носити піонерські галстуки. Ви знаєте за що, нагадувати не буду. Хлопці тоді дали слово, що вони виправляться, підтягнуться і в дисципліні, і в навчанні. Свою піонерську обіцянку вони виконують. Навіть у Ілька, який завжди відставав, зараз уже немає двійок. Хлопці беруть участь у громадській роботі. Так що є пропозиція дозволити Ількові Зарубі та Левку Лебедю носити піонерські галстуки. Хто хоче висловитись?..

Чомусь я не так уявляв собі цей збір. Мені здавалось, що він повинен бути урочистий. Хай уже не заради мене, а заради Ілька. Хто-хто, а я добре знаю, як нелегко йому було. Та і всі знають. Але ж зумів він стати хорошим учнем!.. А тут так сухо, офіційно.

А втім, може, так і треба.

Поки я так сидів і думав, обізвався Федя Ромащенко:

— А що тут висловлюватись? Хлопці заслужили, всім відомо!

— Ні, так не можна, — заперечила Маринка. — Тоді не треба було й збір загону збирати.

— Ну ти й виступи.

— Виступлю. — Маринка встала. Чорні блискучі брови її ворухнулися. — Павка вірно сказав, що Ілька та Левка зараз і не впізнати. У Левка з Ільком зараз хороша дружба. Я думаю, що це вона й допомогла їм стати кращими… А от Павка обіцяв допомагати хлопцям, а не допомагав…

Павка блиснув скельцями окулярів.

— Так вони ж самі не захотіли. Я пропонував — відмовились.

— А знаєш ти, чого відмовились? Бо не вмієш з хлопцями дружити.

— Та що ти, справді?.. — обурився Павка. — Давай по суті!

— А я й так по суті. Справжньої дружби у нас в загоні ще немає. Ось тільки Ілько та Левко по-справжньому дружать. Незабаром перехідні екзамени. А чи всі до них готуються як слід? Не всі. Хто готується, а хто — на «як-небудь» надіється. Давайте будемо по-товариському допомагати одне одному. Домовимось, хто по якому предмету кому допомагатиме…

Видно, що Павка був незадоволений виступом Маринки, але нічого не міг їй і заперечити, і тільки сухо та діловито сказав:

— Онищук внесла хорошу пропозицію. Хто ще хоче сказати?

— Я хочу, — підняв руку Сашко В'юн.

— Давай.

— Я за те, що Маринка сказала, — промовив він і сів. В кімнаті засміялися. А Сашко розсердився:

— А чого ви смієтесь? Я сказав те, що думаю.

— Правильно, — погодився Павка, зверхньо посміхаючись. — Хто ще?..

— У мене є кілька слів, — сказав дядя Влас.

Прошу вас, Власе Микитовичу, — запобігливо сказав Павка.

— Я дуже радий за Ілька та Левка, — почав дядя Влас. — Радий, що сьогодні всі ви, їхні товариші, мовите про них добре слово. Не пригадую, хто саме, але колись один мудрий чоловік сказав, що найбільша перемога в людини — це перемога над самим собою. А ось Левко та Ілько і спромоглися перебороти самі себе… Бачив я їх обох, щодня бачив. І про гулянку забудуть хлопці, і про пустощі всякі, а сидять та вчаться, допомагають один одному. І правильно каже Маринка, що їхня дружба хай буде добрим прикладом. Легко дружити, коли живеться легко. Ніяких тобі обов'язків, ніяких труднощів. А от коли важко стає, то тут кожен і

1 ... 86 87 88 ... 114
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вибрані твори в двох томах. Том II», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вибрані твори в двох томах. Том II"