Читати книгу - "Пацики, Анатолій Дністровий"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Шо таке?
— Дивись, Танюха, — показую йому. Під прицілом наших поглядів Таня злегка усміхається. Придивляюся до неї уважніше й лише тепер помічаю, що вона, здається, вагітна. — У неї живіт, бачиш? — запитую в Рині.
— Живіт? Нє, не бачу.
— От лопух.
— Сам ти лопух. Значить, вона тоді нам не брехала, шо бєрємінна.
Таня підходить до нас: добрий день, хлопчики. Танюша, підводиться Риня й легко обіймає її за стан, скільки років, ти стала такою гарною. Спостерігаю за нею, справді, попри те, що вона має легкий животик, тіло помітно схудло, талія стала привабливішою, стрункою, витончені–шою. Розпитуємо по черзі, як вона поживає, як справи, як чоловік. Таня красиво й ніби сором'язливо, чого раніше ми не помічали, усміхається й каже, що все добре, їй дали в гуртожитку кімнатку на сім'ю, що через три–чотири місяці, як бачите, чекаємо потомство. Таня, кажу я, ми за тебе раді. Ха, ха, дружньо сміється вона, дурниці, а як ви? що поробляєте? женитися не думаєте?
— Женитися? — оторопіло дивиться Риня й відхрещується.
— А ти? — запитує в мене.
— Я? Навіть не знаю. Про таке ше не думав.
— Ну й правильно! Погуляйте!
На кілька секунд між нами виникає незручна мовчанка. Розглядаю Таню, її обличчя, вона значно краща, думаю про себе, ніж тоді, коли ми були в тирі.
— Чьо так дивишся? — сміються її оченята.
— Я… я… нічьо, просто… ти — дуже гарна.
— Правда? Ха–ха–ха!
Цієї миті лунає пронизливий дзвінок на перерву, коридор поступово наповнюється дівчатами, хлопцями, викладачами. До нас підходять знайомі з інших груп, вітаються. Мені треба йти, каже Таня.
— Таня, — окликає її Риня, — ми за тебе, справді, дуже раді. Щоб у тебе все було класно, мала, розумієш?
— Да, Риня, я все розумію, — вона відходить на кілька метрів, потім знову розвертається й каже: пацани, ви не повірите — я щаслива, да, я щаслива, люблю свого чоловіка; пауза; я ніби заново народилася.
— Щасти тобі, — гукаю їй услід.
Стоїмо мовчки і спостерігаємо, як вона віддаляється. У Рині дивний вираз обличчя. Я почуваюся так, наче щойно втратив частинку свого. Таня підходить до трьох дівах, говорить із ними. Розглядаю її зоддалік: у неї радісне обличчя, легкі плавні рухи, час від часу з'являється легка посмішка. Толян, задумано каже Риня, а ти знаєш, що з таких дєвок виходять дуже добрі, чесні дружини? Пауза. Да? — здивовано зиркаю на нього. Я люблю таких жінок, продовжує він, які багато чого в житті бачили, вони не пантую–ться й на всіляку дешеву туфту не страждають. Да, вона — блядь, погуляла на славу, але цим тепер її не здивуєш, вона знає щастя; пауза; не думаю, що захоче колись ним ризикувати… ти бачив, як вона про свого чоловіка говорила? Бачив, любить, мабуть, відповідаю йому. Ха, «любить» — не просто любить, Толян, зітхає Риня, не просто… вона на нього молиться, от яку жінку собі треба шукати…
21— Пацани, Гебельс закосив, — каже малий Машталір, одразу, як тільки підходить до лавки біля мого під'їзду.
— Як закосив?
— А отак закосив. Неба більше Гебельса. Жопа настала Гебельсу. Ходив собі пацик — і нема більше пацика.
— Шо ти несеш? Бодьо… — підводиться з лавки Риня.
— Здох Гебельс. У жовтні в Києві двіжухи були, ну там студенти голодували, палатки розбили, Гебельс на це підписався, а здоров'я — не вистачило, помер у реанімації. Я в натурі, без «б», коли почув — мало на сраку не впав.
— Звідки ти знаєш? — запитую я.
— Стареньку його бачив, уся в чорному ходить, малий його, Юлік, все й розповів, спочатку ламався, соплі пускав, я трохи надавив, тіпа, малий, шо за біда сталася з твоїм братом, мені можеш розказати… і його прорвало.
Пауза.
— Бля… — виривається з Рині, — але ж ми з ним, буквально… ше коли? недавно, да?
— Нема Борі, — каже малий Машталір.
…пауза. За цей рік — двоє, ледве вимовляю від гіркоти в горлі. Юра і Боря. В уяві відтворюється картина похорону Пижа, стає не по собі. Сидимо мовчки. Ця новина справляє гнітюче враження. Я згадую Борю. Він завжди був серйозним, особливо, коли розповідав про прочитані книжки. Згадую, як він гуляв разом з нами по Тернополю, як ми билися з іншими районами, як ми квасили по забігайлівках, як він стояв біля жовто–блакитного прапора разом із дядька–ми–рухівцями на Театральній площі. Ідейний пацан був, однако, каже Риня й спльовує, шкода штемпа, але… шо хотів, то і має. Риня! — перериваю його. Він не реагує. Пауза. Пацани, каже малий Машталір, я вам раніше не говорив: ми з братом їдемо звідси. Майже не реагуємо на його слова. Бодьо продовжує: ми звалюємо з України. Саша вчора нарешті наші закордонні паспорти отримав, комісар у воєнкоматі, правда, довго ламався щодо мене, бо тіпа в армії ше не був, але брат йому стільки відвалив… пацани, якщо все буде добре, хочемо в іноземний легіон попасти, там бабки серйозні платять, будемо воювати в Африці чи ще в якісь забутій Богом жопі. Ти серйозно? — я шокований від цієї новини. Да, Толян, да, сміється Бодьо, просто тут, пацани, я нічого
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацики, Анатолій Дністровий», після закриття браузера.