Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Vita Nostra 📚 - Українською

Читати книгу - "Vita Nostra"

289
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Vita Nostra" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 88 89 90 ... 111
Перейти на сторінку:
його спалила?

— Тричі… Чи чотири рази.

— То три чи все-таки чотири?

Сашка схлипнула.

— Чотири.

Розвиднялося. У Торпі гасли ліхтарі. Сашка сиділа на чавунній лаві, скорчена, обхопивши руками плечі. Стерх стояв навпроти, не завдаючи собі клопоту вдавати горбаня. Його розслаблені крила торкалися вологого асфальту.

— Що було потім?

— Я почала слухати трек… Сімнадцятий. І вісімнадцятий.

— Скільки треків ти прослухала?

— Миколо Валерійовичу, — сказала Сашка, — це нещасний випадок… Мене перемкнуло.

— «Воно само»?

Сашка затулила обличчя руками.

— Я слухаю: скільки всього треків ви встигли відпрацювати?

— До п-п’ятдесят шостого. Всього сорок.

Довге чорне перо, підхоплене вітром, описало коло над землею і заплуталося в густому чагарнику. Стерх повів плечима. Його крила розгорнулися на всю ширину, відсвічуючи синім, ледь здригаючись на вітрі, і повільно склалися, притислися до спини, набуваючи форми невеличкого горба.

— Сьогодні о дванадцятій у мене в кабінеті.

* * *

Вона з’явилася на англійську. У брючному костюмі, з ретельно викладеним волоссям, підфарбована, підтягнута, мовчазна — начебто знову втратила можливість говорити. На вимогу англійки склала на дошці кілька фраз із неправильними дієсловами й жодного разу не помилилася.

Пара закінчилася об одинадцятій. Костя й Женя вийшли з аудиторії, не дивлячись одне на одного, і розійшлися в різні боки. Сашка спустилася в буфет, взяла склянку яблучного соку й сіла за вільний столик. Розкрила на колінах текстовий модуль і почала читати спочатку, з першого параграфа. Повторення — основа навчання. І робити це їй ніхто не забороняв.

Повільно, ретельно, слово за словом — скреготіння, гуркіт, безглуздий гамір. Так, ніби мільйон прекрасних пісень зазвучали одночасно і утворили, складаючись, какофонію. Так ніби мільйони зізнань у любові вимовлялися, накладаючись одне на одне, і вийшов гамір, балаканина — жодна воля тепер не впала б проекцією на площину додатка й не породила б змісту…

«Удвох вони змогли відтягти Сіві провулком геть від гавані. Навкруг валялися тіла. На лимонному дереві висіла дівчина. Вони ввійшли в якийсь порожній дім чорним ходом і поклали Сіві на кушетку. По підлозі до шафи тягся кривавий слід. Лікар зазирнув у шафу й відразу зачинив її…»

Склянка з яблучним соком упала зі столу й розбилася, розлетівшись бризками та скалками.

«…Вони можуть чинити різанину на вулицях. Але яке це, зрештою, має значення? Адже інша тканина, тканина життя, теж сплітається нескінчено, й коли вони спалюють одне місто, з руїн піднімається інше. Гора стає тільки більшою і ще вели…»

— Сашко? Сашко?!

Вона відірвала очі від книжки. Усі, хто був у буфеті, дивилися на неї. У юної буфетниці за стійкою були круглі, панічні очі.

— Сашко, отямся!

Костя стояв поряд, під його черевиками рипіло бите скло. Здається, щойно він відпустив лацкан чепурного Сашчиного піджака.

— Що сталося?

— Нічого, тільки ти репетуєш і стогнеш уголос. А більше — нічого особливого.

— Вади… навчального процесу. — Сашка криво посміхнулася. — Тобі ніколи не спадало на думку, що ми живемо всередині тексту?

— Ні, — сказав він, не замислюючись. — А… Стривай, що ти сказала?!

* * *

Вона спустилася в адміністративне крило, притискаючи до грудей текстовий модуль.

Секретарки на місці не було, на порожньому столі лежало тільки плетіння. Оббиті шкірою двері були відчинені.

— Заходьте, Самохіна.

Вона ввійшла.

Стерх походжав кабінетом. Портнов курив, сидячи в кутку на низькій кушетці.

А перед столом, заклавши ногу на ногу, сидів Фарит Коженников. Сашка спіткнулася на порозі й мало не впустила книжку.

Стерх подивився на неї через плече.

— Проходьте. Сідайте.

Повільно, не нахиляючи голови, вона пройшла через весь кабінет. Сіла в шкіряне крісло навпроти Коженникова. Побачила своє відображення в його темних дзеркальних окулярах. У підземному кабінеті було дуже холодно.

— Як ви почуваєтеся? — лагідно запитав Стерх.

Сашка вище підняла підборіддя.

— Що?

— Як ви почуваєтеся після всього, що трапилося вчора?

— Нормально.

Портнов кашлянув, начебто захлинувся. Із його ніздрів вирвалися два струмочки диму.

— Дуже добре. — Стерх кивнув. — Тоді ви дещо повинні дізнатися про себе, Олександро Самохіна. Олеже Борисовичу, прошу вас.

Портнов загасив сигарету об дно попільнички. Зняв окуляри, застромив у нагрудну кишеню картатої сорочки. Дужка окулярів зачепилася за ґудзик, і всі присутні в кабінеті секунд із тридцять чекали, поки він дасть їй раду.

Здолавши окуляри, Портнов витяг із пачки нову сигарету. Узявся розминати кінчиками пальців. Здається, руки в нього тремтіли.

— Поза сумнівом, із усього потоку ви, Самохіна, найсильніша та найобдарованіша студентка. І на цій підставі, очевидно, вирішили, що вам закон не писаний, все дозволено, що ви самі собі можете ставити завдання й самі їх виконувати, а все, що кажуть вам викладачі, заслуговує в найкращому разі на поблажливу усмішку…

— Ні, я нічого такого… — почала Сашка.

— Помовчіть! — Портнов люто розминав сигарету, на підлогу сипалися тютюнові крихти. — Ви розвиваєтеся з небувалою швидкістю, але ривками, безконтрольно й некеровано. На даний момент ваші можливості й рівень вашої відповідальності прийшли до такого кричущого протиріччя, що ми, ваші викладачі, повинні прийняти рішення… щодо вас. І ми його приймемо. Ось і все, що я хотів сказати.

Під пронизливим поглядом Портнова Сашка втягла голову в плечі.

— Тепер послухайте мене, Олександро, — заговорив Стерх. — Учора ви знічев’я виявили найскладніший інформаційний комплекс… Це була — у зародку — Любов, як ви її розумієте. Ви її реалізували, перевели в стан діючої проекції, а потім спалили.

— Ні, — пролепетала Сашка. — Я… Я не знала!

— Але й цього вам здалося замало. Ви взялися пробувати мої треки один за одним, і за годину здолали шлях розвитку, розрахований на півроку! Ви перша студентка на моїй пам’яті, якій вдалося щось подібне. Але якби ви освоїли не п’ятдесят шість треків, а п’ятдесят вісім, вас би вивернуло навиворіт. У буквальному значенні — матерія збунтувалася б. Кишки назовні! Одяг, шкіра, волосся — у грудочку. Ви коли-небудь вивертали брудну шкарпетку?!

— Я не знала! Ви мені не пояснили!

— Вам було сказано: досить! — гаркнув Портнов. — У вас достатньо інформації, щоб робити висновки!

— Не кричіть на мене, — тихо сказала Сашка.

Портнов звузив злі очі. Стерх на хвилину зупинився, взяв зі столу склянку води, покалатав, розглядаючи муху, що мляво плавала на поверхні.

— Олександро, вчора ви зробили черговий стрибок у розвитку. Неможливий з погляду всього мого досвіду… нашого досвіду з Олегом Борисовичем. Те, що ви не загинули, — найщасливіша випадковість. Але тепер, коли ви вціліли, виникає інше питання…

Стерх зупинився. Його завжди бліді щоки порожевіли. Очі з крихітними зіницями вперлися Сашці в обличчя.

— Якого дідька ви це зробили?! Що тепер робити з вами? Ви некеровані! Ви мавпа з гранатою! Неможливо, щоб біологічна

1 ... 88 89 90 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Vita Nostra», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Vita Nostra"