Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 78
Перейти на сторінку:
і вміє придушувати свій гнів, оточення все одно відчує його роздратування. Деякі червоні не бачать сенсу це приховувати. Час від часу вони дають волю гніву, а інколи можуть по-справжньому вибухнути. Це змушує багатьох працівників компанії причаїтися й не висовуватися, а це, своєю чергою, призводить до того, що червоні начальники можуть бути відсторонені від інформації.

Жовті начальники в принципі надзвичайно оптимістичні: дивляться на все позитивно, можуть навіть мати проблеми щодо серйозного ­ставлення до поганих новин. Найбільше вони прагнуть уникати подібних ситуацій, бо хочуть завжди бути в гуморі — в доброму й позитивному настрої, довіряють більшості працівників і випромінюють добротливу енергію, впливають на настрій колег. Вони також погано ставляться до тих, хто намагається саботувати позитивну атмосферу в колективі. Такі начальники мають витриваліший запобіжник, ніж червоні, але коли вони вибухають, то можуть бути такими злими, як червоні. На щастя, такі спалахи їх виснажують, до того ж жовті швидко забувають, про що взагалі йшлося. Життя триває. Підсумуємо сказане — все це може призвести до того, що працівники не хочуть іти до своїх жовтих начальників із проблемами — вони все одно махнуть рукою на них і на всі ці труднощі.

Запобіжник зелених начальників дуже витривалий, мабуть, аж занадто витривалий. Вони, зелені, часто взагалі не проявляють своїх емоцій, а це означає, що їх оточення не знає, про що зелені переживають. Це тому, що вони не хочуть обтяжувати нас своїми турботами, тож мовчать, а іноді дуже заглиблюються у сильні емоції. Вони нічого не демонструють, потрібно немало часу, щоб у їхній поведінці проявилися справжні емоції. Якщо ви запитаєте зеленого, як у нього справи, він напевно скаже щось позитивне. Однак це нічого нам не говорить про фактичний стан його справ. Проблема полягає в тому, що зелені занадто терплячі й толерантні, наприклад, до колег, які не показують результатів, а це, своєю чергою, може призвести до повного виснаження тих, хто по-справжньому працює.

Нарешті, маємо й синіх начальників. Багато хто сприймає їх як осіб без почуттів, що, звісно ж, зовсім не так. Чим більше рис синьої поведінки демонструє особа, тим більше така людина дотримуватиметься правил через страх, що до неї ставитимуться як до несерйозного балабола. Оскільки сині особистості зазвичай дуже добре контролюють свою міміку та мову тіла, нам взагалі важко побачити, що вони відчувають, наприклад, коли стикаються зі складним завданням. Натомість ми ззовні сприймаємо їхню поведінку як посилену потребу в контролі, наче існує тільки один правильний шлях для виконання конкретного завдання.

Інь і Янь

Кожен колір має свої очевидні сильні сторони, але також і типові слабкі місця. Тому ми повинні розглядати обидві частини одного цілого.

Щоб зробити аналіз переваг і недоліків кожного кольору справді цікавим, ми розглянемо їх на прикладі кольору вашого начальника. Можливо, ви все ще не здогадуєтесь, за яким типом їх класифікувати.

Спробуймо побачити, чи допоможе вам викладена на наступних сторінках інформація краще аналізувати поведінку начальства. У цьому разі знання справді означає силу, бо чим краще ви розумієте, як функціонують кольори, тим легше буде зрозуміти свою начальницю та її поведінку. Загалом, якщо йдеться про розуміння начальства, то ця навичка може бути вирішальною для вашої подальшої кар’єри.

Орієнтована на результат поведінка червоних альфа-начальників

Червоні начальники, як я вже казав, привносять багато енергії та драйву, але вони також цінують структуру й порядок. Вони люблять організовувати роботу в компанії, цінують дію і дуже швидко беруть на себе керівну роль. Роблять вони це без зайвих реверансів — усе відбувається просто.

Вони неприязні до безладу й хаосу, а їх керування — це контроль більшості процесів, особливо контроль того, над яким завданням працюють підлеглі. Під їхньою орудою встановлення мети та покладання цілей завжди буде чітким і зрозумілим. Ніхто не повинен вагатися, над чим їй чи йому зараз працювати. Нам треба рухатися вперед, і до того ж швидко. Їм подобається, коли інші також дотримуються високих стандартів, бо понад усе вони цінують результат.

Недоліки, якщо такі є?

Водночас… можливо, ви самі помітили, якщо працювали з червоним начальником, що ваша креативність сходила нанівець. Ви можете зовсім не мати мотивації ділитися пропозиціями та пропонувати ідеї, якщо начальство не буде це заохочувати й підтримувати. Або, якщо говорити прямим текстом: в тотальній критиці нічого приємного немає. Червоні начальники можуть створювати атмосферу, у якій працівники стають «усі як один», бо всі просто хочуть прилагодитися до начальника, деякі навіть одразу стають щодо нього в захисну позицію. Групова динаміка від усього цього потерпає, і начальник стає занадто домінантним у своїй поведінці. Ваша мотивація справді може суттєво знизитися, якщо вами керують тільки жорсткою рукою.

Жовті начальники з їхнім надихальним і легким стилем!

Жовті начальники привносять у колектив багато натхнення та заряджають усіх енергією. Ура! Вони забезпечують відмінний настрій, цінують влучний гумор і позитивні новини. Своїм позитивним «випромінюванням» та ентузіазмом вони спонукають свою команду до продукування нових ідей. Стиль керівництва жовтих є дуже інклюзивним — нехай усі долучаються! Вони зосереджуються на стимулюванні до великих справ і наснаженні до мрій і візій прекрасного майбутнього.

Тобто все — тільки позитив?

Ну, не зовсім. Може так статися, що ви не завжди будете в курсі, за якими правилами все відбувається. З одного боку, жовтий начальник може вжити неймовірно багато слів, щоб щось описати, але, з іншого боку, — він постійно змінює правила гри. Оскільки в нього нові капризи з’являються один за одним, ви та ваша команда можете наразитися на виклик (читайте — великі проблеми) — не загубитися у всьому, що відбувається. Іноді це призводить до того, що працівники просто здаються. Який сенс розробляти нову процедуру чи створювати новий продукт, якщо начальникові це буде не актуально вже за три тижні?

Безпечні обійми підтримки зелених начальників

Зелені начальники зосереджуються на вас і ваших колегах. Ви завжди відчуватимете, що зелений керівник про вас дбає. Він докладе всіх зусиль, щоб зібрати й згуртувати всіх довкола спільної системи цінностей чи спільного прагнення до якогось ідеалу. Важливо, щоб кожен знайшов своє місце в компанії. Зелені начальники завжди підтримують кожного й найбільше хотіли б, щоб усі проблеми розв’язували за взаємною згодою. Вони здобувають довіру іншим, бо з ними дуже легко працювати. Легко всім.

Це справді чудово!

Проте зелені начальники можуть бути дуже хаотичними в делегуванні. Їхній спосіб формулювання думки почасти виходить із припущення про те, що ви самі маєте з’ясувати, що вони насправді мають на увазі. Вони не завжди відчувають себе комфортно в ситуаціях, коли треба давати чіткі вказівки, тому часто висловлюються дуже туманно. Нема гарантії, що вони зможуть чітко вказати на мету, яку слід досягти. Вони сподіваються, що ви самі зрозумієте, яке нелегке завдання на вас чекає. Оскільки вони орієнтовані на стосунки, то більше дбають про добрі відносини на робочому місці,

1 ... 8 9 10 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"