Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

1 414
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 89 90 91 ... 378
Перейти на сторінку:
говорить про це вже декілька років.

— І ти не сказав мені?

Кел знизав плечима. Він і Ларал видерлися на верхівку невисокого пасма валунів на схід від Гартстоуна. Тіен, його молодший брат, грався внизу, біля підніжжя, перебираючи камінці. Праворуч від Кела, у західному напрямку, виднілася купка невисоких пагорбів. Їхні схили були всіяні насадженнями напівдостиглих лавісових поліпів.

Окинувши поглядом поля, повні занурених у роботу селян, він відчув дивну тугу. Кожен із цих темно-брунатних поліпів виросте завбільшки з добру диню, наповнену зерном. Після просушки вони годуватимуть все містечко та армії їхнього ясновельможного. Подвижники, які проходили їхніми краями, старанно втлумачували, що Покликання хлібороба — благородне й одне з найвищих, за винятком Покликання солдата. Натомість Келів батько ледь чутно бурмотів, що особисто він вважає значно почеснішим годувати королівство, ніж битися та гинути в безглуздих війнах.

— Келе? — наполегливо повторила Ларал. — Чому ти не сказав мені?

— Вибач, — відповів той, — я не був упевнений, наскільки серйозні його плани. А тому мовчав.

Це була неправда. Він знав, що батько говорив абсолютно серйозно. Кел просто не хотів згадувати, що поїде вчитися на лікаря, особливо в розмові з Ларал.

Вона взяла руки в боки:

— Я думала, ти збираєшся стати солдатом.

Кел знизав плечима.

Дівчина закотила очі й перестрибнула зі свого гребеня на камінь по сусідству з ним.

— Хіба ти не хочеш стати світлооким? Здобути Сколкозбройця?

— Батько каже, що це не так часто трапляється.

Вона опустилася на коліна біля нього.

— Я впевнена, що тобі це було би під силу.

Ці її очі, такі яскраві та живі, що виблискували зеленим — кольором самого життя!

Кел усе частіше й частіше відчував, що йому подобалося дивитись на Ларал. Суто логічно він розумів, що з ним відбувалося. Батько змалював йому всі етапи дорослішання з хірургічною точністю. Проте такі суто теоретичні описи залишили без пояснення ті надзвичайно сильні почуття, емоції, що супроводжували цей процес. Деякі з них були пов’язані з Ларал чи іншими дівчатами з містечка. Інші ж стосувалися того дивного покрову меланхолії, який подекуди неждано-негадано огортав Кела.

— Я… — почав було він.

— Поглянь, — перебила його Ларал, підводячись і вибираючись на верхівку своєї брили. Її ошатна жовта сукня майоріла на вітрі. Мине ще один рік, і вона почне носити на лівій руці рукавичку — знак того, що дівчинка перетворюється на дівчину. — Та вставай же ти, ну! Поглянь.

Кел звівся на ноги та глянув на схід. Там, довкола стовбурів могутніх маркелових дерев, розкинулися непролазні зарості вузлохмизняка.

— Що ти бачиш? — вимогливо запитала Ларал.

— Вузлохмизняк коричневий. Схоже, що він усох.

— Там Першопочаток, — сказала вона, вказуючи рукою. — А це — буреземлі. Мій батько каже, що наша місія — слугувати щитом для вразливіших країв на заході, — вона повернулася до хлопця. — За нами стоїть благородна традиція, Келе, — хоч за темноокими, хоч за світлоокими. Ось чому найкращі воїни — завжди уродженці Алеткару. Великий князь Садеас, генерал Амарам… навіть сам король Ґавілар.

— Гадаю, так і є.

Вона перебільшено зітхнула:

— От ненавиджу розмовляти з тобою, коли ти такий.

— Який?

— Такий, як-от зараз. Сам знаєш, який. Нудиш світом, зітхаєш.

— Це ти щойно зітхнула, Ларал.

— Ти зрозумів, що я хотіла сказати.

Закопиливши губи, вона зістрибнула з каменя, полишаючи його самого та вочевидь збираючись ображатися. З нею інколи таке бувало. Кел залишився, де й був, дивлячись на схід. Батько дуже хотів, щоби син став лікарем, а от сам він вагався. І не лише через легенди, що вражали та захоплювали. Він відчував, що, ставши солдатом, зможе щось змінити. По-справжньому змінити. Якась частина його мріяла вирушити на війну, захищати Алеткар, битися пліч-о-пліч зі світлоокими героями. Творити добро деінде, а не в крихітному містечку, куди впливові люди й носа не потикали.

Він опустився на камінь. Інколи він про таке мріяв, а інколи йому до всього було байдуже. Безрадісні почуття чорним вугром звивалися в ньому. Он той вузлохмизняк перестоював бурі, бо ріс дуже скупчено довкола стовбурів могутніх маркелових дерев. Їхня кора була вкрита шаром каменю, а гілки — завтовшки з людську ногу. Але тепер вузлохмизняк усох. Не вижив. Згуртувавшись, зібратися з силами — цього для нього виявилося замало.

— Каладіне? — долинув іззаду чийсь голос.

Він обернувся й побачив Тіена. Його брату виповнилося десять. Між ним і Келом було два роки різниці, проте здавався він куди меншим. Інші діти дражнили його «кнопкою», але Лірін пояснював, що той просто ще не витягнувся. Може, що й так, але через круглі рум’яні щічки та тендітну статуру Тіен і справді виглядав п’ятилітнім карапузом.

— Каладіне, — повторив він, тримаючи долоні чашечкою й позираючи на нього широко розплющеними очима, — куди ти дивишся?

— На всохлі кущі.

— А-а. Ти глянь краще сюди.

— Що це?

Тіен розтулив долоні, у яких виявився маленький камінець, увесь відшліфований водою та вітром, але з одного боку — із зазубреною тріщиною. Кел підніс його до очей і повертів, оглядаючи. Камінець як камінець — нічого особливого. Власне, там не було на що й дивитися.

— Це просто галька, — мовив Кел.

— Не просто галька, — відказав Тіен, дістаючи флягу.

Він змочив великого пальця й потер ним по пласкому боці каменя. Від вологи той потемнів, і на обточеній гірській породі проступила сітка білих візерунків.

— Бачиш? — запитав Тіен, знову простягаючи його Келові.

У структурі камінця чергувалися білий, коричневий і чорний пласти. Разом вони утворювали дивовижний малюнок. Звісно, це все ж було ніщо інше, як звичайнісінький камінь. Проте, сам не відаючи чому, Кел зненацька всміхнувся.

— Молодець, Тіене!

І зробив порух, щоби повернути гальку, але брат похитав головою:

— Я знайшов його для тебе. Щоби розрадити тебе.

— Я…

Це був усього лише дурнуватий камінець, але якимось незбагненним чином Келів настрій і справді покращав.

— Дякую. Слухай, а знаєш що? Готовий побитися об заклад, що десь серед цих каменів ховається кілька лурґів. Може, подивимося, чи вдасться нам знайти хоча б одного?

— Так, так, так! — загукав зраділий Тіен. Він засміявся й почав спускатися з купи валунів. Кел рушив був услід, але зупинився, пригадавши одну з батькових розповідей.

Із власної фляжки він налив собі в долоню трішки води та бризнув нею на коричневі

1 ... 89 90 91 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"