Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Свобода 📚 - Українською

Читати книгу - "Свобода"

333
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свобода" автора Джонатан Франзен. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 89 90 91 ... 207
Перейти на сторінку:
Джоуї так подобалося дивитися на нього, йому так подобалося відчуття захищеності й незалежності, яке надавала йому відразлива краса члена, що йому не хотілося спускати й втрачати цю ерекцію. Але ходити весь день із ерегованим членом, звичайно, означало бути збоченцем. Блейк був збоченцем. А Джоуї не хотів походити на Блейка, але ще менше він хотів стати матусиним Офіційним Співчуваючим. Мовчки, неслухняними пальцями, не зводячи з члена очей, він довів себе до кінця, спустив усе у відкриту пащу унітаза й миттєво спустив воду.

Нагорі, у своїй кімнаті, він наткнувся на Джонатана, який читав філософський трактат Джона Стюарта Мілля й дивився дев’яту подачу м’яча в чемпіонаті США з бейсболу.

— Дуже заплутана ситуація, — сказав Джонатан. — Мене просто мучить співчуття до команди «Янкіз».

Джоуї, який завжди дивився бейсбол лише за компанію, сів на своє ліжко, коли Ренді Джонсон робив швидкі кидки гравцю «Янкіз» з очима переможеного. Рахунок був 4:0.

— Вони все ще можуть розворушитися.

— Жодного шансу, — не погодився з ним Джонатан. — І вибач, але відколи це збірна отримує право брати участь у чемпіонаті після четвертого сезону? Я все ще намагаюсь змиритись із тим фактом, що в Арізони взагалі є команда.

— Радий, що ти, нарешті, побачив світ розуму.

— Зрозумій мене правильно. Для мене все ще не існує нічого приємнішого, ніж програш «Янкіз», найкраще — у першій подачі, найкраще — на ударі Хорхе Посада, цього дива без підборіддя. Але зараз той єдиний рік, коли хочеться, щоб вони перемогли. Це патріотична жертва, яку ми всі маємо принести Нью-Йорку.

— А я кожного року хочу, щоб вони перемогли, — раптом заявив Джоуї, хоча насправді йому було байдуже.

— Та невже? Але ти ж начебто полюбляєщ «Твінз»?

— Може, це через те, що мої батьки просто ненавидять «Янкіз». Тато любить «Твінз» саме тому, що їм дуже мало платять, а коли мова заходить про платню, звичайно, «Янкіз» стає затятим ворогом усіх інших. А моя мати просто маніакально ненавидить Нью-Йорк.

Джонатан здивовано подивився на нього. До сьогодні Джоуї дуже мало розповідав про батьків, рівно стільки, аби не дратувати хлопців тим, що начебто наводить про матір і тата туману.

— А чому вона ненавидить Нью-Йорк?

— Не знаю. Гадаю, тому, що саме там народилась.

У телевізорі Джонатана Дерек Джетер добіг до другої бази, і гра скінчилась.

— Дуже складна мішанина почуттів, — заявив Джонатан, вимикаючи телевізор.

— Знаєш, я навіть ніколи не бачив власних бабусю й дідуся, — продовжував Джоуї. — Мама дуже дивно до них ставиться. За все моє дитинство вони приїжджали до нас лише одного разу, та й то днів на два. І весь цей час мама поводилася, наче невротичка. А одного разу ми до них поїхали, коли були у Нью-Йорку на канікулах, і ця зустріч також не задалась. Вітання з днем народження від них надходили через три тижні після самого дня народження, і мама тільки що не проклинала їх, хоча насправді їхньої провини у тому не було. Бо невже так легко пам’ятати день народження людини, яку ти майже ніколи не бачиш?

Джонатан глибокодумно насупив брови.

— Де саме у Нью-Йорку?

— Не знаю. Десь за містом. Бабуся в мене політик, працює в якомусь законодавчому органі чи щось таке. Вона приємна, елегантна єврейка, але моя мама, вочевидь, так її ненавидить, що навіть поряд із нею стояти не може.

— Ану повтори! — Джонатан різко сів у ліжку. — Твоя мама — єврейка?

— Гадаю, це скоріше теоретично.

— Друже, тож ти єврей! А я і гадки не мав!

— Ну, не зовсім, лише на чверть, — уточнив Джоуї. — Ця кров достатньо розведена.

— Але ти б міг емігрувати до Ізраїлю просто зараз, без жодних проблем.

— Еге ж, то моя найбільша мрія.

— Та я просто так кажу. Ти б міг мати при собі «Пустельного орла»[130] чи керувати реактивним винищувачем і зустрічатися із стовідсотковою ізраїльтянкою!

Аби проілюструвати ці слова, Джонатан увімкнув ноутбук і відкрив сайт, присвячений зображенням засмаглих ізраїльських богинь, чиї груди четвертого розміру підкреслювали патронташі з величезними патронами, що перехрещувались на їх оголених торсах.

— Мені таке не до смаку, — відповів Джоуї.

— Та мені теж, — зауважив Джонатан, хоча й не на сто відсотків чесно. — Просто, коли б тобі таке подобалося, то...

— До того ж, невже ти не чув про незаконні поселення і про те, що палестинців позбавлено будь-яких прав?

— Так, чув, там справді існує величезна проблема! Проблема полягає в тому, що Ізраїль — крихітний острівець демократії та прозахідного уряду, оточений мусульманськими фанатиками й ворожими диктаторами.

— Згоден, але це означає, що той, хто помістив острівець саме туди, був йолопом, — заперечив Джоуї. — Коли б євреї не переїхали до Близького Сходу і коли б ми не мали підтримувати їх, може, арабські країни не стали б ставитися до нас так вороже.

— Друже, ти що, ніколи не чув про Голокост?

— Звичайно ж, чув. Але чому вони не переїхали до іншого місця — хоча б до Нью-Йорка? Ми б їх до себе пустили. Вони б могли побудувати тут собі синагоги і все інше, а у нас були б більш-менш нормальні відносини з арабами.

— Але Голокост відбувся в Європі, яку всі вважали цивілізованою. Коли ти втрачаєш половину свого народу в усьому світі через геноцид, то вчишся довіряти власний захист лише собі.

Джоуї стало ніяково, бо він зрозумів, що висловлює, скоріше, погляди своїх батьків, а не власні, і що через це він програє суперечку, яку навіть не хотів виграти.

— Гаразд, — тим не менш наполягав він, — але скажи мені, чому це має обходити нас?

— Бо ми маємо підтримувати демократію та вільні ринки, де б вони не були, — відповів Джонатан. — Саме в цьому й полягає проблема Саудівська Аравії: там забагато невдоволених людей і не існує жодних економічних перспектив. Ось чому бен Ладен так легко набирає там послідовників. Щодо палестинців, я цілком з тобою згоден. Це ж просто бісів величезний розплідник терористів. Ось чому ми маємо спробувати принести свободу всім арабським державам. Але цього не можна зробити, коли ми втратимо єдину працюючу демократію в усьому регіоні.

Джоуї захоплювався Джонатаном не тільки тому, що той був крутий, але й через

1 ... 89 90 91 ... 207
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свобода», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свобода"