Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Подорож на Місяць 📚 - Українською

Читати книгу - "Подорож на Місяць"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Подорож на Місяць" автора Жюль Верн. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 92 93
Перейти на сторінку:
не реальний. У жерлі гармати ядро летіло б 3/80 секунди, і швидкість його за цей час мала б збільшитися від 0 до 16 кілометрів на секунду Отже, в момент пострілу удар дна ядра розплющив би пасажирів, придуманий Барбікеном спосіб зменшив би силу удару тільки на одну соту частину.(обратно) 66

У нових великих телескопах-рефракторах діаметр об'єктива доходить до І метра, а довжина труби — до 30 метрів. Найбільший телескоп-рефрактор на горі Вільсона (Америка) має діаметр дзеркала 2,5 метра, а в СРСР у Сімеїзі (Крим) — 1 метр.

(обратно) 67

Сателіт (Satellite) по-французькому значить супутник (в астрономії).

(обратно) 68

Астероїди — малі планети, що їх орбіти руху лежать між Марсом і Юпітером.

(обратно) 69

Боліди (метеори, аероліти) — різної величини кам'яні або металеві маси, що падають на Землю із світового простору.

(обратно) 70

Жюль Верн не взяв до уваги, що в летючому снаряді всі речі мали б утратити вагу. Пасажири й усі речі висіли б у найрізноманітніших положеннях і щохвилини стукалися б одне об одне. Воду з посудини треба було б виштовхувати. Вода в каструлі не держалася б, а розтікалася б по стінках. Газ не горів би довго, бо безважні неспалимі продукти горіння залишалися б біля полум'я і не допускали б свіжого повітря до нього. Отже, не так просто було б варити сніданок у ядрі. (Прим. ред.).

(обратно) 71

Рефракція — в астрономії заломлення світла у земній атмосфері, через що світило (Сонце, Місяць, зорі) видно не на тому місці, де воно справді перебуває.

(обратно) 72

Мінімальний термометр — прилад для вимірювання температури, в якому ртутний стовпчик, показавши найменшу (мінімальну) температуру, сам собою не змінюється і зупиняється на найменшій температурі.

(обратно) 73

Металевий безповітряний барометр — прилад для вимірювання атмосферного тиску.

(обратно) 74

Тобто по-французькому. Галлія — стара назва Франції.

(обратно) 75

Умовні знаки, що висловлюють іноді цілі поняття, вживані для письма (в давньому Єгипті, в Китаї). Читати їх трудно, звідси ієрогліфами називають взагалі трудне для читання письмо.

(обратно) 76

Пістоль — золота монета, вживана колись.

(обратно) 77

Кутова величина діаметра небесного тіла — кут, утворений прямими лініями, проведеними, від ока до крайніх точок діаметра небесного тіла.

(обратно) 78

Пірометр — прилад для вимірювання температури, вищої від 300°, який грунтується на розширюванні фізичних тіл від тепла або на зміні електричних властивостей тіла.

(обратно) 79

Лаплас П'єр Сімон (1749–1827) — відомий французький математик, астроном і фізик.

(обратно) 80

Це явище мало настати ще раніше. Як тільки ядро почало летіти, мандрівники й усі речі в ядрі повинні були втратити вагу.

(обратно) 81

Ракурс — передача фігур або предметів в перспективному скороченні.

(обратно) 82

Орографія (грецьке — опис гір) — частина географії, що подає зовнішній опис та класифікацію форм земної поверхні, не виясняючи їх походження.

(обратно) 83

Уранографія (уранос — грецькою мовою небо) — наука про зорі.

(обратно) 84

Мікрокосм — по-грецькому малий світ. Найчастіш тепер прикладають цю назву до області невидимих явищ і рухів матерії, світу атомів.

(обратно) 85

Гіпсометрія — частина геодезії (науки про форму й розміри Землі), що визначає висоти місцевості.

(обратно) 86

Мікрометр — прилад для точного вимірювання невеликої товщини (до 1/100 міліметра).

(обратно) 87

Гумбольдт Александр (1767–1835) — видатний німецький натураліст і мандрівник.

(обратно) 88

Катаклізм (грецьке) — первісне значення — потоп, повідь, тут — переворот.

(обратно) 89

Ератичні валуни — великі камені, занесені льодовиками далеко від місця їх утворення.

(обратно) 90

Лот — прилад для вимірювання морських глибин.

(обратно)
1 ... 92 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Подорож на Місяць», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Подорож на Місяць"